Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 3 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
meertt

Mesaj gönderen meertt » Cmt Eyl 05, 2009 12:14 pm

birde bende hic garantorluk fln yapmadik.sadece deutsche bank a para transfer edip blocke ettirdik vize alindiktan sonra tekrar kullanilabiliyor para.garantor gostermedende olurmu yani?

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Cmt Eyl 05, 2009 12:17 pm

zaten ya bloke hesap olacak ya da garantorun olacak,ikisinden birini yapacaksin yani.ayrica bloke hesabibdan aylik en fazla 643 euro cekebilirsin.

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Cmt Eyl 05, 2009 12:25 pm

vize randevusu almistim daha once fakat daha kurs belgelerim gelmedi yani bi aksilik oldu randevu alirkende bayan bana erteletme soz konusu olamaz dedi yinede bi dedikleri bi dediklerine tutmadigi icin sorayim dedim. vize tarihini 1 2 gun erteletebilirmiyim ?

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Cmt Eyl 05, 2009 12:29 pm

hayir malesef erteletemezsin

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Cmt Eyl 05, 2009 12:36 pm

tekrar para odeyip yeni pin numrasiyla yeni randevu alman gerek.

ergozm

Mesaj gönderen ergozm » Cmt Eyl 05, 2009 12:37 pm

[quote]sesbes tarafindan yazilan metin:
ben o kadar erken hic duymadim. sanki istanbul konsoloslugunun sayfasinda 4-6 hafta arasi gibi yaziyo diye aklimda kalmis.. 18 gunde cikani hatirliyorum :([/quote]

ben 2-6 hafta diye gormustum bir yerde. neyse...

arkadaslar ben de vize basvurusunu yapip eli mahkum bekleyenlerdenim. Master icin 2 yil almanyada bulunacagim, BTU Cottbusdan kabul mektubum geldi. ben de tum evraklarimi fazlasiyla hazirlayip 27 agustos istanbulda randevuya girdim. garantorum ailemle yasayan ablam olmustu. geliri oldukca yuksek olmasina ragmen sirf 1. derece akrabam olmadigi icin (yanlizca anne-baba olmaliymis) kabul etmediler. (orada 1 numarali kultur bolumundeki hafif topluca olan kadinla gorusmemiz 3 dk surdu diyebilirim). bende mecburen Deutsche Banktan blokeli hesap actirdim ve 1 eylulde bankanin maille gonderdigi hesaptaki para belgesini konsolosluga mail ve fax yoluyla ilettim. ertesi gun mailime cevap olarak belgelerin ilgili yere iletildigi yonunde mail geldi. ben de beklemeye basladm.

Aslinda bugun su aralar ucakta olmam gerekiyordu cok onceden biletimi almistim. Dayandigim nokta suydu: bir arkadasim erasmusla almanyaya gitmek icin basvurup 3 gunde, diger bir arkadasim da 1 ay once izmirden ayni beni kabul eden universitede master yapmak icin vizesini 4 gunde almis (yanliz onun pasaportu 6 aylik oldugundan vizesini 3 aylik vermisler)

Daha once hic bu islerle ugrasmamis biri olarak acikcasi 1 hafta icinde vizenin cikacagini dusunuyordum. Bugun bu sitede yazilanlari okuduktan sonra adeta sok oldum. cunku biletimi 10 gun sonraya erteletmistm. Sizce o gune yetisir mi? bir arkadas blokeli hesap actiranlara daha hizli ciktigini soylemis. insallah oyle olur. Valla isin asli ekimin ilk haftasina kadar okula kayit olmam lazim. sizce sansim nedir ?

Deneyimlerini paylasan herkese tesekkurler..

