Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kargo Önerisi!

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
karamolly

Kargo Önerisi!

Mesaj gönderen karamolly » Sal Kas 29, 2016 7:53 pm

Merhaba Arkadaşlar,

Yarın için evraklarımı uni-assist e göndereceğim.

Kargo için DHL yi kullacağım fakat 200 tl gibi bir ücret alıyor.

Evraklarımın bir günde veya en geç cuma günü orda olmasını istiyorum.

Daha ucuz ve hızlı aynı oranda garanti bir firma öneriniz varsa öğrenmek isterim.

Şimdiden teşekkürler.

Mkyc01

Re: Kargo Önerisi!

Mesaj gönderen Mkyc01 » Sal Kas 29, 2016 8:32 pm

Fedexe bakabilirsin
Aller Anfang ist schwer.

John

Mesaj gönderen John » Çrş Kas 30, 2016 1:08 am

Sürat kargo. Döküman için 76 lira 76 kuruşa gidiyor. Ertesi gün evrak teslimi garantili. Ben böyle gönderdim 10 tane başvuru.

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Çrş Kas 30, 2016 2:12 am

Merhaba John ve Mkyc01,

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Bu sürat kargo çok iyi oldu yarın ilk işim arayıp sormak olacak.

John

Mesaj gönderen John » Prş Ara 01, 2016 6:54 pm

karamolly yazdı:Merhaba John ve Mkyc01,

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Bu sürat kargo çok iyi oldu yarın ilk işim arayıp sormak olacak.
Rica ederim kardeş. Sürat kargo DHL'le çalışıyor, ben 10 kere gidince adamlarla kanka oldum. Caddebostan şubesinde çalışanlar için konuşayım, gayet eli yüzü düzgün efendi insanlar. Yalnız saat 12'den önce gönderini yapman lazım, 12-14 arası DHL'den biri gelip evrakları topluyor.
Allah yolunu açık etsin.

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Prş Ara 01, 2016 7:07 pm

Merhaba John,

Evet gerçekten aklımda hiç sürat kargo yoktu hemen hemen konuşmadığım kargo şirketi kalmamıştı.

Diğer firmalardan hem çok daha ucuz hemde umarım dediğin gibi garantidir. Dün evraklarımı gönderdim bugün yurtdışında olduğu gözüküyor fakat teslim edilmedi görevlide söylemişti cuma günü teslim edilir diye.

İyi dileklerin için teşekkür ederim inşallah benimle birlikte herkesin Allah yardımcısı olsun, hedeflerinde yol açıklığı nasip etsin inşallah.

Saygılar.

John

Mesaj gönderen John » Prş Ara 01, 2016 7:40 pm

Amin inşallah. Bir şey daha ekleyeyim, bunlar gönderiyi yaparken adres bilgilerini bir DHL posta evrağına yazıyorlar, o evrağında bir seri numarası var. Şubedekilerden rica et o evrağın sağ üstünde yazan takip numarasının fotoğrafını çek. Bu sayede DHL sitesinden direk kargo takibi yapabilirsin.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Çrş Oca 11, 2017 1:17 am

Merhaba,
Sürat kargoyu denediniz mi? Denediyseniz kaç günde ulaştı ve ne kadar ücret ödediniz? Cuma ya kadar yetiştirmem lazım belgelerimi farklı öneriniz varsa açığım.
Teşekkürler.

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Çrş Oca 11, 2017 10:14 am

Merhaba Deniz,

Evet denedim ve kesinlikle tavsiye ederim diğer firmalarla neredeyse fiyat yarı yarıya ve TNT ve DHL yi kullanıyorlar yurtdışında istanbulda onlardan birine teslim ediliyor evrak. Ben Ankaradan Gönderdim bir günde istanbula gitti ertesi günde öğleden önce teslim edildi.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Çrş Oca 11, 2017 9:47 pm

Merhaba karamolly,

Maalesef sabah işe çok fazla geç kalmamak için evin yakınındaki MNG kargoya uğradım. Bulunduğum şehirden İstanbula uçakla göndereceklerini daha sonra da FedEX ile gideceğini söylemelerine rağmen akşam 7 gibi karayolu ile İstanbul'a yollamışlar.
Umarım yarın sabah ulaşır ve gün içerisinde de uçak ile Almanya'ya sevk edilir. Deadline 15'i çünkü ve Cuma günü orada olması lazım.

Bu arada ücret 130 TL tuttu. Toplam süreyi de vardıktan sonra yine yazarım buraya başkalarınında bilgisi olsun.

