Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Öğrenci vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Zebercet

Öğrenci vizesi

Mesaj gönderen Zebercet » Pzt Oca 30, 2017 1:12 am

Lise 12.sınıf öğrencisi olarak öğrenci vizesiyle ilgili sorularım olacaktı ancak tam cevaplarını bulamadığım için böyle bir başlık açtım.
1-Ailem son 1 yılda yaşanan olaylar nedeniyle vize için çok fazla başvuru olacağını ve red alma olasılığının daha yüksek olacağını düşünüyor.Başvuru sayısının red alma olasılığı üzerinde veya Almanyadaki üniversitelerin "kontenjanımız doldu size yerimiz malesef yok" tarzında bir cevap verme ihtimalini doğurur mu?
2-Ailem üstteki belirttiğim nedenden dolayı lys sonucunda alacağım puanın da artık daha değerli olacağını,öğrencileri seçecekleri zaman kriter olarak alacaklarını düşünüyor,doğru bir tahmin mi?
Kendimle ilgili olarak:okul ortalamam 90 ile 95 arasında gelecek,lys sonucumun da 370-400 aralığında olacağını düşünüyorum.İngilizce seviyem B2-C1 arasında,Almanca seviyem için herhangi bir sertifikam yok,okulda A2 nin sonlarına yaklaşmıştık ancak A2 seviyesini tekrarlamam gerkecek gibi duruyor,son sınıf olduğumuz için derslerden çıkartıldı her şey uçup gitti,artık haziranın ortasından itibaren bir kursa yazılmayı düşünüyorum.
Bu bilgiler doğrultusunda şansım nedir sizce?

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: Öğrenci vizesi

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Oca 30, 2017 1:54 am

1) denklikteki not ortalaman yeterliyse kabulü alirsin. basvuru sayisiyla tek alakasi basvuranlarin not ortalamasi.
2) bu zaten hali hazirda bazi okullarda yapiliyo.

almancada b1 ol, sansini yükselt

Zebercet

Re: Öğrenci vizesi

Mesaj gönderen Zebercet » Pzt Oca 30, 2017 8:13 am

welly275 yazdı:1) denklikteki not ortalaman yeterliyse kabulü alirsin. basvuru sayisiyla tek alakasi basvuranlarin not ortalamasi.
2) bu zaten hali hazirda bazi okullarda yapiliyo.

almancada b1 ol, sansini yükselt
Çok teşekkürler.