Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversite için yeterli mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
gokberkguntepe

Üniversite için yeterli mi?

Mesaj gönderen gokberkguntepe » Cum Ara 23, 2016 3:36 pm

Arkadaşlar Merhaba,
ben Türkiye'de üniversite sınavına hazırlanıyorum. Lisem yaklaşık 3 yıl önce bitti. 21 yaşındayım.

2 Yıl MYO okudum fakat okulu bitirmeden bıraktım.( Bazı sebeplerden dolayı )

Türkiye' de TEOL'de dil kursuna gidiyorum ve B1'e kadar kurs göreceğim. Şuan A2'ye geçmek üzereyiz bu hafta sonu sınavım var.

Fakat aklımda bazı sorular var ve bir yılımı yakmak istemiyorum.

Lise diploma notum:59.7
B1 Dil sertifikası ve 300 puan ile birlikte orada bir üniversite' de okuma şansım nedir?
Para durumu olarak büyük ihtimalle oradan bir bankaya para yatıracağız.

Aydınlatırsanız sevinirim çok, eğer imkansız ise başka bir ülkede okumayı düşünüyorum. (Macaristan-Polonya) gibi...

İyi günler.

gokberkguntepe

Re: Üniversite için yeterli mi?

Mesaj gönderen gokberkguntepe » Pzr Ara 25, 2016 5:49 pm

Arkadaşlar yardımcı olacak yok mu?

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Pzr Ara 25, 2016 8:02 pm

Muhtemelen red alırsın,çünkü liseden sonra MYO başlamışsın,bitirmemişsin.Yani vizede eğitim için inandırman zor gibi.
Be different,make a difference...

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Pzr Ara 25, 2016 8:09 pm

Daha iyi bir lys puani alirsan ve b1 de alirsan vize alirsin.

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Pzr Ara 25, 2016 10:05 pm

Yastan dolayi sıkıntı olabilir ...3 yil kaybin sıkıntı olur bence..bide hangi puan türünde 300 yani hangi bölümü okumak istiyorsun...

gokberkguntepe

Mesaj gönderen gokberkguntepe » Pzt Ara 26, 2016 1:49 am

Anladım. Okumak istediğim bölüm uluslararası ilişkiler yada halkla ilişkiler dusunuyordum. Yaklaşık 20-30 puanda okuldan gelecek sanırım 330 -350 arasi olabilir diye düşünüyorum. Benim de şüphelerim vardi. Bi sormak istedim.

gokberkguntepe

Mesaj gönderen gokberkguntepe » Pzt Ara 26, 2016 1:49 am

Türkçe sosyal ya da türkçe matematik

gokberkguntepe

Mesaj gönderen gokberkguntepe » Pzt Ara 26, 2016 1:54 am

Okurken kendimi en çok orada geliştirebileceğini düşünmüştüm. Ama gel gör ki vize denilen bir şey taş koyuyor önümüze hayir adamlarda haklı biraz. Diploma notun çok iyi değil myo okudun biraktin nereden geldi bu okuma hevesi gibi

gokberkguntepe

Mesaj gönderen gokberkguntepe » Pzt Ara 26, 2016 2:04 am

Peki motivasyon mektubunda uygun bir dille anlatsam durumumu? Ve biraz daha yüksek puan alsam 350 ve ya üzeri gibi ts'den ? Olma ihtimali yüksek mi? Yoksa kardeşim sen hiç uğraşma başka ülkede okumayı mi araştır dersiniz? Şimdi sınava her gün çalışıyorum. Ama çok uçmak istemiyorum tabi biraz gerçekçi olmam gerek.

gokberkguntepe

Mesaj gönderen gokberkguntepe » Pzt Ara 26, 2016 2:18 am

Sürekli yazıyorum ama kusura bakmayın. Motivasyon mektubunda " şimdi siz diyeceksiniz ki lise de ortalaman çok iyi değil ve myo okumuş bırakmışsın neden almanya da üniversite diye, ben lise de ve üniversitede ailemin bana sunduklarını yaptım. Yanı onlar bana bunu oku dedi istemeyerek okudum. Sonra o bölümü üniversitesini oku dediler bende onların dediklerini yapmaya çalıştim. Ama artık kendi kararlarımı ve kendi istediğim yolu kendim çizmem gerektiğini anladım. Sınava hazırlandım dil kursuna gittim. Şimdi kendi yolumu çizmek istiyorum " vb. gibi bahsetsem? Derdimi anlarlar mi?

