Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 16

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
alihan92

Re: Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen alihan92 » Pzt Oca 16, 2017 5:07 pm

Smail.erkan yazdı:Arkadaşlar merhaba,
Ben bugün Ankarada vize randevusuna girdim kesin bir dille A2 sertifikan olmadigi icin red verecez dediler ilk basda sonra ben ısrar ettim basvurmak icin ve almanca 10 soruluk bir kagıt verdiler( ceketinin rengi sabah ne yedin babanjn adi en sevdigin spor kulubu gibi) hepsini yaptım. Ama yinede red yiyecegime eminim bu araca goetheden a1 katılım belgem ingilizce b2 sertifikam vardı Paderborn ve Clautshal kabulum de var ama hiç onlara bakmayip direk a2 sertifika sordular haberiniz olsun ben yandım siz yanmayın Allah aşkına. Herkese iyi günler
Deniz2051 yazdı:
Ben A1.1 katılım belgesi, Ruhr şartlı kabul ile vize aldım. Kimse sertifika sormadı. Burada niye öğrenmiyorsun dedi, ben de zaman alıyor dedim.

Aynı konsoloslukta iki farklı tutum olması ilginç. Kaç numaralı gişelerde görüşmelere girdiniz acaba?

begumb

Mesaj gönderen begumb » Pzt Oca 16, 2017 5:45 pm

herr_sieben yazdı:yabancılar subesine attıgın mailde sana geri dönüş oldumu ?olduysa nasıl bi bilgi verdiler kardeşim daha acık anlatırsan bende itiraz yaptım iki ay oldu bi ses yok cünki
Öncelikle yeterince açık anlattığımı düşünüyorum "kardeşim" sen biraz daha kibar olmayı dene. Kimse bir şey sormadan girdim üye oldum deneyimimi paylaştım, ki mecbur değilim, o an aklıma bublar geldi bunları yazdım, ben kelimesi kelimesine her detayı yazmak zorunda mıyım? Sorarsın ayrıca merak ettiğin bir şey varsa KİBARCA, ben de yanıtlarım. Ha net bulmuyorsan da daha saygılı olmak zorundasın.

begumb

Mesaj gönderen begumb » Pzt Oca 16, 2017 5:49 pm

herr_sieben yazdı:yabancılar subesine attıgın mailde sana geri dönüş oldumu ?olduysa nasıl bi bilgi verdiler kardeşim daha acık anlatırsan bende itiraz yaptım iki ay oldu bi ses yok cünki
Maile gelince ilk mailime evraklarınız henüz bize ulaşmadı o yüzden bir şey diyemeyiz tarzı bir cevap verildi. İkinci mailime cevap verilmedi ama o hafta zaten vizem geldi. Mailde de kursa bir an önce başlamam gerektiğini, sınava gireceğim, kursu kaçırdığım her hafta kurs süremin kısaldığını çünkü zaten her halükarda dönmem gereken tarihin belli olduğunu, nazik bir dille yazdım ve bir an önce sonuç rica ettim.

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Pzt Oca 16, 2017 5:54 pm

:? kusuruma bakma kardeşim inanki panik halindeyim sen yanlıs anlamıssın beni anlasılan .hersey gayet net ama ben bu ara itirazdan haber almadıgım için senn gibi mail atmayı düşünüyordum ve zaten senn yazın dogrultusunda mali mmi attım bu kadar cok tepki vermene sasırdım tekrar saol bu bana yaralı bi bilgi oldu. tesekkür ederim cevap verdiğin için
kolay gelsin basarılar...

ferze

Mesaj gönderen ferze » Pzt Oca 16, 2017 6:23 pm

Herkese selamlar. Ben aralık 16sında itiraz dilekçesi verdim. 20 sinde işleme alınmış. Henüz bir cevap alamadım kuzenim bugün yabancılar polisine sormuş ve bize sadece red edildiğine dair bilgi geldi, eğer itiraz ettiyseniz dosyanın bize gelmesi lazım normalde demiş. Bu konuda bilgisi olan var mı ?

amy11

Mesaj gönderen amy11 » Pzt Oca 16, 2017 10:50 pm

begumb yazdı:Evet 6 aylık başvurdum ben
Bende basvurmak nıyetındeyım ama malesef buldugum kurslar hep 90 gunden az sız hangı kursa gıdıceksınız peki?

