Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bochum'da Kalacak Yer

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
sayko

Bochum'da Kalacak Yer

Mesaj gönderen sayko » Cmt Ara 31, 2016 1:39 am

4 Ocak'ta Bochum'a geliyorum. Wg gesucht'ta pek donen olmuyor. Immobilien'de de çok ilan yok sartlara uygun. Akafö yurtlarından birinin çıkma olasılığı yüksek midir? Geldigimde ofisle görüşsem büyük ihtimal ayarlarlar mi yoksa baska bi formül mü düşünmeliyim? (Papageien vs.) Genelde birkaç gün otelde kalıp ayarlamış arkadaşlar ama, şanssızlık olursa ev de bulamazsam sokakta mı yatacağım 1 sene :)

burak0992

Re: Bochum'da Kalacak Yer

Mesaj gönderen burak0992 » Cmt Ara 31, 2016 2:40 am

Bochum'un yakınındaki şehirlere de bakabilirsin. Essen,Duisburg vs...
Be different,make a difference...

sayko

Mesaj gönderen sayko » Cmt Ara 31, 2016 5:46 am

Eyvallah, baktım simdi essen'dan trenle ortalama 35 dk - 1 saat arası kursta olabiliyorum. Dortmund da oyle sayılır. Artık bochum olmazsa oralar olacak da ilk gunler internetin olmayışı sıkıntı olacak, mail gelmis mi diye cafeye falan mı gidicem sürekli :) bakalım yaa herkes gibi halledecegim bi sekilde, sen naptin buldun sanirim.

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Cmt Ara 31, 2016 2:23 pm

sayko yazdı:Eyvallah, baktım simdi essen'dan trenle ortalama 35 dk - 1 saat arası kursta olabiliyorum. Dortmund da oyle sayılır. Artık bochum olmazsa oralar olacak da ilk gunler internetin olmayışı sıkıntı olacak, mail gelmis mi diye cafeye falan mı gidicem sürekli :) bakalım yaa herkes gibi halledecegim bi sekilde, sen naptin buldun sanirim.
Ben duisburgdayım buldum. Wg gesucht ilanları çok nadir döner sana. Tavsiyem özel yurtlara gidip yüz yüze konuşman. Ayrıca gazetelere de bakabilirsin.
Be different,make a difference...

sayko

Mesaj gönderen sayko » Cmt Ara 31, 2016 5:26 pm

Cok teşekkürler.

Donald67

Mesaj gönderen Donald67 » Pzt Şub 06, 2017 11:06 am

Arkadaşlar Bochum okulun yurduna ne zaman başvuruda bulundunuz. Kaç ayda çıkar tahminen?

Donald67

Mesaj gönderen Donald67 » Pzt Şub 06, 2017 4:27 pm

Bana bugün mail geldi yurt için 225 Euro depozito yatırın diye ama daha vizeye girmedim mecbur yatırıcam Siz ne zaman yurt başvurusunda bulundunuz ben Ocak ayında başvurmuştum hatta bugün buraya yazdım ne zaman çıkar diye inşallah vizede bu kadar hızlı çıkar