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Pzt Ara 26, 2016 4:37 pm

Arkadaşlar bende 19 yaşındayım bir takım aksilikler yüzünden geç kaldım gelecek kış dönemine stk ya başvuracağım yani başladığımda 20 yaşında olucam ama hiç üni okumadım sizce çok büyük bi sıkıntı olur mu?

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Pzt Ara 26, 2016 4:53 pm

gokberkguntepe yazdı:Sürekli yazıyorum ama kusura bakmayın. Motivasyon mektubunda " şimdi siz diyeceksiniz ki lise de ortalaman çok iyi değil ve myo okumuş bırakmışsın neden almanya da üniversite diye, ben lise de ve üniversitede ailemin bana sunduklarını yaptım. Yanı onlar bana bunu oku dedi istemeyerek okudum. Sonra o bölümü üniversitesini oku dediler bende onların dediklerini yapmaya çalıştim. Ama artık kendi kararlarımı ve kendi istediğim yolu kendim çizmem gerektiğini anladım. Sınava hazırlandım dil kursuna gittim. Şimdi kendi yolumu çizmek istiyorum " vb. gibi bahsetsem? Derdimi anlarlar mi?
Yanlış anlama fakat bu söylediklerin Almanlar için sadece kuru palavradan ibaret. Bir delil sunman lazım Almanlara yani böyle bir mektubu herkes yazar,önemli olan inandırman.

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Pzt Ara 26, 2016 4:54 pm

zombiebat yazdı:Arkadaşlar bende 19 yaşındayım bir takım aksilikler yüzünden geç kaldım gelecek kış dönemine stk ya başvuracağım yani başladığımda 20 yaşında olucam ama hiç üni okumadım sizce çok büyük bi sıkıntı olur mu?
Lise not ort,lys sıralaman... vs. bunları söylemeden bir şey demek zor.

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Pzt Ara 26, 2016 5:19 pm

burak0992 yazdı:Lise not ort,lys sıralaman... vs. bunları söylemeden bir şey demek zor.
Diploma notum 62, lys 284 bunların etkilediğini bende biliyorumda
yani yaş sıkıntı olur mu? (kursa parça parça gittim vize almada ailemden dolayı sorunlar oldu+ b1 sınavını tek seferde veremedim tekrar giricem)

gokberkguntepe

Mesaj gönderen gokberkguntepe » Pzt Ara 26, 2016 9:35 pm

Neyse sağlık olsun. Anlaşılan benim hayaller imkansız.

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Pzt Ara 26, 2016 10:32 pm

gokberkguntepe yazdı:Neyse sağlık olsun. Anlaşılan benim hayaller imkansız.
Ya kardesim biraz sıkintılı durumun gerçekten...Vize çok zorlaştı artık...egitim gecmisin iyi degilse zor bu is..bide almanyada okumak istedigin sey burda en önemli kısım ...almanyada uluslararası okuman bi mühendislik okumak isteyene göre daha olumsuz karsılancak...Benim düşüncem başka ülkeyi denemen ...Adam sana seyde diyebilir 21 yasindasın almanyada bu yaşta lisans bitiriyolar sen daha lisansmı okumaya gidecen diye tersleyedebilir...Ha denemek istersen dene belge işleride zor ama sen bilirsin...

gokberkguntepe

Mesaj gönderen gokberkguntepe » Sal Ara 27, 2016 2:51 am

Belgesinde değilim red geldi 1 yıl bosuna gidecek neyse o zaman haziranda dil kursum bitiyor olmadı turkiyede okuyup orada staj yapma şansım olur belki teşekkür ederim yardımlarınız için.

gokberkguntepe

Mesaj gönderen gokberkguntepe » Pzt Oca 02, 2017 6:56 pm

Arkadaslar peki bu sekilde avusturyada okuma sansım var mı?

Fastlane621

Mesaj gönderen Fastlane621 » Sal Oca 03, 2017 1:09 pm

gokberkguntepe yazdı:Arkadaslar peki bu sekilde avusturyada okuma sansım var mı?
Avusturya'nın kabul koşulları Almanya'dan çok daha kolay...
Lakin egitimi Almanya'dan cok daha zor...
Universite bitirme orani Türkler'de %18 cok ama cok calişman lazim...Yalniz okudugun okukulun egitim kalitesi de birokadar iyi.

gokberkguntepe

Mesaj gönderen gokberkguntepe » Çrş Oca 18, 2017 10:48 am

Arkadaslar ortalama yukseltme sinavina da girip iyi bir puan alsam sansim var midir?