begumb

Mesaj gönderen begumb » Pzt Oca 16, 2017 11:54 pm

herr_sieben yazdı::? kusuruma bakma kardeşim inanki panik halindeyim sen yanlıs anlamıssın beni anlasılan .hersey gayet net ama ben bu ara itirazdan haber almadıgım için senn gibi mail atmayı düşünüyordum ve zaten senn yazın dogrultusunda mali mmi attım bu kadar cok tepki vermene sasırdım tekrar saol bu bana yaralı bi bilgi oldu. tesekkür ederim cevap verdiğin için
kolay gelsin basarılar...
Yok ben de fazla tepki vermiş olabilirim, yazı olunca tam karşılıklı ifade olamıyor doğal olarak böyle yanlış anlaşılabiliyor sorun değil:) ayrıca gerçekten çok sıkıntılı bir süreç, çok iyi anlıyorum ben de çok gergindim. Ben hep kibar bi dille ama gerçekten vizeye bir an önce ihtiyacım olduğuna dair şeyler yazdım. 26 nisanda testdafa girmem gerekiyor mesela, onu belirttim, bir haftanın bile benim için ne kadar önemli olduğunu falan yazdım, siz de yoğunsunuz biliyorum meşgul etmek istemiyorum ama falan dedim, eksik bir evrak varsa göndereyim dedim falan filan. Onun dışında varsa bir sorun cevaplerım yine. Başarı ve sabır diliyorum tekrar

begumb

Mesaj gönderen begumb » Pzt Oca 16, 2017 11:57 pm

amy11 yazdı:Bende basvurmak nıyetındeyım ama malesef buldugum kurslar hep 90 gunden az sız hangı kursa gıdıceksınız peki?
Heidelberg alpha aktiv sprachschule ama bütün kurslar 90 günü aşar ki isterseniz. Yani okula 1 ay da kaydolabilirsin 6 ay da ben hangi kursa baksam süresinin ucu açıktı

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Sal Oca 17, 2017 12:44 am

begumb yazdı:Yok ben de fazla tepki vermiş olabilirim, yazı olunca tam karşılıklı ifade olamıyor doğal olarak böyle yanlış anlaşılabiliyor sorun değil:) ayrıca gerçekten çok sıkıntılı bir süreç, çok iyi anlıyorum ben de çok gergindim. Ben hep kibar bi dille ama gerçekten vizeye bir an önce ihtiyacım olduğuna dair şeyler yazdım. 26 nisanda testdafa girmem gerekiyor mesela, onu belirttim, bir haftanın bile benim için ne kadar önemli olduğunu falan yazdım, siz de yoğunsunuz biliyorum meşgul etmek istemiyorum ama falan dedim, eksik bir evrak varsa göndereyim dedim falan filan. Onun dışında varsa bir sorun cevaplerım yine. Başarı ve sabır diliyorum tekrar
Tesekkurederim
Sizede basarilar

Smail.erkan

Mesaj gönderen Smail.erkan » Sal Oca 17, 2017 10:16 am

alihan92 yazdı:Aynı konsoloslukta iki farklı tutum olması ilginç. Kaç numaralı gişelerde görüşmelere girdiniz acaba?
Ben 2 numaralı gişede girdim zaten muamele çok kötüydü şikayet edecem yetkililere kendi ülkemizde kaldıgımız muamele üzdü biraz

Deniz2051

Mesaj gönderen Deniz2051 » Sal Oca 17, 2017 11:13 am

Smail.erkan yazdı:Ben 2 numaralı gişede girdim zaten muamele çok kötüydü şikayet edecem yetkililere kendi ülkemizde kaldıgımız muamele üzdü biraz
Yanlış bilgilendirme olmasın, ben İstanbul'da girdim. Kusura bakma görmedim Ankara kısmını.

mmmurooo

Mesaj gönderen mmmurooo » Sal Oca 17, 2017 11:58 am

merhaba arkadaslar aralıgın ortasında vıze gorusmesıne gırıp vıze sonucu gelen var mı ? ızmır konsoloslukta vıze gorusmesıne gırenler varsa benımle ıletısıme gırebılırler mı acaba tesekkur ederım ...

freckledgirl

Mesaj gönderen freckledgirl » Çrş Oca 18, 2017 2:29 pm

astateoftrances yazdı:Herkese merhaba,
17 Ekim gunu Istanbul Alman Konsoloslugunda vizeye girdim. Herkes gibi siraya girdim, belgelerimi teslim ettim ve sira numarami aldim. 7.45\'teki randevuma 8.15 gibi girdim. 3. kulvardaki kivircik sacli orta yasli kadinla gorustum. Kadin cok tatliydi acikcasi, hicbir zorluk cikarmadi.
Bana sadece asagidaki sorulari sordu;
-Hangi sehire gideceksin? (Heidelberg)
-Hangi okuldan kabul aldin? (Universitaet Bremen)
-Hangi bolumu okuyacaksin?(Elektrotechnik und Informatik)
-Burada universiteye devam ediyor musun, ediyorsan hangisi ve kacinci siniftasin? (evet, 2. siniftayim)
-Sertifikan var mi (evet a1 sertifikam var, a2.1 katilim belgem var)
-Okuyacagin bolumu arastirdiysan 1. donemin derslerini soyleyebilir misin? (tabii ki arastirdim, basic fizik, fizik lab, vs bunun gibi doga bilimleri ve ileri matematik)
-Neden Almanya? (uluslararasi alanda alacagim diploma ve almanya\'nin muhendisligin kalbi olmasi)