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Cmt Eyl 05, 2009 12:47 pm

simdi oncelikle sunu soyleyebilirim erasmusla almanyaya gitmis biri olarak,o vize cok farkli.bi kere bursun var.iki uc gunde cikar evet.ama master ve yuksek ogrenim farkli.bi kere uzun sure kalacaksin.ayrica senin vizen ciktiginda da sana uc aylik vize vericekler.sen almanyada oturum izni alip onu uzatacaksin.yani bunun pasaport suresiyle alaksi yok.
sanirim sen vize gorusmene agustosta gittin cunku yanlislikla eylul yazmissin.arkadaslarin dedigi gibi minimum 18 gun.

ergozm

Mesaj gönderen ergozm » Cmt Eyl 05, 2009 12:56 pm

[quote]deryasiegen tarafindan yazilan metin:
simdi oncelikle sunu soyleyebilirim erasmusla almanyaya gitmis biri olarak,o vize cok farkli.bi kere bursun var.iki uc gunde cikar evet.ama master ve yuksek ogrenim farkli.bi kere uzun sure kalacaksin.ayrica senin vizen ciktiginda da sana uc aylik vize vericekler.sen almanyada oturum izni alip onu uzatacaksin.yani bunun pasaport suresiyle alaksi yok.
sanirim sen vize gorusmene agustosta gittin cunku yanlislikla eylul yazmissin.arkadaslarin dedigi gibi minimum 18 gun.[/quote]

evet agustos olacakti duzelttim.. artik insan sinir stressden ne yazdigini bilmiyo :)

peki arkadasim izmirden nasil 3 gunde almis master icin vizesini anlamadm :S

bu minumum 18 gun sure haftasonu dahil mi haric mi ?

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Cmt Eyl 05, 2009 1:21 pm

belki arkadasinin konsoloslukta tanidigi vardir,islemler hizli islemistir bilemiyorum ama uc gun cok ucuk bi rakam.(kimseyi zan altinda birakmak da istemem aklima ilk gelen seyi soyluyorum suan)yani uc gun olduguna emin misin masterdi dimi?18 gun icin ise,arkadaslar burda paylasiyor o yuzden soyledim.simdiye kadar en erken 18 gunde cikti vizeleri.ama haftasonu dahil mi bilemiyorum.

meertt

Mesaj gönderen meertt » Cmt Eyl 05, 2009 2:27 pm

birde benim ilk 3 aylik dil kursu kur um ekim de basliyor.olurda benim vizem kurs baslangicindan sonraki zamana denk gelir ve ben 10-15 gun geciksem derslere sorun olurmu?hakkim yanarmi yani.yada gec gittigim icin ekimde ki kursa katilmayip ocak ta baslayana girebilirmiyim?

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Cmt Eyl 05, 2009 2:39 pm

[quote]meertt tarafindan yazilan metin:
birde benim ilk 3 aylik dil kursu kur um ekim de basliyor.olurda benim vizem kurs baslangicindan sonraki zamana denk gelir ve ben 10-15 gun geciksem derslere sorun olurmu?hakkim yanarmi yani.yada gec gittigim icin ekimde ki kursa katilmayip ocak ta baslayana girebilirmiyim?[/quote]
Bence senin evraklarinda sorun yoksa sana kurs tarihinden once vizeni verirler mutlaka.zaten kurs tarihini goz onunde bulunduruyorlar.

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cmt Eyl 05, 2009 5:27 pm

valla benim yarin tam 30 gun oluyor, 6 Agustosta vize gorusmesine gitmistim Ankarada..kursun baslama tarihi 31 Agustostu ama sallamadilar o yuzden baslama tarihinin cokta onemli oldugunu dusunmuyorum sen kursu ertelet herseye ragmen paran varsa yanmasin bosa, yani onlar bu cocugu kursa yetistirelim diye dusunmez...ama benim uni kabulum yoktu, basvuru belgeleri ve garantor kagidiyla gittim gorusmeye...

ergozm

Mesaj gönderen ergozm » Cmt Eyl 05, 2009 5:35 pm

Allah sabir versin kardes,
yazilanlari okuduktan sonra iyice moralim bozuluyor. izmirdeki arkadasimla simdi tekrar konustum ve master icin vizesini izmirden 1 gun sonra aldigini iddaa etmekte israrli. bilmiyorum bu nasil bir is. benim bugun ucak biletim yandi vizem cikmadi icin. 10 gun sonraya aldim bilet insallah o da yanmaz..

