Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oda Devri

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
sayko

Oda Devri

Mesaj gönderen sayko » Pzr Oca 15, 2017 1:04 pm

Bugün Twenty First Bochum yurduna gittim. Odasını devretmek isteyen biriyle görüştüm. Bugün çıkacak ve 31 Mart'a kadar sözleşmesi varmış yurt ile. Bu durumda "vertrag" yapamıyormuş. Bu kişiye güvenmeli miyim ve peşin para vererek anahtarları alıp kalmaya başlarsam sıkıntı olur mu? Bugün taşınacağım ona göre.

Kısaca ne yapmam lazım, bu kişiden bir yazı veya kontratını görmek istediğimi mi söylemeliyim? Polise beraber gidip benim artık onun odasında kalacağımı mı belirtmeliyim ya da Twenty First'e mi bildirmeliyim bu durumu? Bugün kapalı olduğundan soramıyorum da ama odayı kaçırırsam da bir daha zor yer bulurum. Risk alıp parayı vermeyi düşünüyorum ama böyle yaparsam beni neler beklediğini bilmiyorum, bilgilendiriseniz çok sevinirim.

Deniz2051

Re: Oda Devri

Mesaj gönderen Deniz2051 » Pzt Oca 16, 2017 12:14 pm

Almanya=Belge

Asla söze itimat etme derim. Aklına ne takılıyorsa sor, sorduktan sonra yurtla da görüş teyit et. Ekşisözlük'te okuduğuma göre barınma ile alakalı bir sürü dolandırıcılık hikayesi var.
Bu ara o dediğin yurt nasıl?

sayko

Re: Oda Devri

Mesaj gönderen sayko » Pzt Oca 16, 2017 7:48 pm

Pek bi sey olmuyor dediler ben de taşındım. Wc mutfak ortak onun haricinde iyi gibi.