Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Engelli olmak ve Ulusal Vize!

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hezarfen

Engelli olmak ve Ulusal Vize!

Mesaj gönderen hezarfen » Sal Oca 10, 2017 6:41 pm

Merhabalar
Forumunuzu uzun süredir takip ediyorum ve yeni kayıt oldum.
Önceklikle herkese öğrenim hayatında, resmi işlemlerinde , almanyada veya burada yaşadığı zorluklar konusunda kolaylık dileyerek başlamak istiyorum.
Kendimi tanıtmam gerekirse YGS ve LYS adayı bir öğrenciyim. Sınav sonrasında kabulümü alıp almanyada üniversite hayatına başlamak istiyorum. AYRICA BOYUM ANORMAL KISADIR. 135cm boyum var (Game of Thorones'taki Tyron Lanister'e benzemekteyim)
Şimdi benim bir sorum olacak. Almanyada RTWH Aachen'da okumak istiyorum. Bunun için gerekli olan hemen hemen her şeyi karşılayacağımı düşünüyorum(Şartlı kabul,maddi durum gösterir belge,A2 almanca, AT11 belgesi, yeşil pasaport, LYS yerleştirme belgesi,Hazırlık kayıdı ve ücreti... vs). Uzun süredir ciddi ciddi almanyada okumayı düşünüyorum fakat Alman Konsolosluğu durumumdan ötürü bana vize vermeyebilir mi? Vize almaya giden arkadaşlar ve bu konuda tecrübesi olanlar bu konuda görüş bildirirse sevinirim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: Engelli olmak ve Ulusal Vize!

Mesaj gönderen welly275 » Sal Oca 10, 2017 7:20 pm

hosgeldin,

almanlarin kisa boydan dolayi sorun yaratacagini sanmam. bu durum engel olarak sayiliyo mu bilmiyorum sayiliyorsa tek sorun yaratabilecek sey engelinden dolayi ilerde devletten yardim alma ihtimalin olur ki maddi gereksnimleri yerine getirdigin takdirde sorun olmamasi lazim ama uygulamada nasil olur deneyip görmek lazim. yasal olarak herhangi bir negatif birsey yok.

vize görüsmesi icin randevu alirken durumundan bahsetmeni öneririm. genelde yüksek koltuklu cam bankolar önünde yapiliyo görüsme, seni biraz zorlayabilir. bildirdigin takdirde senin icin bir koltuk ayarlayabilirler

hezarfen

Mesaj gönderen hezarfen » Sal Oca 10, 2017 7:43 pm

Cevap için teşekkürler.
Maddi durumumu gösterebilirim sıkıntı olmaz. Yardım almak gibi bir düşüncemde yok. Yasal olarak herhangi bir engel olmadığınında farkındayım. Ben sadecede vize alırken bana karşı tutumlarını merak ediyordum. Örneğin atıyorum randevuda görüşeceğim şahsiyet veya bölüm amirinin bana karşı tutumu ne olur? veya eğer isterseler anında reddedebilir mi? veya da durumumdan ötürü herhangi bir şeyi bahane edip vize vermeyebilirler mi?(Örnek B1 almanca belgesi). Veyada görüşeceğim şahsiyet bana olumsuz not düşer mi? Bunları merak ediyorum.
Koltuk ve cam banko sıkıntı olmaz benim için. Tekrar teşekkürler.

mmmurooo

Mesaj gönderen mmmurooo » Sal Oca 10, 2017 8:01 pm

welly275 yazdı:hosgeldin,

almanlarin kisa boydan dolayi sorun yaratacagini sanmam. bu durum engel olarak sayiliyo mu bilmiyorum sayiliyorsa tek sorun yaratabilecek sey engelinden dolayi ilerde devletten yardim alma ihtimalin olur ki maddi gereksnimleri yerine getirdigin takdirde sorun olmamasi lazim ama uygulamada nasil olur deneyip görmek lazim. yasal olarak herhangi bir negatif birsey yok.

vize görüsmesi icin randevu alirken durumundan bahsetmeni öneririm. genelde yüksek koltuklu cam bankolar önünde yapiliyo görüsme, seni biraz zorlayabilir. bildirdigin takdirde senin icin bir koltuk ayarlayabilirler
merhaba ne gıbı saglık sorunları vıze ıcın engeldır mesela ? bana cevap verırsenız sevınırım

