Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 16

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ferze

Re: Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen ferze » Sal Kas 29, 2016 8:56 pm

Deniz eskişehirde yaşıyorum burdaki kurslarda benim A2yi bitirmem Haziranı bulur. Sadece anlamadığım şey ben zaten dil kursuna gidecem orda daha iyi ve daha hızlı öğrenme imkanı varken neden burda öğren diyorlar? Ve gerçekten merak ediyorum bilgisi olan arkadaşlar aydınlatsın beni hukuki olarak bunu yapma hakkı var mı?

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Sal Kas 29, 2016 9:23 pm

selam, anlıyorum seni ama adamlar senin sadece hızlı bir şekilde dil öğrenmeye çalıştığını bilmiyor. tek sorun bu :) açıkçası bende çok tecrübeli değilim ama Gürkan Bey in de bu yönde attığı mesajlar vardı. diğer konuda yasa/yönetmelikleri bilen arkadaşlar yanıtlar umarım.

ferze

Mesaj gönderen ferze » Sal Kas 29, 2016 9:45 pm

Fikrini paylastigin için teşekkür ederim deniz. Bilgili arkadaşlardan da fikir alabilirsem sevinirim.

Deniz2051

Mesaj gönderen Deniz2051 » Sal Kas 29, 2016 10:15 pm

ferze yazdı:Fikrini paylastigin için teşekkür ederim deniz. Bilgili arkadaşlardan da fikir alabilirsem sevinirim.
Çok geçmiş olsun ya, sana tavsiyem burada bir seviyeye gelmendir. Yoksa daha da imkansızlaşır gibi. Adamlar, bu kapak atmaya çalışıyor vs. düşünür.

ferze

Mesaj gönderen ferze » Sal Kas 29, 2016 10:22 pm

Deniz2051 yazdı: Çok geçmiş olsun ya, sana tavsiyem burada bir seviyeye gelmendir. Yoksa daha da imkansızlaşır gibi. Adamlar, bu kapak atmaya çalışıyor vs. düşünür.
İtiraz etmeyim mı yani ? Kapak atmaya çalışıyor olsam 2 senedir ne diye vize almaya çalışayım ki. Dil kürsü için geçen sene başvurdum red etti. Bir okulla ilişki kur falan. Şartlı kabul aldım şimdi ne yapayım daha da. B1 alsam burda 10 ay. Ben almanya-da C1 falan oluyorum o kadar sürede. Niye zaman kaybı yaşatıyorlar bana.

ferze

Mesaj gönderen ferze » Sal Kas 29, 2016 10:23 pm

Teşekkür ederim bu arada deniz :)

Deniz2051

Mesaj gönderen Deniz2051 » Sal Kas 29, 2016 10:55 pm

ferze yazdı:Teşekkür ederim bu arada deniz :)
Rica ederim :)

En azından A1 veya A2.1 sertifikası olsaydı iyi olurdu. Senin dosya biraz kabarmış :D

ferze

Mesaj gönderen ferze » Sal Kas 29, 2016 11:02 pm

Yok yaw belli bunlar bana vermeyecek ama onlarınki inatsa benimkisi de inat. Alaçam o vizeyi. :) Ben zaten hazırlığını vize görüşmesinden çıkınca yaptım. Eğitim hakkı ile ilgili maddeleri okumaya başladım :)

batuhanalkn

Mesaj gönderen batuhanalkn » Çrş Kas 30, 2016 2:10 am

Merhaba arkadaslar yarin ucuyorum.Bugün e kadar biran once gitsem de kurtulsaydim kafasindaydim.Ama bugun biraz farkli gecti...
Veda etmek zor ismis arkadaslar özellikle tek cocuk olunca :roll:

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Çrş Kas 30, 2016 3:30 am

Yolun açık olsun zordur tabi ama söz konusu kariyer olunca akan sular durmalı.

