Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversite Kabul Belgeleriniz Ne Kadar Sürede Geldi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
rozva

Üniversite Kabul Belgeleriniz Ne Kadar Sürede Geldi?

Mesaj gönderen rozva » Cum Oca 13, 2017 10:08 pm

Merhaba arkadaşlar,

Rica etsem eğer son bir kaç ay içerisinde herhangi bir üniversiteye şartlı veya direkt kabul için başvurduysanız, kabul belgelerinizin elinize kaç hafta içerisinde ulaştığını yazabilir misiniz?

Mesela ben B1 seviyesinde şartlı kabul ve sonrasında Yakınçağ Tarihi yüksek lisansı için Bonn, Erlangen, Erfurt, Ruhr Bochum ve Regensburg olmak üzere 5 üniversiteye başvurdum ve belgeleri yolladıktan 2 hafta sonra yalnızca Ruhr Bochum’dan cevap geldi. Onda da bir başvuru formu yolladılar ve kurs ücretini yatırdıktan sonra dil kursu için kabul alabileceğimi söylediler. Özellikle Bonn Üniversitesine gitmek istiyorum ve cevapların geleceği tarihi iple çekiyorum. Sizler de tecrübelerinizi paylaşırsanız minnettar olurum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Üniversite Kabul Belgeleriniz Ne Kadar Sürede Geldi?

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Oca 14, 2017 9:25 am

Genelde subat ortalari-mart ayi baslarina kadar cevap gelir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

rozva

Mesaj gönderen rozva » Cmt Oca 14, 2017 4:14 pm

Physiker yazdı:Genelde subat ortalari-mart ayi baslarina kadar cevap gelir.
Dil kursu öncesi seviye tespit sınavı için Mart’ın son haftası Almanya’da olmam gerektiğini varsayarsak (Genellikle 20-30 Mart arasında Nisan’da başlayacak DSH kursu öncesi sınava tabi tutuyorlar), bu durum en geç 1 ay içinde vizemi almam gerektiği anlamına gerekiyor. Büyük risk. Ama yapacak bir şey de yok :? .

Makargin

Mesaj gönderen Makargin » Cmt Oca 14, 2017 5:35 pm

Hocam siz Başvuruyu ne zaman yapmıştınız ve uni asist üzerinden mi başvuru yaptınız.

rozva

Mesaj gönderen rozva » Cmt Oca 14, 2017 5:44 pm

Makargin yazdı:Hocam siz Başvuruyu ne zaman yapmıştınız ve uni asist üzerinden mi başvuru yaptınız.
Hayır, uni-assist’e hiç bulaşmadım :) Başta Uni-assist aracılığıyla Frankfurt ve Greifswald’e başvuracaktım, fakat sonra fikir değiştirdim. 10 Aralık’ta Erfurt ve Bonn’a, 20 Aralık’ta Ruhr Bochum’a (buradan cevap geldi) ve 5 Ocakta da Regensburg ve Erlangen’a başvuru yaptım. Bonn’un başvuruları tamamen internet üzerinden olduğu için bewerbungsfrist’i 05-15 Aralık tarihleri arasındaydı. Dolayısıyla ilk cevabı oradan bekliyorum. En büyük pişmanlıklarımdan biri de, başvurusu 15 kasımda biten Münstere başvurmamak oldu.

Makargin

Mesaj gönderen Makargin » Cmt Oca 14, 2017 6:04 pm

Sizi uni asissten vazgeçiren şey neydi acaba ?

rozva

Mesaj gönderen rozva » Cmt Oca 14, 2017 6:13 pm

Makargin yazdı:Sizi uni asissten vazgeçiren şey neydi acaba ?
Euro’nun 4.00’e dayandığı bir zamanda 90 Euro (ilk başvuru 75, ikincisi 15 euro) + havale parası ödemektense başvuruları aracı bir kurum olmaksızın bizzat kendisi yürüten üniversiteleri tercih ettim.

Makargin

Mesaj gönderen Makargin » Cmt Oca 14, 2017 6:40 pm

Bilgilndirmeniz için çok teşekkür ederim. :)
Umarım herşey gönlünüzce olur. :)

rozva

Mesaj gönderen rozva » Cmt Oca 14, 2017 6:48 pm

Makargin yazdı:Bilgilndirmeniz için çok teşekkür ederim. :)
Umarım herşey gönlünüzce olur. :)
Teşekkür ederim, sizin de yolunuz açık olsun. :)

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Prş Nis 20, 2017 8:22 pm

rozva yazdı:Hayır, uni-assist’e hiç bulaşmadım :) Başta Uni-assist aracılığıyla Frankfurt ve Greifswald’e başvuracaktım, fakat sonra fikir değiştirdim. 10 Aralık’ta Erfurt ve Bonn’a, 20 Aralık’ta Ruhr Bochum’a (buradan cevap geldi) ve 5 Ocakta da Regensburg ve Erlangen’a başvuru yaptım. Bonn’un başvuruları tamamen internet üzerinden olduğu için bewerbungsfrist’i 05-15 Aralık tarihleri arasındaydı. Dolayısıyla ilk cevabı oradan bekliyorum. En büyük pişmanlıklarımdan biri de, başvurusu 15 kasımda biten Münstere başvurmamak oldu.
Merhaba, Bonn'a başvurmak için dil seviyesi istediler mi acaba? Muhtemelen A2 bugünkü sınavdan sonra gelecek ancak yarınki B1 sınavı... Fenalardayım. Siz belge yollamış mıydınız?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Nis 21, 2017 10:47 am

Bonn üniversitesine basvuru icin en az B1 sertifikasi gerekiyor. Ayrintili bilgi:

http://www.deutschstudent.com/portfolio ... versitesi/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com