Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg da Yurt Sartlari

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Heja

Mesaj gönderen Heja » Pzt Ağu 10, 2009 5:30 pm

Arkadasim yurt bulmanin zorluguna dair cesitli,iyi kombine edilmis ve nasil bir zekadan ciktigina dair butun supheleri ortadan kaldirabilecek tarzda esprilerde bulunmussun iyi guzel de ,sitede cok sayida yurt ismi vermis,Duisburgta yurt kosullarini bilmeyen biri de bu kadar yurt icinden birinde kalabilirim diye dusunmesinin ustun zekanda gercekten hicbir karsiligi yok mu?"yurtlarda yer bulmak cok kolay degil genel bir basvuru yap ve cevap gelmesini bekle" tirnak icindeki cumle soruma yanit olabilirdi eger ki yazabilseydin tabi..Birak o bahsettigin yurtlar bombos olsun,ama aklinin sonsuzlugunda(ki burda soz konusu olan oldukca genis bir alan belli ki) kucuk bir yer edinebilecek mutevazi bir cumlen ve cevabin olsun:)

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Pzt Ağu 10, 2009 6:00 pm

pardon ama bu msj (yada daha dogrusu cevap diyeyim) kime ve hangi konuya cevap olarak verildi.basligin olmamasida ayri bir mesele :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 10, 2009 6:20 pm

[quote]Heja tarafindan yazilan metin:
Arkadasim yurt bulmanin zorluguna dair cesitli,iyi kombine edilmis ve nasil bir zekadan ciktigina dair butun supheleri ortadan kaldirabilecek tarzda esprilerde bulunmussun iyi guzel de ,sitede cok sayida yurt ismi vermis,Duisburgta yurt kosullarini bilmeyen biri de bu kadar yurt icinden birinde kalabilirim diye dusunmesinin ustun zekanda gercekten hicbir karsiligi yok mu?"yurtlarda yer bulmak cok kolay degil genel bir basvuru yap ve cevap gelmesini bekle" tirnak icindeki cumle soruma yanit olabilirdi eger ki yazabilseydin tabi..Birak o bahsettigin yurtlar bombos olsun,ama aklinin sonsuzlugunda(ki burda soz konusu olan oldukca genis bir alan belli ki) kucuk bir yer edinebilecek mutevazi bir cumlen ve cevabin olsun:)[/quote]

bu kadar karisik cumleler kurmaya calismana gerek yoktu arkadasim.. siteye yeni uye olan arkadaslarin yaptigi artik klasik bir hata.. ornegin cok degil ana sayfada , daha dun taze eklenmis olan duisburg - essen universitesinin tanitimini okudun mu ? ayrica yurt basvuru formunu inceledin mi ? sana hangi yurt da kalmak istersin gibi bi soru sormuslar mi ? veya hic su baslik dikkatini cektimi ?

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ead_id=627

ama illaki ben yurtlari tek tek inceleyecegim dersen asagidaki linkten bakabilirsin :

http://studentenwerk.essen-duisburg.de/ ... cle&sid=22

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Pzt Ağu 10, 2009 8:26 pm

ben de birsey anlamadim.....tuhaf cumleler

Heja

Mesaj gönderen Heja » Pzt Ağu 10, 2009 9:39 pm

oncelikle ben bunlari sormus oldugum bir soruya dalga gecer tarzda cevap yazan bir arkadasa yazmistim bu baslikla ilgisi yoktu..Yurtlarda olan tadilat nedeniyle yazdiklarinizdan anlasiliyor ki gelecek donem icin yurtlarda yer bulmak cok zor ki bana bunu duisburgtaki yurt sorumlusu da mail de belirtti. bana yurt basvurusuna ragmen simdiden yer aramam tavsiyesinde de bulundu.Bu konuda sizin bir fikriniz var mi ?Bu yurt basvurusuna ek olarak nerelere basvurabilirim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 11, 2009 12:28 am

internetten ev bakabilirsin bi tanidigin falan varsa o da yardimci olabilir veya ozel yurt bulabilirsen oraya basvurabilirsin.. Su anda ayni sorunu o kadar cok ogrenci tasiyor ki.. o yuzden sadece duisburg da degil, yakin sehirlerde mesela oberhausen olur, essen,mulheim hatta dusseldorf da bile bakabilirsin ozel yurt ve evlere..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ağu 11, 2009 2:33 am