sadece bunlari sordu arkadaslar bana neden bremen\'den kabul aldigin halde dili heidelberg\'te yapacaksin diye bile sormadi. Benden onceki cocuk da ogrenci vizesi icin gelmisti, hazirlik okudugunu ve egitimini almanya\'da devam etmek istedigini soyledi; cocuga almanca ve ingilizce olarak neden almanya\'ya gitmek istedigini sordu.
Fakat benden ne almanca ne de ingilizce konusmami istedi. A2.1 belgemi alamadigimi, hali hazirda goethe institut\'te a2.1&b1.1 kurslarini yaptigimi soyledim, sorun yok eger amirim isterse sizi arariz o belgeleri getirirsiniz dedi; 1 sene once aldigim IELTS, 4 sene once GS Uni\'den aldigim B2 sertifikasini da goturmustum.
Parmak okutucu serce parmagimi 3 kez okumadi. Gorusmenin sonunda `bu parmagimi ne yapacagiz` diye sordum; kadin da gulerek `merak etme parmagini kesip almayacagiz sen de kalacak`dedi, guldukten sonra `kusura bakma cok kotu espriydi` dedi ve ben de tesekkur edip ciktim. 3-3.5 hafta sonra pasaportumun elime gececegini soyledi.
Gorusmem 20 belki 25 dakika surdu.
Umarim hepimiz hayirlisiyla vizeli pasaportlarimiza en kisa surede ulasiriz arkadaslar:)
Hepinize kolay gelsin
Merhaba LYS puaniniz kacti acaba? Bir de universite not ortalamaniz. Kusura bakmayin sorguya cekiyor gibi oldum ama ben de ayni konumdayim suan merak ettim. Paylaşırsanız sevinirim

freckledgirl

Mesaj gönderen freckledgirl » Çrş Oca 18, 2017 2:32 pm

kiss25 yazdı:Tabiki. Yerleştirme puanım mf4 : 417 , mf4 sıralamam 38650 , lise diploma notum 92.02. Mühendislik seçtiğim için mf4 puanımı ve sıralamamı biliyorum. Başka sorunuz olursa severek yanıtlarım.

Umudunu kırmak gibi olmasında üniversite kabulu olmadan çok zor vizeye girip girmediğini bilmediğim için yazıyorum yanlış anlama :D . Girmediysen kabul al çünkü 1-2 kişiyle konuşmuştum onlarda kabul almadığı için dil kursuna gitmişler şimdi geri dönüp tekrar başvurcaklar bir tanesi de dil kursuna gitmiş dönmüş başvurmuş ama kabul olmadığı için vermemişler
Merhabalar! Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Benim YGS puanım 430 LYS puanım 375-380 gibi bir şey. B2 seviyesinde ingilizcem var şuan Almanca kursuna gidiyorum A1'i yarıladım. Sizce durum nasıl haha herkese soruyorum artık

ersin35

Mesaj gönderen ersin35 » Prş Oca 19, 2017 7:25 pm

merhaba arkadaşlar vizeye gireli baya oldu da 2 hafta sonra belge istemişlerdi eksik belge denildi o belgede elime buğün ulaştı izmir konsolosluğunda randevu almam gerekiyormu yoksa direk gidip vereyimmi bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi ? teşekkürler.
''Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala ucup gidiyor ve bugün gülümseyen bu çiçek yarın ölüyor olabilir.''

Carpediem

mmmurooo

Mesaj gönderen mmmurooo » Prş Oca 19, 2017 7:30 pm

ersin35 yazdı:merhaba arkadaşlar vizeye gireli baya oldu da 2 hafta sonra belge istemişlerdi eksik belge denildi o belgede elime buğün ulaştı izmir konsolosluğunda randevu almam gerekiyormu yoksa direk gidip vereyimmi bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi ? teşekkürler.
eksık evragı sızden bızzat getırmenızı mı ıstedıler ?

ersin35

Mesaj gönderen ersin35 » Prş Oca 19, 2017 7:32 pm

evet 2 hafta sonra telefonla aramıştı memur hanım bu belgeniz eksiktir diye 1 aydır bekliyorum yeni geldi aynen söyle demişti belgenizi getirdikten sonra işleme alınacaktır dedi.
''Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala ucup gidiyor ve bugün gülümseyen bu çiçek yarın ölüyor olabilir.''

Carpediem

mmmurooo

Mesaj gönderen mmmurooo » Prş Oca 19, 2017 7:40 pm

ersin35 yazdı:evet 2 hafta sonra telefonla aramıştı memur hanım bu belgeniz eksiktir diye 1 aydır bekliyorum yeni geldi aynen söyle demişti belgenizi getirdikten sonra işleme alınacaktır dedi.
bende de belge ıstemıslerdı ben kargo ıle gonderdım . sen ızmırdeysen elden gotur ver randevu almana gerek yok dıye bılıyorum . bu arada master ıcın mı ?

ersin35

Mesaj gönderen ersin35 » Prş Oca 19, 2017 7:42 pm

yok lisans bu arada saolun teşekkürler :)

Carpediem

mmmurooo

Mesaj gönderen mmmurooo » Prş Oca 19, 2017 8:34 pm

ersin35 yazdı:yok lisans bu arada saolun teşekkürler :)
benım master hala bır haber yok vızeden . rıca ederım

Kilitli