Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Amerikan Kültür Dil Sertifikası Geçerli mi?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
burak0992

Re: Amerikan Kültür Dil Sertifikası Geçerli mi?

Mesaj gönderen burak0992 » Pzt Ara 12, 2016 1:49 am

Goethe,Telch veya ÖSD belgelerinden biriyle başvuru yaparsan daha iyi olur. Zaten A1 belgesini aldıysan Goethe A1 belgesini rahat alırsın. Tavsiyem Goethe ya da diğer 2 sinden birini al.
Be different,make a difference...

Mkyc01

Mesaj gönderen Mkyc01 » Pzt Ara 12, 2016 8:11 am

Sınav 2-3 saatlik bi olay şehir dışında 1 gün gidip girebilirsin
Aller Anfang ist schwer.

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Pzt Ara 12, 2016 12:52 pm

codex360 yazdı:Burada o dediklerinizin hicbiri yok bu kursu bile zor buldum maalesef
Ben Gaziantep'te bir kursa gittim A1 gördüm sonrasında ise Ankara'ya gittim Goetheye girmek için. Sen daha başında fire vermeye başlamışsın :) Mazeret değil bu.
Be different,make a difference...

burcakk

Mesaj gönderen burcakk » Pzt Ara 12, 2016 6:18 pm

Kimse kesin bir sey soyleyemiyo bu konuda benim anladigim kadariyla. Ben de ayni durumdayim. Sertifikasiz vize alan da var geri gonderilen de.

Mkyc01

Mesaj gönderen Mkyc01 » Pzt Ara 12, 2016 6:43 pm

Sertifikayla vize almak yada alamamak farklı bi konu tanınma açısından Goethe Ösd ve Telc sertifikası tanınır onun dışındaki sertifikalarınızı gene alıp vize dosyanıza eklerler ama tanınma konusunda değişmez
Aller Anfang ist schwer.

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Pzt Ara 12, 2016 9:51 pm

codex360 yazdı:Fire falan yok buradan verilen sertifikanin uluslararası gecerli oldugu soyleniliyor eger bu gecerliyse gereksiz yere gitmekcistemiyorum
Konsolosluk Goethe, Telc ve Ösd yi tanıyorsa bu konuyu çok da uzatmanın bir manası yok. Şehrimde sadece ösd sınavı yapan merkez vardı ve ösd tanınmasına rağmen tüm sınavlarımı Ankaraya gidip Goethe'den aldım. Sebebi malum. İşi garantiye almak. Amerikan kültür tabiki de uluslararası geçerliliği var diyecek. Belki de öyledir bilemeyiz. Ama mantıklı olan seçenek gayet aşikar. Umarım anlatabilmişimdir.