Selamlar Heja DS\'ye hosgeldin..Ilk yazdigin mesaji okudum,cevabi elbette tasvip etmedim sanirim cevap veren arkadas yanlis anlamis..
Physiker\'in yukarida dedigi gibi Duisburg-Essen yurtlari bu sene cok sIkIntI yaratacak..Diger komsu sehirler cok uzak degil,Dusseldorf en uzaka olani ve Essen\'a 30 dk Duisburg\'a 15 dk burada ki yurtlarda\'da eger uni kabulun varsa kalabilirsin.
Dortmund\'u da tavsiye ederim orasida cok yakin ve yurtlari gayet iyi fiyat ve kalite acisindan.

Heja

Mesaj gönderen Heja » Sal Ağu 11, 2009 12:48 pm

Verdigin bilgiler icin cok tesk ederim en azindan kalicak yer sorununu bu sekilde halledebilirim umarim..Bahsettigin sehirlerden yurt arastirmasi yapicam Physiker sana da tesk ederim en azindan yurt ararken referans alabilecegim oncelikli sehirler oldu..gorusmek uzere

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 11, 2009 2:37 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Selamlar Heja DS\'ye hosgeldin..Ilk yazdigin mesaji okudum,cevabi elbette tasvip etmedim sanirim cevap veren arkadas yanlis anlamis..
Physiker\'in yukarida dedigi gibi Duisburg-Essen yurtlari bu sene cok sIkIntI yaratacak..Diger komsu sehirler cok uzak degil,Dusseldorf en uzaka olani ve Essen\'a 30 dk Duisburg\'a 15 dk burada ki yurtlarda\'da eger uni kabulun varsa kalabilirsin.
Dortmund\'u da tavsiye ederim orasida cok yakin ve yurtlari gayet iyi fiyat ve kalite acisindan.[/quote]

bi yanlis anlasilma olmasin, dusseldorf veya dortmund uni lerinin yurtlarinda , eger o uni lerin ogrencisi degilse kalma hakkin yok.. bi de dusseldorf da da , duisburg daki sorunun aynisi var.. ayrica dortmund , duisburg a pek yakin sayilmaz :D

Heja

Mesaj gönderen Heja » Cmt Ağu 22, 2009 6:11 pm

Merhaba arkadaslar..Forumda vermis oldugunuz WG sitelerinden kalicak yer arastirmasi yaptim ancak mesajlarima kimse cevap vermedi henuz..Ekim ayindan itibaren duisburgda olucam..Size sorum Duisburga geldigimde kalinabilecek bir yer bulamadigim takdirde onerebileceginiz gunu birlik kalinabilecek ogrenciye yonelik yerler var mi ?cunku duisburga adim attigimda kalicak yer problemini hala halledemeis olucam oyle gorunuor:)

xstern

Mesaj gönderen xstern » Cmt Ağu 22, 2009 7:35 pm

Merhaba arkadaslar..Forumda vermis oldugunuz WG sitelerinden kalicak yer arastirmasi yaptim ancak mesajlarima kimse cevap vermedi henuz..Ekim ayindan itibaren duisburgda olucam..Size sorum Duisburga geldigimde kalinabilecek bir yer bulamadigim takdirde onerebileceginiz gunu birlik kalinabilecek ogrenciye yonelik yerler var mi ?cunku duisburga adim attigimda kalicak yer problemini hala halledemeis olucam oyle gorunuor:)[/quote]

gunu birlik bu cok buyuk bir risk. peki ya sonra?? bence gitmeden once uzun sureli (en azindan 1 aylik) bir yer bulmaya calis, ben de ayni durumdayim. eger en az 1 aylik ayarlayabilirsen bu sure icerisinde hem ev aramak icin daha fazla zamanin olur hem de durumunu riske atmamis olursun.

