Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

GELİŞME İTİRAZ

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Selo35

GELİŞME İTİRAZ

Mesaj gönderen Selo35 » Prş Ara 22, 2016 11:21 pm

Merhaba arkadaşlar,
Ben itirazımın üzerine yaklaşık 4 hafta sonra işlemde olduğuna dair Mail aldım. Bunun üzerine 2 hafta sonra(toplam6hafta) Konsolosluk beni aradı ve gitmek istediğim tarihi ve pasaportumu yollamamı söyledi itirazımın olumlu olup olmadığını sordum bana olumlu gözüküyor dedi ama kesin birşey söylemedi. bugün gidip teslim ettim pasaportumu uni kabul ve gitmek istediğim tarihi.

Içeriyi arayıp sordu ve tmm deyip pasaportumu ve ek belgeleri aldı,
ve bana telefon numaramın güncel olup olmadığını sordu bende güncel dedim tmm dedi sizi arıyıcaklar.

Böyle bir durum yaşayan oldumu yani Pasaportu isteyip gitmek istenilen tarihi istemesinin ardından RED alan?

burak0992

Re: GELİŞME İTİRAZ

Mesaj gönderen burak0992 » Prş Ara 22, 2016 11:25 pm

muhtemelen vizen olumlu sonuçlanır.
Be different,make a difference...

bur4q330

Mesaj gönderen bur4q330 » Cum Ara 23, 2016 12:05 am

Selo35 yazdı:Merhaba arkadaşlar,
Ben itirazımın üzerine yaklaşık 4 hafta sonra işlemde olduğuna dair Mail aldım. Bunun üzerine 2 hafta sonra(toplam6hafta) Konsolosluk beni aradı ve gitmek istediğim tarihi ve pasaportumu yollamamı söyledi itirazımın olumlu olup olmadığını sordum bana olumlu gözüküyor dedi ama kesin birşey söylemedi. bugün gidip teslim ettim pasaportumu uni kabul ve gitmek istediğim tarihi.

Içeriyi arayıp sordu ve tmm deyip pasaportumu ve ek belgeleri aldı,
ve bana telefon numaramın güncel olup olmadığını sordu bende güncel dedim tmm dedi sizi arıyıcaklar.

Böyle bir durum yaşayan oldumu yani Pasaportu isteyip gitmek istenilen tarihi istemesinin ardından RED alan?
Üniversite okumak içinmi başvurdun ? Almanca dil bilgin varmı sertifika ? a1 a2 - b1 felan

Selo35

Mesaj gönderen Selo35 » Cum Ara 23, 2016 12:15 am

bur4q330 yazdı:Üniversite okumak içinmi başvurdun ? Almanca dil bilgin varmı sertifika ? a1 a2 - b1 felan

tesdaf var normal üni kabulü. lisans
ben 2015 vize almistim fakat bir kac nedenden dolayi dönemk zorunda kaldim bu sene basvurdum bua efer orda okumak istedigime inanmadilar ve red verdiler bende itiraz edip olayi acikladim.

bur4q330

Mesaj gönderen bur4q330 » Cum Ara 23, 2016 12:23 am

Selo35 yazdı:tesdaf var normal üni kabulü. lisans
ben 2015 vize almistim fakat bir kac nedenden dolayi dönemk zorunda kaldim bu sene basvurdum bua efer orda okumak istedigime inanmadilar ve red verdiler bende itiraz edip olayi acikladim.

Tesdaf seviyen ney ?

Selo35

Mesaj gönderen Selo35 » Cum Ara 23, 2016 12:36 am

bur4q330 yazdı:Tesdaf seviyen ney ?

5/5/5/4 dil ve üni kabulünde sikinti yok hersey tam ben
zaten almanyadan dönmüstüm 5 sene önce almanca ana dilim gibi. problem sadece 2015de üniverateye baslayip geriye dönmem yani inandirici gelmemis ve ben buna itiraz ettim ve yukarda acikladigim gibi durum.

bur4q330

Mesaj gönderen bur4q330 » Cum Ara 23, 2016 12:56 am

Selo35 yazdı:5/5/5/4 dil ve üni kabulünde sikinti yok hersey tam ben
zaten almanyadan dönmüstüm 5 sene önce almanca ana dilim gibi. problem sadece 2015de üniverateye baslayip geriye dönmem yani inandirici gelmemis ve ben buna itiraz ettim ve yukarda acikladigim gibi durum.
O zaman hayırlı olsun vizen onaylandı

Selo35

Mesaj gönderen Selo35 » Prş Oca 05, 2017 1:03 am

Merhaba Arkadaşlar yaklaşık olarak 2 ay oluyor Red almıştım buna İtiraz ettim
-yaklaşık 3 hafta sonra Mail ile İnceleniyor bilgisi geldi.
-yaklaşık 1 hafta Mailden sonra telefonla beni arayıp gitmek istediğim tarihe Pasaportumu getirmem rica edildi.
-Pasaportu verdikten sonra ortalama 2 hafta sonra tekrar telefonla arayıp pasaportunuz hazır gelip alabilirsiniz dendi.

Bugün 6 aylık vizemi almış olarak bulunmaktayım.Ortalama İtiraz süreci 1.5 ay sürdü.
umarım yarıdmcı olurum aynı duruma düşenler için.

Herkese başarılar dilerim.