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Çrş Oca 11, 2017 10:04 pm

Merhaba,

İnşallah cumaya yetişir, allah yardımcın olsun bende sürat ile 80 tlye gönderdim ankaradan ve 2.gün öğleden önce iletildi.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Çrş Oca 11, 2017 10:13 pm

:) Ne güzel.
Açıkçası bir an önce göndereyim diye çok aceleye getirdim ve hata yaptım sanırım. başvuru listemde olan bir üni.nin deadline'ı nasıl gözümden kaçtı ona da hayıflanıyordum. neyse, artık bekleyip göreceğiz. en kötü cuma günü okulu arayıp durumu açıklar ve hava şartlarından dolayı gecikme yaşandığını belirtirim.

İlgin için teşekkür ederim. bir sonrakiler kesinlikle sürat kargo olacak.

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Çrş Oca 11, 2017 10:43 pm

Fedex te en iyileri arasında yarın verirlerse bir sonraki gün çok yüksek ihtimal iletilir birazcık para kaybın olur oda bu süreçlerde çok normal.

Rica ederim inşallah hepimizde kabullerimizi alır emeklerimizin karşılığını alırız.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Sal Oca 24, 2017 12:35 am

Denizz yazdı::) Ne güzel.
Açıkçası bir an önce göndereyim diye çok aceleye getirdim ve hata yaptım sanırım. başvuru listemde olan bir üni.nin deadline'ı nasıl gözümden kaçtı ona da hayıflanıyordum. neyse, artık bekleyip göreceğiz. en kötü cuma günü okulu arayıp durumu açıklar ve hava şartlarından dolayı gecikme yaşandığını belirtirim.

İlgin için teşekkür ederim. bir sonrakiler kesinlikle sürat kargo olacak.
Arkadaşlar güncellememi yapayım, kargomu zamanında ulaştırdı MNG (yani Fedex). Çarşamba vermiştim, son gün Cuma öğlen de gideceği yere iletildi.

Fakat yine de belirtmek isterim ki, Adana dan İstanbul'a uçak kargo ile yollamadılar. Şube müdürüne özellikle sormama ve teyit etmesine rağmen sabah 08:30 de verdiğim kargo akşam 19:30 da karayolu ile Adana'dan çıktı.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Sal Şub 07, 2017 11:58 pm

Dun uzerimde nakit olmadigi, gittigim sürat kargoda da o an pos makinasi olmadigi icin tekrardan mng kargoyu kullanmak zorunda kaldim. Yine belgem 3. Gun ulasacak ama zaten 3 gun surecegini bildirdiler bu sefer. Asil sasirtici olani ise bu kez 82 TL kargo ucreti odemem. Bir oncekinde sube muduru anladigim kadariyla uyaniklik yaparak neredeyse iki kati ucret almis benden.
Aklinizda olsun, aceleye getirmeyin, oncesinde fiyat sorun hatta telefonda bilgi alip oyle gidin bos yere şube şube dolaşmazsiniz.

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Mesaj gönderen erennnsahin » Çrş Şub 08, 2017 9:57 pm

Kargo firmalarının ilk verdikleri fiyatlara kesinlikle atlamayın. Yüksek söylüyorlar bildiğin esnaf gibi pazarlık yapın. Örnek olarak DHL ile Başımdan geçen bir kaç olayı anlatayım;

İlk olarak 2 arkadaş farklı zamanlarda arayıp fiyat aldık ikimizinde dökümanları göndereceğimiz yerler gideceği yer aynı olmasına rağmen ona 196 TL bana 176 TL fiyat çıkardılar.

İkinci olarak ; 174 lira fazla geldi dedim ve başka firmalarada bakacağımı söyledim ardından fedexi buldım ve 99 liraya yolladım belgelerimi. 1 saat sonra DHL beni aradı aramızda geçen konuşmayı aktarıyorum ;
-Beyfendi merhabalar kargonuzu yolladınızmı ?
+Evet az önce daha ucuza bir firma ila anlaştım onlarla yollayacağım.
-Hangi firma acaba ? Ne kadar fiyat verdiler ?
+Fedex, 100 lira.
-Anladım az önce müdürümle konuştum fiyatta indirim yapabiliriz size. 130 TL ye gönderebiliriz şuan isterseniz.

Olay aynen böyle oldu... Bildiğin kapalıçarşı esnafı gibiler. Uyanık olun kurumsal firma falan diyip ilk dedikleri fiyatlara atlamayın paranızı kaptırmayın..

İyi forumlar