Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

tu berlin mimarlık ve vize

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
balden

tu berlin mimarlık ve vize

Mesaj gönderen balden » Prş Ara 15, 2016 2:36 pm

Arkadaşlar merhaba,
Öncelikle B2 dil diplomam ile Siegen Üniversitesi mimarlık bölümüne başvurdum ve 3 haftada şartlı kabul mektubum geldi. Fakat benim gitmek istediğim yer TU Berlin. 21 aralıkta istanbulda vize randevum ve vizeyiyi kabul belgemle Siegene gitmek için alıyorum fakat Siegenin kursu 1 Nisanda başlıyor.Sorularım işe şunlar
1) Vizeyi aldıktan sonra ocak ayının sonuna doğru berlinde bir dil okuluna nisana kadar gidebilir miyim? Konsoloslukta bunu belirtmem gerekir mi ya da sorun olur mu?
2) MF-4 puanım 400, bunu NC sistemine çevirince 2.2ye denk geliyor fakat TU Berlinin mimarlık NC notu 1.9 yazıyor. Lise not ortalamam da 91 fakat bu yıne de kabul almama engel bir durum mudur?

Yolcu97

Re: tu berlin mimarlık ve vize

Mesaj gönderen Yolcu97 » Cmt Ara 24, 2016 10:01 pm

balden yazdı:Arkadaşlar merhaba,
Öncelikle B2 dil diplomam ile Siegen Üniversitesi mimarlık bölümüne başvurdum ve 3 haftada şartlı kabul mektubum geldi. Fakat benim gitmek istediğim yer TU Berlin. 21 aralıkta istanbulda vize randevum ve vizeyiyi kabul belgemle Siegene gitmek için alıyorum fakat Siegenin kursu 1 Nisanda başlıyor.Sorularım işe şunlar
1) Vizeyi aldıktan sonra ocak ayının sonuna doğru berlinde bir dil okuluna nisana kadar gidebilir miyim? Konsoloslukta bunu belirtmem gerekir mi ya da sorun olur mu?
2) MF-4 puanım 400, bunu NC sistemine çevirince 2.2ye denk geliyor fakat TU Berlinin mimarlık NC notu 1.9 yazıyor. Lise not ortalamam da 91 fakat bu yıne de kabul almama engel bir durum mudur?

TestAS sınavı diye bi mevzu var ona girerek NC'ni asagiya cekebiliyorsun..biraz bu konuyu arastir derim.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Pzr Ara 25, 2016 12:32 am

B2 dil belgenle hem dil hemde öğrenci vizesi alabilirsin bence. hiç belinde okumak istediğini karıştırmadan ocak - nisan arasında dil kursuna gitmek istiyorum diyebilirsin.

Bu arada yaz dönemi için mi başvurdun yoksa kış dönemi mi?

seli47

Mesaj gönderen seli47 » Çrş Şub 15, 2017 1:21 am

merhaba arkadaşlar testAS sınavına ing.den de girilebiliyor.ondan girsem sorun olurmu.prestij açısından hangisi daha iyi ing. ya da alm.çok teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 15, 2017 12:08 pm

Sorun olmaz hayir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com