Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Heidelberg'da Üniversite Okumak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Frank Martin

Heidelberg'da Üniversite Okumak

Mesaj gönderen Frank Martin » Pzr Oca 01, 2017 4:05 pm

Merhabalar ben şuanda lise sondayım. Ve Almanyada yazılım üzerine informatik okumak istiyorum zaten liseden sonra bir yıl işe girip çalışıp öyle gideceğim bana son başvuru tarihleride uyuyor. Bu üniversiteyi seçmemin sebebi ön şartlı kabul verip kendi bünyesinde dil okulunun bulunması ve yurt imkanlarının sıkıntısız olması.

Fakat bazı sorularım var;
-Heidelberg üniversitesi yazılım üzerine informatik alanında iyimidir ?
-Ben birazda eğlenmek istiyorum açıkçası sosyal olanakları iyimi ? (lütfen sana Almanya yaramaz vs. demesin herkes kendini bilir)
-Bazıları pahalı şehir diyor bazıları ucuz anlamadım gitti yurtlara baktım 300 Euro ile çok iyi yurtlar var. Yaşam masrafı için ne kadar gerekir ? Yurt hariç 400 euro yeterli olur mu ?
-Yeşilliği , kasvetli havayı , karlı havayı severim fakat aynı zamanda eğlenmekte istiyorum bana gider mi ? Heidelberg
-Yada Aachen , Berlin veya Karlsruhe yemi bakmalıyım ?

Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Heidelberg'da Üniversite Okumak

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 02, 2017 11:36 am

Heidelberg, Almanya nin en iyi üniversitelerinden birisi. Diger sehirler kadar Heidelberg de sosyal hayat acisindan ayni.

Yurt haric 400 Euro yeterli olabilir.

Heidelberg sana gidermi onu bilmiyoruz seni tanimadigimiz icin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Frank Martin

Mesaj gönderen Frank Martin » Pzt Oca 02, 2017 6:13 pm

Physiker yazdı:Heidelberg, Almanya nin en iyi üniversitelerinden birisi. Diger sehirler kadar Heidelberg de sosyal hayat acisindan ayni.

Yurt haric 400 Euro yeterli olabilir.

Heidelberg sana gidermi onu bilmiyoruz seni tanimadigimiz icin.

Hocam dediğim gibi haftada bir partilesem yeterlidir. Ben internetten informatik bölümü için nc bilgisine ulaşamadım sizin bir bilginiz varmıdır ?
Yani okuluma gideyim okuyayım ama sosyal hayattanda kopmak istemiyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Oca 03, 2017 3:45 am

Heidelberg informatik de nc yok ama bölüme alim icin ayri olarak sözlü bir sinav var.
www.deutschstudent.com

Frank Martin

Mesaj gönderen Frank Martin » Sal Oca 03, 2017 11:21 am

Physiker yazdı:Heidelberg informatik de nc yok ama bölüme alim icin ayri olarak sözlü bir sinav var.

Hocam nasıl yani ? ne sorarlar ? birde benim bildiğim direk dil olmadanda alıyorlarmış. Bu durumda ingilizce sorulacak ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 04, 2017 10:39 am

Hayir dsh yi gectikten sonra yapilan bir sinav. Genel olarak matematik ve bilgisayarla ilgili temel sorular.
www.deutschstudent.com

Frank Martin

Mesaj gönderen Frank Martin » Çrş Oca 04, 2017 2:41 pm

Physiker yazdı:Hayir dsh yi gectikten sonra yapilan bir sinav. Genel olarak matematik ve bilgisayarla ilgili temel sorular.

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim. Ben o zaman lys puanınada bakmadan burdan bir bilgisayar mühendisliği kazanıp gidiyorum. Fakat mesela bizim sınavların açıklanma tarihi ile kış dönemi son başvuru uyuşmuyor. Ben yaz dönemi için başvursam direk yarım yıldan itibaren dil kursuna başlayıp seneye yine yaz döneminden 1.sınıf olabiliyormuyum ? Yani burada yarım yıl açıkta kalıyorum. Birde ben nc yükseltsin diye maksimum 1 puan yukarı çekilebilen sınavada giricektim fakat gerek yok o zaman.

Edit: Birde okula mail attım fakat 6 ocağa kadar çalışmayıp. 9 ocaktan itibaren aktif oluyorlarmış mail sistemi.

Edit 2 : Ben şimdi informatik için ön kabul alacağım değil mi ? mesela o sınavdan geçemezsek ne oluyor ? aklım karıştı. Yada en başta sadece dil kursunamı kabul alıyorlar ? nasıl işliyor ? Ben forumda okuduğum kadarıyla istediğin bölüme şartlı kabul veriyorlar dshden sonra direk bölüme başlayabiliyorduk.

sefacan

Mesaj gönderen sefacan » Cum Oca 06, 2017 8:25 am

Merhaba ben Adalet bitirdim aöfden. Uluslararası ilişkilere dikey geçiş yaptım yine aof 3. Sınıfı bitirdim ancak suan tubingene geldim örgun lisans okuyorum 4. Sınıfa gectim. Ama ben aof adalet diploma mi burada anerkenung yaparak lisans hukuk okumak istiyorum. Kalacak yer garantor ve is durumu gibi olaylar da sorun yok şükür. Ama öğrenmek istediğim bu on lisans diplo sini burada tanitabilir miyim ve ludwig maximilian da hukuk okuya bilir miyim. Lütfen yardım edin. Şimdiden teşekkürler.