Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Testdaf veya Dsh

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Yolcu97

Testdaf veya Dsh

Mesaj gönderen Yolcu97 » Sal Ara 13, 2016 10:42 pm

Arkadaşlar sorum almanyada üniversiteye başlamak için vermemiz gereken sınavları, en az hangi seviyede olursak
sıkıntı yaşamadan verebiliriz? Bazı yerler B2 belgeniz varsa şansınız var diyo ama C1 belgeniz olursa yüksek olasilıkla verebilirsiniz diyo...Sizin düşünceleriniz nedir bu sınavları veren arkadaşlar yardımcı olabilirmi yada konuyla ilgili bilgisi olanlar.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Re: Testdaf veya Dsh

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Ara 14, 2016 12:50 am

o belgeler degilde o belgeleri nasil aldigin önemli, benim bir sürü c1+ yapmis arkadasim var, en basit dil bilgisi hatalarini yapiyorlar. Normal sartlarda c1 a kadar gelmek en mantiklisi. Ama hepsinden önemlisi sinavdan önce katilacagin hazirlik kursu.

retro

Mesaj gönderen retro » Çrş Ara 14, 2016 1:01 am

bu konuyu bende merak ediyorum.
turkiyede b2 bittikten sonra; c1.1(uc kura ayrilmis c1'in birinci kismi) bitirilerek, ve c1.1 kursu esnasinda iki testdaf hazirlik kitabi bitirsek tdn4 alma sansimiz ne kadar yuksektir.

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Çrş Ara 14, 2016 1:56 am

eren_f2007 yazdı:o belgeler degilde o belgeleri nasil aldigin önemli, benim bir sürü c1+ yapmis arkadasim var, en basit dil bilgisi hatalarini yapiyorlar. Normal sartlarda c1 a kadar gelmek en mantiklisi. Ama hepsinden önemlisi sinavdan önce katilacagin hazirlik kursu.
C1+ testdaf ve dsh kursuna gidersek istedigimizi alabiliriz ozaman..yada c2 seviyesinide alıp hiç sınavla uğraşmayacan..C2 belgesi olanlarin sinava girmesine gerek yoktu degil mi?