Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH ve TESTDAF Tecrubeleri 1

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
nightmare

Mesaj gönderen nightmare » Çrş Kas 18, 2009 10:22 pm

[quote]deryasiegen tarafindan yazilan metin:
[quote]nightmare tarafindan yazilan metin:
ben siegendekini soyleyebilirim;subat ortasi gibi ama tam tarihi haftaici yazabilirim.nette yazmiyor,ama bana verilen planda yaziyordu.[/quote]

Derya peki siegen uninin kursuna gitmeyenlerde katilabiliyormu??Bide ogrenirsen,sinawin ne zaman oldugunu,ucretini felan yazarsan sewinirim.Tesekkurler.Kolay gelsin..[/quote]
evet disardan katilim oluyor.sinav ucreti 110 euro.DSH 08.02.2010,Mundliche Prufung 12.02.2010[/quote]

Derya tesekkur ederim verdigin bilgiler icin;
Uni siegen nin sitesinden baktimda sinava nasil baswuracagimiz icin fakat bisi bulamadim,direkt sinav gunumu gelip kayit yapiyorsun,bu konuda bilgin warmi?tesekkurler.kolay gelsin.

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Çrş Kas 18, 2009 11:03 pm

onu bilmiyorum ama kursa sorup seni bilgilendiririm burdan.

nightmare

Mesaj gönderen nightmare » Çrş Kas 18, 2009 11:57 pm

onu bilmiyorum ama kursa sorup seni bilgilendiririm burdan.[/quote]

Sagol derya..Senden haber bekliyorum.tesekkurler

zagreus81

Mesaj gönderen zagreus81 » Pzt Ara 21, 2009 2:12 am

Fulda da Kasim da girdigim sinavdan % 39 almisim... Ilk kez heyecani deyip subat ayinda tekrar deneyecegim. DURMAK YOL YOLA DEVAM : ))

Grammatik ve Text Production planladigim gibi gecti fakat Lesenverstehen ve Horenverstehen kisimlarinda bozguna ugradim.

zagreus81

Mesaj gönderen zagreus81 » Cum Ara 25, 2009 2:32 am

BONN A BASVURDUM DSH ICIN ASAGIDAKI CEVAP GELDI. BASVURMAK ISTEYENLERIN DIKKATINE DISARIDAN ADAM ALMIYORLAR!

Sehr geehrte Herr Ak,

wir bieten keine externe DSH an!

Mit freundlichen Grußen
Johanna Ruwwe

Hochschule Bonn-Rhein-Sieg
University of Applied Sciences
Johanna Ruwwe
Studierendensekretariat
Grantham Allee 20
53757 Sankt Augustin (Germany)
Tel: +49 (2241) 865 - 622
Fax: +49 (2241) 865 - 8622

liyan

Mesaj gönderen liyan » Cmt Ara 26, 2009 12:38 pm

ben duisburg ta girdim dsh ya bu aralikta ve 60 aldim dsh 1 yani ama bana dsh 2 lazim .. zaten deneme amacliydi dyebilrim ..

liyan

Mesaj gönderen liyan » Cmt Ara 26, 2009 12:40 pm

bi sorum olucak bonn da nasil yani disardan dsh ya almiyolar anlamadim meselas ben duisburg ogrencisiyim beni almazlarmi sinava onumu demek istiyosun:S bende bonn ve fulda ve dortmund dusunuyodum hani eger basaramazsam dye .. cunku buralarda yapilan sinavlar daha basit dye duymstum:S

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Cmt Ara 26, 2009 5:11 pm

arkadas sana almanca bilgisini kanitlamak zorunda degil,ne kadar kursa gittigi de onu ilgiledirir.yorum yazarken insanlari rencide etmemeye ozen gosterelim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ara 27, 2009 2:29 pm

[quote]liyan tarafindan yazilan metin:
ben duisburg ta girdim dsh ya bu aralikta ve 60 aldim dsh 1 yani ama bana dsh 2 lazim .. zaten deneme amacliydi dyebilrim ..[/quote]

bir intihar denemesi daha =) kirilamayacak rekorum :)

bos yere hakkini oldurmusun, due de 2 kere yazabiliyorsun dsh yi.. diger universitelerde yazabilirsin tabi, ama externe dsh prufung olmasi lazim ve externe dsh lar genelde mart aylarinda olur.. onun disinda dortmund da dsh artik eskisi kadar kolay degil cok zorlassti hersey dortmund da, dortmund tu olduktan beri:)

d-dayy

Mesaj gönderen d-dayy » Çrş Ara 30, 2009 12:52 am

su adreste dsh yada testdaf yapan warmi?warsa nasildi?????

https://www.hs-mittweida.de/

tskler.

duffie

Mesaj gönderen duffie » Çrş Ara 30, 2009 11:55 am

Muhtemelen kisiden kisiye degisen bir hadisedir ama B2 seviyesinde Almanya\'da dil okuluna baslanirsa Testdaf veya DSH da basarili olmak icin ortalama ne kadar bir sure gerekir?