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cmt Eyl 05, 2009 5:43 pm

sagolasin, sabirla beklemekten baska bise gelmez elimizden, o arkadasin vardir bi hikayesi mutlaka, moral bozmaya gerek yok herkesin durumu birbirinden farkli kiyaslamak dogru olmaz..en kisa zamanda gelir insallah yanmaz biletin

ergozm

Mesaj gönderen ergozm » Cmt Eyl 05, 2009 5:57 pm

iyi dileklerin icin sen de sagol,
ama korktugum sey o kadar ugras master icin kabul al ayarla herseyini ve eger ekim ayina kadar burada kalirsam okula kaydimi kaciracagim. nasil olacak bilmiyorum, vizeye basvurali 9 gun oldu ama basvurduktan 4 gun sonra DB den banka hesabina para yatirip gonderdm konsolosluga yani oncesini saymazsak 5 gun oldu diyebiliriz.

istanbulda eli kolu bagli beklemek sinirimi bozuyo, olmazsa memlekete doneyim bari.. ne telefonda ne de konsooslukta bilgi vermiyorlar zaten:bye

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Cmt Eyl 05, 2009 6:09 pm

[quote]ergozm tarafindan yazilan metin:
iyi dileklerin icin sen de sagol,
ama korktugum sey o kadar ugras master icin kabul al ayarla herseyini ve eger ekim ayina kadar burada kalirsam okula kaydimi kaciracagim. nasil olacak bilmiyorum, vizeye basvurali 9 gun oldu ama basvurduktan 4 gun sonra DB den banka hesabina para yatirip gonderdm konsolosluga yani oncesini saymazsak 5 gun oldu diyebiliriz.

istanbulda eli kolu bagli beklemek sinirimi bozuyo, olmazsa memlekete doneyim bari.. ne telefonda ne de konsooslukta bilgi vermiyorlar zaten:bye[/quote]
sen icini ferah tut,bence senin vizen cikacak.garantor gostermissin olmaz demisler bi de bloke hesap acmissin.daha ne yapacaksin.merak etme kacirmazsin kurs kayit tarihini stres yapma yeterki.
ben de istanbulda girdim vize gorusmesine benim de uzak akrabam grantor oldu,uzerinde durmadilar.senin dedigine gore benimkini de kabul etmicekler ama ben stres yapmiyorum.cunku yaparak bisey gecmio eline.

gunay91

Mesaj gönderen gunay91 » Cmt Eyl 05, 2009 8:46 pm

bn pazartesi diplomamin tercumesini ve oss sonuc belgesinin tercumesini goturucem.giciklik yapip istemislerdi eksik diye. ama ayrica biletimi, iyi niyet mektubumu, prof.un yazdigi referans mektubunu ve daha onceki vizelerimi gosteren fotokopileri gotursemmi yarari olurmu. ama goturdugumde bakmadi bile. baska gise memuruna girersem ona veririm yarari olur elbet :S olmasada bisey kaybetmicez sonucta. sizce napsam

ergozm

Mesaj gönderen ergozm » Cmt Eyl 05, 2009 9:19 pm

[quote]gunay91 tarafindan yazilan metin:
bn pazartesi diplomamin tercumesini ve oss sonuc belgesinin tercumesini goturucem.giciklik yapip istemislerdi eksik diye. ama ayrica biletimi, iyi niyet mektubumu, prof.un yazdigi referans mektubunu ve daha onceki vizelerimi gosteren fotokopileri gotursemmi yarari olurmu. ama goturdugumde bakmadi bile. baska gise memuruna girersem ona veririm yarari olur elbet :S olmasada bisey kaybetmicez sonucta. sizce napsam[/quote]

valla ben biletimi vermek istedim, gisedeki kadin bakmadi bile ve ciddiyetsizce once vize al sonra bilet alirsin diye soylendi..
sen bi dene belki iiyi birine denk gelirsin..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Eyl 05, 2009 10:04 pm

Kilitli