Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Direk kabul

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
arinc

Direk kabul

Mesaj gönderen arinc » Cum Oca 13, 2017 12:22 pm

Arkadaşlar merhaba,
Benim aklıma bir soru takıldı, ben aachenda özel bir dil kursuna gidiyorum ve eylül sonunda takılmazsam c1 seviyesi bitmiş olucak. Ben direk kabul için üniversitelere başvurucağım ama bu ne zaman olucak başvuru zamanlarına denk gelmiyicek galiba başvuru zamanını beklerken ne yapıcam? Bu sürede Almanya'da kalabilicek miyim? Beni geri yollarlar mı sıkıntı çıkar mı?

kiss25

Re: Direk kabul

Mesaj gönderen kiss25 » Cum Oca 13, 2017 5:12 pm

Benim de öyle bir durumum var aydınlatan olursa güzel olur
Arkadaslar ben erkegim =)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Oca 14, 2017 9:24 am

Aachen üniversitesine direk kabul basvurusu icin DSH veya testdaf gecmis olman gerekiyor. Kurs bittikten sonra oturumun bittiyse dsh kaydi ile oturumunu üniversite baslayana kadar gecici olarak(Fixionsbescheinigung) uzatabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cmt Oca 14, 2017 10:47 am

Physiker yazdı:Aachen üniversitesine direk kabul basvurusu icin DSH veya testdaf gecmis olman gerekiyor. Kurs bittikten sonra oturumun bittiyse dsh kaydi ile oturumunu üniversite baslayana kadar gecici olarak(Fixionsbescheinigung) uzatabilirsin.
Benim 21 ağustosta dil kursum bitecek , vizem 6 aylık haziranda bitiyor , uzatacağım , eylül ayında testdafa girsem 6 haftada açıklanıyormuş sanırsam ekim ortası oluyor , deadline 15 ocak üniversite başlayana kadar bir sıkıntı çıkmaz değil mi çıksada testdaf belgesiyle uzatabilirim yani ?
Arkadaslar ben erkegim =)