ferze

Mesaj gönderen ferze » Çrş Kas 30, 2016 11:33 pm

Selamlar herkese bir itiraz dilekçesi hazırladım sizlerinde fikrini almak istiyorum. Şimdiden belirteyim ingilizce sertifikam yok ancak daha önceden B1 seviyesinde olduğumu biliyorum ve bir dil kursundan hızlı bir şekilde temin edip ek olarak sunacağım. Ve tabi dilekçeyi almanca olarak vereceğim.
24.11.2016 tarihinde tarafınıza yapmış olduğum vize başvurusuna cevaben 30.11.2016 tarihinde red edildiğine dair belgeyi almış bulunmaktayım. Red etme gerekçesi olarak sundugunuz, Turkiyede almanca öğrenebileceğimi ve B1 seviyesinde olmasını önermişsiniz. Ancak elinizde bulunan Clausthal Üniversitesinden master şartlı kabul belgesiyle birlikte dil kursu kayıt belgesinde mevcuttur. Bu kurs A1.1 seviyesinden başlayıp DSH sınavına hazırlamaktadır. Ve ben bu kursa gitmek istediğimi motivasyon yazısında belirtmiştim. Bu kursa gitmek istiyorum çünkü Almancanın Almanya-da daha hızlı, daha verimli ve pratik yapma imkanım da olacağından daha faydalı ve sağlıklı olduğu kanaatindeyim. Vize görüşmemim olduğu gün saat 15.45 civarında eksik belgemi (seyehat sağlık sigortasını ) fax yoluyla tamamlamış bulunmaktayım. Maddi olarak geçimimi garantörüm ve ailemin desteği ile sağlayacağım. Ek olarak babamın yazmış olduğu dilekçeyi de (son 3 aylık maaş bordrosu) ile birlikte sundum. Ayrıca almanya-da ilk aylarda dil konusunda problem yaşanmayacağına dair düşüncemi belirtmekle beraber ingilizce dil sertifikamı ek olarak sundum. Birçok arkadaşımda benimle aynı koşullara sahip olduğu halde ( almanca dil bilgisi olmadan) vizeleri olumlu sonuçlanmış durumda. Lisans not ortalamamız , başvurulan üniversite aynıdır. 1948 BM İnsan hakları evrensel beyannamesine göre eğitim hakkı evrensel ve engellenemez. Yine bu beyannamede 26/1 madde derki :" Herkes eğitim hakkına sahiptir... Yüksek öğretim yeteneklerine göre herkese tam bir eşitlikle acık olmalıdır. Bu bağlamda almanca eğitimimi almanya-da alma hakkımı kullanmak istiyorum. Ve devamında master eğitimimi tamamlayıp kariyerimi turkiyede daha iyi koşullara sahip bir birey olarak devam ettirmek istiyorum. Daha iyi eğitimler alarak kariyerimi ilerletmek temel amacimdir. Belgelerimin tekrar incelenmesini talep ediyor, dil kursu başlama tarihlerinizde dikkate alarak hakkım olan vizenin tarafıma verilmesini arzu etmekteyim. İyi günler ve iyi çalışmalar dilerim.
Ek1: Babamın yazmış olduğu dilekçe
Ek2: İngilizce dil sertifikası

fuatbaslik

Mesaj gönderen fuatbaslik » Prş Ara 01, 2016 1:21 am

ferze yazdı:Selamlar herkese bir itiraz dilekçesi hazırladım sizlerinde fikrini almak istiyorum. Şimdiden belirteyim ingilizce sertifikam yok ancak daha önceden B1 seviyesinde olduğumu biliyorum ve bir dil kursundan hızlı bir şekilde temin edip ek olarak sunacağım. Ve tabi dilekçeyi almanca olarak vereceğim.
24.11.2016 tarihinde tarafınıza yapmış olduğum vize başvurusuna cevaben 30.11.2016 tarihinde red edildiğine dair belgeyi almış bulunmaktayım. Red etme gerekçesi olarak sundugunuz, Turkiyede almanca öğrenebileceğimi ve B1 seviyesinde olmasını önermişsiniz. Ancak elinizde bulunan Clausthal Üniversitesinden master şartlı kabul belgesiyle birlikte dil kursu kayıt belgesinde mevcuttur. Bu kurs A1.1 seviyesinden başlayıp DSH sınavına hazırlamaktadır. Ve ben bu kursa gitmek istediğimi motivasyon yazısında belirtmiştim. Bu kursa gitmek istiyorum çünkü Almancanın Almanya-da daha hızlı, daha verimli ve pratik yapma imkanım da olacağından daha faydalı ve sağlıklı olduğu kanaatindeyim. Vize görüşmemim olduğu gün saat 15.45 civarında eksik belgemi (seyehat sağlık sigortasını ) fax yoluyla tamamlamış bulunmaktayım. Maddi olarak geçimimi garantörüm ve ailemin desteği ile sağlayacağım. Ek olarak babamın yazmış olduğu dilekçeyi de (son 3 aylık maaş bordrosu) ile birlikte sundum. Ayrıca almanya-da ilk aylarda dil konusunda problem yaşanmayacağına dair düşüncemi belirtmekle beraber ingilizce dil sertifikamı ek olarak sundum. Birçok arkadaşımda benimle aynı koşullara sahip olduğu halde ( almanca dil bilgisi olmadan) vizeleri olumlu sonuçlanmış durumda. Lisans not ortalamamız , başvurulan üniversite aynıdır. 1948 BM İnsan hakları evrensel beyannamesine göre eğitim hakkı evrensel ve engellenemez. Yine bu beyannamede 26/1 madde derki :" Herkes eğitim hakkına sahiptir... Yüksek öğretim yeteneklerine göre herkese tam bir eşitlikle acık olmalıdır. Bu bağlamda almanca eğitimimi almanya-da alma hakkımı kullanmak istiyorum. Ve devamında master eğitimimi tamamlayıp kariyerimi turkiyede daha iyi koşullara sahip bir birey olarak devam ettirmek istiyorum. Daha iyi eğitimler alarak kariyerimi ilerletmek temel amacimdir. Belgelerimin tekrar incelenmesini talep ediyor, dil kursu başlama tarihlerinizde dikkate alarak hakkım olan vizenin tarafıma verilmesini arzu etmekteyim. İyi günler ve iyi çalışmalar dilerim.
Merhabalar. Benim de senin gibi Tu Clausthal den şartlı kabülüm var. 25 kasımda Ankara'da başvuru yapmıştım. Aynı gün orada tanıştığım bir arkadaşımı daha önceden belirli bir seviyede olmadığı için ve bir sertifika sunmadığı için en iyisi burada Almanca sertifikası alıp gelsen senin için daha iyi olur diyerek o anda red ettiler. Sanırım bu aralar buna çok önem veriyorlar ben de anlamadım. Bilgin olsun istedim.

