Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Başta Gurkan abi olmak uzere tum tecrubeli arkadaslarin dikkatine , vize degisimi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
demirdogen

Başta Gurkan abi olmak uzere tum tecrubeli arkadaslarin dikkatine , vize degisimi

Mesaj gönderen demirdogen » Sal Kas 29, 2016 7:36 pm

Merhaba Arkadaslar ,
Dsh vorbereitung kursu ve kurs sonunda sinav olan program icin uniden kabul aldim. Bu okul dil sertifikasiz egitime kabul vermiyor.Buraya kayit olduktan sonra turkiyeye donup ogrenci vizesine basvurmak istiyorum.baska okullara sommer ve winter semester olmak uzere basvuru yaptim ama oralardan kabul ne zaman gelir bilmiyorum belkide ben vizeye basvuruncaya kadar yetismez. Sizce sadece dsh kurs kabuluyla ogrenci viize si almamda bi problem yasarmiyim

burak0992

Re: Başta Gurkan abi olmak uzere tum tecrubeli arkadaslarin dikkatine , vize degisimi

Mesaj gönderen burak0992 » Sal Kas 29, 2016 10:38 pm

Vizenin tipi hangisi? Yani pasaportta ne yazıyor?
Be different,make a difference...

demirdogen

Re: Başta Gurkan abi olmak uzere tum tecrubeli arkadaslarin dikkatine , vize degisimi

Mesaj gönderen demirdogen » Sal Kas 29, 2016 11:22 pm

Suan dil kursu vizem var. Tekrar ogrenci vizesi icin basvurmak istiyorum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Kas 30, 2016 1:16 am

Kurs kabulünde basvuru yapilan bölümle ilgili bilgi varmi yoksa sadece kayit belgesimi?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

demirdogen

Mesaj gönderen demirdogen » Çrş Kas 30, 2016 9:27 am

Yok abi sadece dsh vorbereitung kurs ve prufung sommersemester 2017. Okul icin aachen Dortmund a basvurdum ama cevap ne zaman ve gelir bilmiyorum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Kas 30, 2016 1:02 pm

Aachen artik ön kabul vermiyor. TU Dortmund u kimse bilemez. 1 hafta sonra da gelebilir 6 ay sonrada. Ama bu kayit belgesiyle sadece dil kursu vizesi basvurusu olur.
www.deutschstudent.com

demirdogen

Mesaj gönderen demirdogen » Çrş Kas 30, 2016 2:09 pm

Abi master icin on kabul veren okul neresi var biliyomusun

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Kas 30, 2016 3:50 pm

Bölüm ve lisans ortalama?
www.deutschstudent.com

demirdogen

Mesaj gönderen demirdogen » Çrş Kas 30, 2016 4:02 pm

Makine Müh. 2.86 tr ortalamasi

demirdogen

Mesaj gönderen demirdogen » Çrş Kas 30, 2016 4:08 pm

Abi ben sana biraz durumumdan bahsedeyim bir yildir almanyadaym dil kursu vizesiyle c1. 1 kursum 19.12 de bitiyor. Vizemi bu tarihe kadar uzatti gorevli baska kursa kayit olmadigim icin. Hatta 19 una termin verdi ucak biletinide getir dedi.Ben unide dsh kursu ve sinavi yaptiktan snra okula baslamak istiyorum. Th Koln deni dsh kursi icn kabul aldim. Aachen icin sommersemester i kacirdim 2017 wintersemester icin basvurdum. Bunun cevabi ancak mayista gelir saniyorum. Ben Sommer 2017 de dsh , winter 2017 de mastera baslamak istiyorum planim bu. Bu cuma telc C1 hochschule sinavi yazacagim gecersem sommer 2017 de okulada baslayabiliyorum. Ama ayin 19 unda Turkiyeye donmek zorundayim.

demirdogen

Mesaj gönderen demirdogen » Prş Ara 01, 2016 8:15 pm

Konu gunceldir

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ara 01, 2016 9:49 pm

Tu dortmund, th mittelhessen, kit ve stuttgart a basvuru yapabilirsin.
www.deutschstudent.com

demirdogen

Mesaj gönderen demirdogen » Çrş Ara 07, 2016 8:32 pm

Physiker yazdı:Tu dortmund, th mittelhessen, kit ve stuttgart a basvuru yapabilirsin.
Tesekkur ederim abi

turuncupiraye

Mesaj gönderen turuncupiraye » Prş Ara 08, 2016 12:49 am

[quote="demirdogen"]Abi ben sana biraz durumumdan bahsedeyim bir yildir almanyadaym dil kursu vizesiyle c1. 1 kursum 19.12 de bitiyor. Vizemi bu tarihe kadar uzatti gorevli baska kursa kayit olmadigim icin. Hatta 19 una termin verdi ucak biletinide getir dedi.Ben unide dsh kursu ve sinavi yaptiktan snra okula baslamak istiyorum. Th Koln deni dsh kursi icn kabul aldim. Aachen icin sommersemester i kacirdim 2017 wintersemester icin basvurdum. Bunun cevabi ancak mayista gelir saniyorum. Ben Sommer 2017 de dsh , winter 2017 de mastera baslamak istiyorum planim bu. Bu cuma telc C1 hochschule sinavi yazacagim gecersem sommer 2017 de okulada baslayabiliyorum. Ama ayin 19 unda Turkiyeye donmek zorundayim.[/quo

EN BASTA DİL KURSUNA MI BAŞVURUP VİZE ALDIN ? BEN Mİ YANLIŞ ANLADIM

demirdogen

Mesaj gönderen demirdogen » Prş Ara 08, 2016 7:18 pm

Önce dil kursu vizesiyle geldim