Heja

Mesaj gönderen Heja » Pzt Ağu 24, 2009 5:36 pm

Haklisin ama en son care olarak dusunmustum ben gunu birlik olayini:)sen de ayni durumdasin peki sen ne yapmayi dusunuorsun yani suan somut bir sonuc elde edebildin mi kalicak yer konusunda?Internette WG ler var ama Duisburga gitmeden internet uzerinden buralardan yer ayarlamak zor gibi zira cogu gorusmek istiyolar..

xstern

Mesaj gönderen xstern » Pzt Ağu 24, 2009 5:47 pm

Haklisin ama en son care olarak dusunmustum ben gunu birlik olayini:)sen de ayni durumdasin peki sen ne yapmayi dusunuorsun yani suan somut bir sonuc elde edebildin mi kalicak yer konusunda?Internette WG ler var ama Duisburga gitmeden internet uzerinden buralardan yer ayarlamak zor gibi zira cogu gorusmek istiyolar..[/quote]

evet ben de aynisini yasadim, hepsi yok buraya gel, gor bi evi, onceden bi tanimam gormem lazim. hep bu turden seyler soyluyolardi. ama umidini kesme, tutmak istedigin nette ararken buldugun bi oda varsa, bunda israrci ol, devamli mail at, cok istedigini belli et, sonra olumlu yaniy almaya basliyosun.:D
ama ben bugun 2 yer ayarladim, birisi kisa sureli yurt (1 aylik). orda ilk kalcam, daha sonra gorusmeye cagirdiklari zaman, eger olumlu yanit alirsam uzun sureligine orda kalcam (cunku yurt ortami alisma acisindan cok iyi olur diye dusunuyorum), eger kalamazsam; bunun icin de bi WG ayarladim, ekimde gelcem diye. yani isi biraz garantilemis oldum. kalacak yer sorunu yani.
valla olmuyo olmuyo ama bir anda hersey degisiyo ayarlaniyo. umudumu kesmistim bi ara, kalacak yer sorunundan dolayi, hatta gitmemeyi bile dusunmustum uniden kabulum olmasina ragmen..

Heja

Mesaj gönderen Heja » Pzt Ağu 24, 2009 6:31 pm

Sevindim senin adina :)ins ugrasiorum ben de dedigin gibi israrci olmak gerek sanirim..hangi yurtta kalicaksin ozel bir yurt mu ?bu ben bir tane yurt buldium ozel ama daha mail atmadim onlara az once gordum..Umarim ben de yakin zamanda senin gibi kalicak yer sorununu halletmis olurum..

xstern

Mesaj gönderen xstern » Pzt Ağu 24, 2009 6:49 pm

Sevindim senin adina :)ins ugrasiorum ben de dedigin gibi israrci olmak gerek sanirim..hangi yurtta kalicaksin ozel bir yurt mu ?bu ben bir tane yurt buldium ozel ama daha mail atmadim onlara az once gordum..Umarim ben de yakin zamanda senin gibi kalicak yer sorununu halletmis olurum..
[/quote]

studentenverbindung, yani ogrencilerin kurdugu bi yurt, ama uniye bagli.. ucretleri de max 200.
insallah bulursun sen de kalacak bi yer..

meertt

Mesaj gönderen meertt » Cmt Eyl 05, 2009 5:35 pm

duisburg daki yurtlar kac kisilik oluyor peki 2 kisilik secme hakki fln olurmu yani.cunku 3-4 kisiye cikarsa istemiyorum yurt ta kalmak?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Eyl 05, 2009 6:26 pm

Yurtta ki tum odalar tek kisilik..Yani odanda senden baska kimse kalmiyor TR\'De oldugu gibi degil..

meertt

Mesaj gönderen meertt » Cmt Eyl 05, 2009 8:20 pm

iimis ozmn