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Çrş Ara 30, 2009 5:03 pm

kurstan kursada degisiyor.yani mesela hizli kurlslar var her bir kur 5 hafta suruyor.yani gercekten B2 seviyesindeysen sadece 5 haftalik bir C1 kursundan sonra sinavlara testdaff yada dsh ya girersin.ama kazanirmisin kazanmazmisin orasida kisiden kisiye degisir.tabi bu normal kurslar dedigim gibi yani sadece kur olarak bakarsan.ama benim tavsiyem burada dsh ve testdaff sinavlarina hazirlik kurslarina girersen daha iyi olur.universitelerde ve fachochschulelerde c1 seviyesinden baslayip sinava hazirlaniyorsun,sanirim hepsinde 4 yada 5 ay falan suruyor yani ortalama bir semestere denk geliyor.ondan sonrada eger o dort ayi verimli gecirmisen,kazanana kadar sinavlara girersin.

duffie

Mesaj gönderen duffie » Çrş Ara 30, 2009 5:58 pm

Goethe de B 1.3 den kursa gidiyorum. Istanbul\'da 2 kur daha alacagim. Yani B 2.2 de Almanya\'da olacagimi umuyorum. Tavsiye ettigin universitelerde verilen Testdaf-DSH hazirlik siniflari icin C1 seviyesinde mi olmak gerekiyor? Yoksa Goethe\'nin verdigi B 2.2 sertifikasi ile sinavin hazirlik kurslarina baslayabilir miyim?

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Çrş Ara 30, 2009 9:08 pm

[quote]x-ray tarafindan yazilan metin:
arkadas sana almanca bilgisini kanitlamak zorunda degil,ne kadar kursa gittigi de onu ilgiledirir.yorum yazarken insanlari rencide etmemeye ozen gosterelim.[/quote]

bu nasil bir tepki ya ??? ben kotu niyetli davranmadim arkadasim.. Arkadasin sorunu heyecan olmadigi acikca belli. Ayrica dalga gecilecek bir durum degil, keza yonetici hanim baslikta daha once dsh yi ilk denememde kazanamadigimi ve gurkan in yardimlariyla kolay bir dsh bulup kazandigimi belirtmistim.. benim merak ettigim arkadas sanirim uzun suredir almanya da ve dsh yi veremedigine gore de bir kac ay icerisinde gitmek zorunda kalacak tr ye geri.. Merak ettigim arkadas hangi kursa gitmis ve neden dsh ya uzun surede girememis..[/quote]

tepkimde ne varmis?gayet saygi cercevesinde yapilan bir uyaridir.senin uzuntun arkadasin turkiyeye donmek zorunda olacagi olsaydi gulucuklerle mesaji suslemezdin.

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Çrş Ara 30, 2009 9:17 pm

hayir dufie c1 seviyesinde olmayacaksin,o seviyeden basliyacaksin yani c1 seviyesine yukselmek icin kursa giedeceksin.tabi butun unilerde c1 seviyesinde olanlar sinava girebilir diye bir mecburiyet yok,B2 ilede girebilirsin sinava ama C1 seviyesine yukselip sinava girmek daha garanti sayilir.

liyan

Mesaj gönderen liyan » Cmt Oca 02, 2010 5:05 pm

bir intihar denemesi daha =) kirilamayacak rekorum

bos yere hakkini oldurmusun, due de 2 kere yazabiliyorsun dsh yi.. diger universitelerde yazabilirsin tabi, ama externe dsh prufung olmasi lazim ve externe dsh lar genelde mart aylarinda olur.. onun disinda dortmund da dsh artik eskisi kadar kolay degil cok zorlassti hersey dortmund da, dortmund tu olduktan beri

rekorunu kirmadim ciden ama zaten erken biraz :D ama bilmiiyorum gurkan hocam istedigin kadar deneyebilirsin dedi oyle bi sinir yok dediler yani hoca soyledi bunu :Sneyse olan oldu allahin izniyle martta deneriz artik:D

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Çrş Oca 06, 2010 12:46 pm

testdaf icin sinav aninda almanca sozluk yanimizda bulunduramiyor muyuz arkadaslar?

bir de bu sinavi yazmis arkadaslara soruyorum.dsh yazanlardada gerci ayni kural vardir.mundliche prufungda konusurken dil bilgisine dikkat edipte mi daha cok puan veriyorlar yoksa ifadeye gore mi?yani soruyla alakali ne kadar cok ilgili cumle kurdugumuza mi bakiyorlar?

ela07

Mesaj gönderen ela07 » Prş Oca 07, 2010 3:45 pm

ve huzunlu testdaf sonucu 4,4,4 ve unter 3:(bu kadar mi olur:(
:)

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Prş Oca 07, 2010 10:39 pm

gecmis olsun arkadasim cok talihsiz bi olay gelmis basina.birisinin 3un altinda olmasi cok talihsiz durum.sertifika bile vermiyorlar sanirim o durumda:-(
hangi bolumden 2 aldin?

ela07

Mesaj gönderen ela07 » Cum Oca 08, 2010 6:16 pm

burasi daha da traji komik yazma bolumunden en guvendigim bolumdu:(nese kismet diyorum artik dsh ile devam edicem gibi umarim yaz somestrna yetisirim:)
:)

Kilitli