Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tek basima c1.1 halledebilirmiyim?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
retro

Tek basima c1.1 halledebilirmiyim?

Mesaj gönderen retro » Cmt Oca 28, 2017 10:57 pm

İyi gunler arkadaslar su an goethede b2 kursundayim ve malesef c1 kuru acilmayacak. Nisandaki testdafa girmeyi dusunuyorum hedefim tdn4. Ama oncesinde bir aylik testdaf kursuna yazildim f+u heidelbergde. Simdi sorum su ki b2yo bitirdikten sonra tdn4 beni zorlarmi. C1e evde bakmami onerirmisiniz. Ve en onemlisi tek basima halledebilecegim bir kurmudur?

Deniz2051

Re: Tek basima c1.1 halledebilirmiyim?

Mesaj gönderen Deniz2051 » Pzr Oca 29, 2017 12:51 am

Üst seviyeler kişisel çalışma ile alakalı. Sonuçta çoğu insan temeli olmadığı için zorlanıyor ilk etapta. Ama ileriki seviyelerde teknik donanım fazla olduğu için kendin çalışman da etkili olur.

Ingenieur

Mesaj gönderen Ingenieur » Pzr Oca 29, 2017 3:38 am

TestDAF'ın c1 veya c2 kurslarını almak ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Kelime haznen ne kadar geniş ise sınavda o kadar rahat edersin. Neredeyse her tema hakkında mutlaka minimal bir kelime haznesine sahip olmalı birey. Ancak sınav için ilk denemen olacak ise ve daha önce sınava yönelik hazırlık yapmadıysan ve ağırlıklı olarak b2 gibi grammatik seviyeleri işlediysen sırayla yeterli olmayacaktır 4x4 alman. Bu benim kişisel görüşümdür.
Bu arada Matthias'ı sana tavsiye edebilirim TestDAF Vorbereitung hocası Heidelberg F+U dil kurumunda.
Başarılar

retro

Mesaj gönderen retro » Pzr Oca 29, 2017 12:06 pm

Simdi 8 subatta b2 bitiyor. Ve 26 martta testdaf hazirlik kursum basliyor haftada 30 saat 4 hafta.
Ama 8 subat-26mart arasi bos gecerse seviyem cok rahatlikla b1e duser. Bunun icin c1 mi calissam yoksa almanca makaleler okuyup onlari mi analiz etsem yoksa vorbereitungskurs oncesi testdaf kitaplari mi cozsem daha faydali olur?

bbucakli

Mesaj gönderen bbucakli » Pzr Oca 29, 2017 4:31 pm

Hangi sehirdeki Goethe ye gidiyorsun? Isleyen hocaya da bagli tabiki ama C1 de genelde sinif ortaminda ancak kendini gelistirebilecegin Testdaf, C1 sertifikasina yonelik surekli pratik verilmekte. Her hafta farkli konularda sunum hazirlama ve sunma, grafik yorumlama ve yazma, argumanlar olusturma savunma, munazara. Yani anlayacagin evde tek basina gelistirebilecegin seyler olarak gormuyorum sunum ve arguman becerilerini, bu nedenle Lesen ve Hören gibi bolumlerde evde kendin kasabilecegin gibi 4 de alabilirsin ancak schreiben ve sprechen icin evde tek basina ilerlemek pek de yardimci olmayacaktir

retro

Mesaj gönderen retro » Pzr Oca 29, 2017 5:21 pm

Ankara goetheye gidiyorum. Peki yani b2+testdaf vorbereitungskurs ile tdn4 almak cok mu zordur?

bbucakli

Mesaj gönderen bbucakli » Pzr Oca 29, 2017 7:22 pm

Kendini test et 1 tane musterprüfung çöz öncelikle. Yazini hocana kontrol ettir ve geribildirim iste. Boylelikle ne kadar yol katetmen gerektigini ve nelere yogunlasman gerektigini gormus olursun. Kur acilmiyor olsa da evde kendin Sicher C1 kitabini alip calisabilirsin + olarak. Goethe testdaf kursu cok yetersiz ve saat olarak da cok az. Testdaf bireysel olarak senin eksiklerin uzerinde yogunlasarak ilerlemen gereken bir sinav olacak, arkadaslarin da soyledigi gibi b2 de olman c1 de olman degil de kelime bilgin, yazi ve konusma pratigin 'redemittel'lere hakimiyetin belirler en fazla