Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Pasaport

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hasan-de

Pasaport

Mesaj gönderen hasan-de » Sal Oca 24, 2017 11:40 pm

Arkadaşlar merhaba . Şubatın 8 de pasaporta randevum var. 1 yada 2 yıllık almam fark edermi ? Çünkü öğrenci belgem olmadığından tüm parayı yatırıp almam lazım ondan 1 yıllık alip 1 yılın sonundada öğrenci belgemle 25 yaşına kadar uzatıcam defter parası ücretiyle. 2.olarak 1 yıllık olması vizede sorun yaratırmı ? mayısta vizeye girsem 9 aylık kalmış oluyor pasaport süresi olarak. 3.olarakda bir üniden studienkolleg kabulu aldım bu kabulle pasaporta yararı olurmu öğrenci belgesi gibi . Bu konuda önerininiz nedir ? Şimdiden teşekkürler
HASAN TURAN

bazenoyleolur

Re: Pasaport

Mesaj gönderen bazenoyleolur » Çrş Oca 25, 2017 8:48 pm

hasan-de yazdı:Arkadaşlar merhaba . Şubatın 8 de pasaporta randevum var. 1 yada 2 yıllık almam fark edermi ? Çünkü öğrenci belgem olmadığından tüm parayı yatırıp almam lazım ondan 1 yıllık alip 1 yılın sonundada öğrenci belgemle 25 yaşına kadar uzatıcam defter parası ücretiyle. 2.olarak 1 yıllık olması vizede sorun yaratırmı ? mayısta vizeye girsem 9 aylık kalmış oluyor pasaport süresi olarak. 3.olarakda bir üniden studienkolleg kabulu aldım bu kabulle pasaporta yararı olurmu öğrenci belgesi gibi . Bu konuda önerininiz nedir ? Şimdiden teşekkürler

1 yıllık vize için 1 yıllık pasaport ile zaten başvuramazsınız. Son başvuracağınız tarihten en az 6 ay daha ileri olmak zorundadır. Ayrıca o öğrenci belgesiyle uzatma olayı benim hiç işime gelmemişti. Defter parası ve pul parası oluyor zaten baya cepten para çıkmış oluyor, bir de her yıl aynı stres sıkıntı. Onun yerine 10 yıllık ile tüm sorunu çözmek gerekiyor diye düşünüyorum. Ben öğrenci olarak pul falan aldıktan sonra ehh yeter be her sene bununla mı uğraşacağım diyerek 10 yıllık alıp kendimi huzura erdirmiştim.

hasan-de

Re: Pasaport

Mesaj gönderen hasan-de » Prş Oca 26, 2017 1:02 am

Anladım dostum en uygunu 2 yıllık şuan. 10 yıllıkda her çıkışta para ödeme olayı bitiyormu ?
HASAN TURAN