Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Steuer ID Nummer ve Sozialversicherungsnummer

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
mcengizhanozmen

Steuer ID Nummer ve Sozialversicherungsnummer

Mesaj gönderen mcengizhanozmen » Çrş Ara 07, 2016 7:11 pm

Merhaba arkadaslar,

Yaklasik 3 haftadir Berlin'deyim. TU Berlin'de master yapmaktayim. Part time calisacagim yerden Steuer ID nummer ve Sozialversicherungsnummer istediler benden. Bu sosyal güvenlik numarasi anmeldung yapinca mektup ile gönderiyorlarmis sanirim. Benim postada problem oldugundan buyuk ihtimalle posta geri dönmüstür. Tekrar nereden ögrenebilirim?

Tesekkür ediyorum simdiden.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Re: Steuer ID Nummer ve Sozialversicherungsnummer

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Ara 07, 2016 9:41 pm

Merhaba, bulundugun semtin Kundenzentrum una gidip alabilirsin.

mcengizhanozmen

Re: Steuer ID Nummer ve Sozialversicherungsnummer

Mesaj gönderen mcengizhanozmen » Çrş Ara 14, 2016 5:05 pm

Arkadaslar benim gibi bu bilgilere ihtiyaci olup bulamayanlar icin yazma ihtiyaci duydum. SteuerIDnummer icin her semtte bulunan Finanzamt'lara pasaportunuzla basvurabiliyorsunuz, isinizin acele oldugunu soylerseniz direk veriyorlar. Yoksa Bonn'da bir adres ve internet adresi verip ikisinden birine basvurmanizi dort hafta icinde posta ile gelecegini soyluyorlar.

Sozialversicherungsnummer icin de Anmeldungdan sonra postasi eline gecmeyenler, bulundugu sehirdeki Deutsche Rentenversicherung merkezine gidebilirler. Sira beklemeden direk pasaport ve anmeldung'unuzla hemen alabiliyorsunuz.