ferze

Mesaj gönderen ferze » Prş Ara 01, 2016 4:38 pm

fuatbaslik yazdı: Merhabalar. Benim de senin gibi Tu Clausthal den şartlı kabülüm var. 25 kasımda Ankara'da başvuru yapmıştım. Aynı gün orada tanıştığım bir arkadaşımı daha önceden belirli bir seviyede olmadığı için ve bir sertifika sunmadığı için en iyisi burada Almanca sertifikası alıp gelsen senin için daha iyi olur diyerek o anda red ettiler. Sanırım bu aralar buna çok önem veriyorlar ben de anlamadım. Bilgin olsun istedim.
Saol dostum bana öyle geliyor ki çok fazla başvuru olduğu için herkese vize vermemeye çalışıyorlar. Belirli bir kısmını bu şekilde elemeye çalışıyor. Oysa başvuru yapabilmek için gerekli koşullar sağlanmış durumda. Ben itiraz edeceğim ama zaman kaybını ertelemek ve önlem amaçlı almanca kursuna başlayacağım. Bakalım ne diyecekler itiraz dilekcesine..

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Prş Ara 01, 2016 5:38 pm

ferze yazdı:Selamlar herkese bir itiraz dilekçesi hazırladım sizlerinde fikrini almak istiyorum. Şimdiden belirteyim ingilizce sertifikam yok ancak daha önceden B1 seviyesinde olduğumu biliyorum ve bir dil kursundan hızlı bir şekilde temin edip ek olarak sunacağım. Ve tabi dilekçeyi almanca olarak vereceğim.

itiraz etsen dahi yüzde 90 ihtimalle alacağın yanıt aynı olacaktır. Sadece daha uzun ve açıklayıcı bir ret mektubu yazarlar. Kişisel alma fakat İtiraz dilekçeni okuduktan sonra şahsen pek hoş bir üslup bulmadım. Yani anlayacağın, insan hakları beyannamesini emin ol ki senden çok daha iyi biliyorlar ve "hakkın olan vize" diye bir şey yok. Kağıt üstünde olsa bile vermiyorlar işte vizeyi bu gayet açık. Evet durum üzücü fakat senin maddi sıkıntı çektiğini onların bilmemesi, hedeflerinin olup olmadığını senin kadar iyi bilmemeleri, genel olarak türk öğrencilerin en başarısız öğrenci gruplarından biri olması vs bu durumun bazı sebepleri ve sonuna kadar haklılar. Kendimden örnek vereyim, uluslararası bir çok sertifikam var (IELTS, GRE, TOEFL) ingilizcem çok iyi, şartlı kabulüm var, çok sağlam referanslarım var ama hala Türkiye'deyim :) Sebep? Almanca sertifikam olmadığı için.

Yani duygusallıktan arınmak ve kendini özel hissetmemek gerek. Eğer bir öğrenci bunları yapmıyorsa da ah vah etmenin hiç bir alemi yok. Bu iş çok çetrefilli. Mesela daha Türkiye de olduğum halde 3 aydır ayda 800 lira yurt ücreti yatırıyorum. Şehrimde Goethe olmadığı halde kendim çalışıp önce A1 aldım 1 hafta sonra A2 alacağım. Bu sınavlara gitmek için harcanan uçak ve otel masraflarını saymıyorum bile. :)

Velhasılı, itiraz dilekçesi yazmış biri olarak söyleyeceklerim bunlar. Her şeye itiraz edebilirsiniz ama önünüze dil mevzusu ile gelirlerse kaçacak yeriniz yok. Ya bu sevdadan vazgeçeceksiniz ya da bu dili öğreneceksiniz.

