Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lisansüstü Öğretimi için Yabancı Dil Hazırlık?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
itueew

Lisansüstü Öğretimi için Yabancı Dil Hazırlık?

Mesaj gönderen itueew » Cmt Oca 28, 2017 2:05 pm

İngilizce düzeyim kötü, Almanca zâten bilmiyorum.

Almanya'da lisansüstü okumak istiyorum; fakat bu şartlar altında hazırlık okumalıyım. Lisansüstüne Almanca/İngilizce Hazırlık okumayla kabul ediliyor mu?

rozva

Re: Lisansüstü Öğretimi için Yabancı Dil Hazırlık?

Mesaj gönderen rozva » Cmt Oca 28, 2017 2:59 pm

itueew

Mesaj gönderen itueew » Cmt Oca 28, 2017 3:40 pm

Bahsettiğiniz iki rehberi okudum; fakat pek istediğim şeye ulaşamadım.

Bir sene Almanca/İngilizce hazırlıkla lisansüstü öğretime kabul eden üniversiteler var mı? Bunu sormuştum. Makalelerden anladığım kadarıyla üniversitelerin şartlarına göre değişebilir. Üniversiteleri araştıracağım.

rozva

Mesaj gönderen rozva » Cmt Oca 28, 2017 4:23 pm

Alman üniversitelerinin büyük çoğunluğu Almanca hazırlık verir. Kimisi hiç Almanca bilmeyenlere, kimisi de belli bir seviyeden itibaren (A2-B1 gibi) Almanca bilenler için DSH hazırlık kursları açar.Fakat Ingilizce hazırlık hiçbirinde yoktur. Ingilizce bölümler için direkt IELTS/TOEFL puani istenir. Yine bu sitenin üniversite tanıtımları sayfasında hangi okulun hangi dil seviyesinden itibaren şartlı kabul verdiğine dair bilgilere ulaşabilirsiniz.