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Oca 10, 2017 8:17 pm

hezarfen yazdı:Cevap için teşekkürler.
Maddi durumumu gösterebilirim sıkıntı olmaz. Yardım almak gibi bir düşüncemde yok. Yasal olarak herhangi bir engel olmadığınında farkındayım. Ben sadecede vize alırken bana karşı tutumlarını merak ediyordum. Örneğin atıyorum randevuda görüşeceğim şahsiyet veya bölüm amirinin bana karşı tutumu ne olur? veya eğer isterseler anında reddedebilir mi? veya da durumumdan ötürü herhangi bir şeyi bahane edip vize vermeyebilirler mi?(Örnek B1 almanca belgesi). Veyada görüşeceğim şahsiyet bana olumsuz not düşer mi? Bunları merak ediyorum.
Koltuk ve cam banko sıkıntı olmaz benim için. Tekrar teşekkürler.
yok canim neden öyle durup dururken boyundan dolayi olumsuz tutuma girsinler.

o düsündügün sebepler sadece boy sorunu olanlar icin degil olmayanlar icin de gecerli. forumda vize ani defteri basliklarini okursan daha cok bilgi sahibi olabilirsn.
mmmurooo yazdı: merhaba ne gıbı saglık sorunları vıze ıcın engeldır mesela ? bana cevap verırsenız sevınırım
sende hangisi var?

mmmurooo

Mesaj gönderen mmmurooo » Çrş Oca 11, 2017 11:26 am

welly275 yazdı:yok canim neden öyle durup dururken boyundan dolayi olumsuz tutuma girsinler.

o düsündügün sebepler sadece boy sorunu olanlar icin degil olmayanlar icin de gecerli. forumda vize ani defteri basliklarini okursan daha cok bilgi sahibi olabilirsn.

sende hangisi var?
ben bılmedıgım ıcın sormustum hangı saglık sorunlarına ret verıyorlar dıye ...

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Oca 11, 2017 11:34 am

simdi oturup sadece merak icin hangi saglik sorunlarinin sorun yaratabilecegini listeleyemem. Toplumu tehdit eden hastaliklara sahip kisiler almanyaya giremez vize olsa dahil.

mmmurooo

Mesaj gönderen mmmurooo » Çrş Oca 11, 2017 11:35 am

welly275 yazdı:simdi oturup sadece merak icin hangi saglik sorunlarinin sorun yaratabilecegini listeleyemem. Toplumu tehdit eden hastaliklara sahip kisiler almanyaya giremez vize olsa dahil.
pekı kalp hastalıgı bunun ıcınde mı ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Oca 11, 2017 12:49 pm

bence degil

atakan61

Mesaj gönderen atakan61 » Prş Oca 12, 2017 12:04 am

hezarfen yazdı:Merhabalar
Forumunuzu uzun süredir takip ediyorum ve yeni kayıt oldum.
Önceklikle herkese öğrenim hayatında, resmi işlemlerinde , almanyada veya burada yaşadığı zorluklar konusunda kolaylık dileyerek başlamak istiyorum.
Kendimi tanıtmam gerekirse YGS ve LYS adayı bir öğrenciyim. Sınav sonrasında kabulümü alıp almanyada üniversite hayatına başlamak istiyorum. AYRICA BOYUM ANORMAL KISADIR. 135cm boyum var (Game of Thorones'taki Tyron Lanister'e benzemekteyim)
Şimdi benim bir sorum olacak. Almanyada RTWH Aachen'da okumak istiyorum. Bunun için gerekli olan hemen hemen her şeyi karşılayacağımı düşünüyorum(Şartlı kabul,maddi durum gösterir belge,A2 almanca, AT11 belgesi, yeşil pasaport, LYS yerleştirme belgesi,Hazırlık kayıdı ve ücreti... vs). Uzun süredir ciddi ciddi almanyada okumayı düşünüyorum fakat Alman Konsolosluğu durumumdan ötürü bana vize vermeyebilir mi? Vize almaya giden arkadaşlar ve bu konuda tecrübesi olanlar bu konuda görüş bildirirse sevinirim.
Merhaba kardeşim Alman konsolosluğu boyun diğer insanlardan 20 cm kısa diye asla vize vermemzliği yapmaz bunu kafana takma böyle bi sorun olmaz diğer şartları sağlıyorsan sıkıntı olmaz diye düşünüyorum iyi günler her şey gönlünce olsun!