Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursu vizesi ve Ögrenci vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Fastlane621

Dil kursu vizesi ve Ögrenci vizesi

Mesaj gönderen Fastlane621 » Çrş Ara 07, 2016 12:54 am

Merhaba vize randevuma 2 gün kala çok aklıma takılan bir konudan bahsetmek istiyorum :?

Telefonla vize randevusu aldığım sıra da dil kursu mu ögrenci vizesi mi almak istedigim soruldu.
Sadece ögrenci vizesi almak istedigimi soyledim.
Lakin Bremen universiteden sartli kabul alan bir lisans ögrencisi olarak mecburen C1 seviyesine gelene kadar Almanya'da kurs alacagım. Dolayisiyla o dil kursu aldıgım sure boyunca ögrenci sayılmadığımı da hesaba katarsak dil egitimi alacagim 8- 10 aylik sure icin de ayreten ögrenci vizesiyle birlikte dil kursu vizesi almak istediğimi de söylemem mi lazımdı :?:
Yoksa Ögrenci vizesi dil kursu icin de geçerli mi :?:

Yardim edin lutfen stres bastı :roll:

sayko

Re: Dil kursu vizesi ve Ögrenci vizesi

Mesaj gönderen sayko » Çrş Ara 07, 2016 4:45 am

Sartli kabulum vardi benim de. Randevuda bunu belirttim, ona gore randevu verdi. Sana dil kursu randevusu verdim demedi. Ayarladi yani.

Bence sorun olmaz kendini biraz duzgun ifade ettiysen. Vize basvuru formunda dil kursu kutucugunu da isaretlemeyi unutma ama.

mmmurooo

Mesaj gönderen mmmurooo » Çrş Ara 07, 2016 11:43 am

benımde sartlı kabulum var ve bende randevu alırken ıdataya ogrencı vızesı demıstım 13 aralıkta vıze gorusmem bu arada

mmmurooo

Mesaj gönderen mmmurooo » Çrş Ara 07, 2016 12:22 pm

codex360 yazdı:Almanca dil belgeniz var mi? A1 a2 b1 vs?
Evet var A1 Geothe sertıfıkası