Kolay gelsin.

ferze

Mesaj gönderen ferze » Prş Ara 01, 2016 6:54 pm

Alihan söylediklerinde haklisin ben zaten bir almanca kursuna başlayacağım. Sadece itiraz dilekçesi yazarak bir şans daha denemiş olacağım. Sana bana bu almanca engel oluyor da başkası nasıl 0 almancayla gidebiliyor ? İnsan hakları beyannamesini biliyordur doğrudur ama uygulamıyor sorun orada zaten :) kuzenim bugün yabancılar polisine gitmiş durumu anlatmış belgelerim oraya bile gitmemiş onlara hiçbirşey sorulmamış. Ve kadının söylediği şu: böyle bir gerekçe sunamazlar ! Kanuni bir dayanağı yok. Enteresan değil mı ordaki yabancılar polisinin dediğine bakar misin ? Gel de sinirlenme. Vize bölümünü aradım bilgilerime baktı ve dediği şu. Telefonda böyle bilgiler veremiyoruz yazılı itiraz edebilirsiniz. Bende itiraz edecem yine red verse de problem değil. Zaten kursa başlayacağım.

ersin35

Mesaj gönderen ersin35 » Prş Ara 01, 2016 9:15 pm

Öncelikle emeği gecen ve yardımlarını esirgemeyen sayın DEUTSCHSTUDENT üyeleri ve Adminleri sonsuz teşekkür ediyorum :D (Malum sitenin restore olmasından dolayı vize anımı biraz geç yazıyorum.)

17.11.2016 tarihinde İzmir Almanya Konsolosluğunda vize randevum vardı, randevu saatim 9:00 da bende orda 8:45 gibi oradaydım zaten alım başlamamıştı bi 10 dakika bekleyince havada soğuk zaten izmir konsolosluğunda bekleme yeri açık olduğundan allahtan sıkı giyindim neyse :) İçeriye alımlar başlayında önce kapıda isimler okundu sonra sıraya geçtik ve tek tek itinalı biçimde alındık içeriye konsolosluğun içi tiklim tiklim suriyeli vardı. Benden önce 2 hanımefendi vardı birsiyle konuştum oda makine mühendisliği için vize randevusuna gelmişti baya konuştuk şaka filan neyse sonra sıra bana gelince memurun yanına gidip belgelerimi sıraya koymaya başladı (istenilen belgelerde 2 vesikalık isteniliyor bengine garanti olsun diye 8 adet vardı ama adam 3 adet aldı. ) sonra 2 fotokopi + orijinal belgelerim ve bana 12 nolu sıra numarası verildi bende bekledim. (İçerde alman karı koca birde yeni doğan bebek çok şirindi gülüştük :) sanırım türkiye ye gelmişlerdi suriyeliler baya ses yapıyordu çocuk filan alman bayan sanırım almanca güvenlige birşey sordu tam anlayamadım ama ordaki güvenlik almanca olarak merak etmeyin Almanya da göreceksiniz suriyelileri dedi beni gülme tuttu.) ve sesin gelmesiyle 12 numarayı gördüm görüşmeye gittim karşımda nazik ve iyimser bir hanım efendi vardı. Ne için gelmiştiniz bende almanyada lisans eğitimimi tamamlamak için gelmiştim, kendimden bahsettim hanım efendi dinledi konuşurken kesin ve net + gözlerinin içine bakarak konuştum.Hep çocukluğumdan beri makinelere düşkünlüğüm çok severek istediğim bir meslek 2014 yılında Anadolu ve Teknik lisesinden 80 ortalama ile mezun oldum lise staj hocalarımın tavsiyesi üzerine bir alman fabrikasi olan maurer söhnede staj yaptım (çalışma ve motivasyon yazılarıda aldım.) belgelerime bakabilirsiniz dedim staj yerinde bir alman mühendis tavsiyesi üzerine almanyada mühendislik okursan senin için faydalı olur hem okuyup geldiğinde burda daha iyi bir şekilde çalışabilirsin iyi teknik ve donanımlı bir şekilde mühendis olursun sonra türkiye de yanı bu fabrikada daha iyiy departmanlarda çalışabilirsin dedi aynen bunu söyledim bayan ya öylemi iyi dedi sonra üniversite eğitimimi dokuz eylül üni ön lisans 3.13 ort ile mezün oldum burada üni staj mi güralp vinç te AR&GE departmanında çalıştım dedim burdada mühendislerin yanın da ve onların tavsiyesi ile baya bilgiler edindiğimi söyledim karşımdaki hanım efendi baya tatmin oldu sonra üniversitede başarılı bir öğrenci olduğum için okul beni kişisel gelişim seminerine yolladı bununla ilgili sertifika var bakabilirsiniz hem lise hemde üniversite gördüğüm derslerle ilğili konuştum peki neden ruhr üni ve siegen üni (ruhr dil kursu için siegen ise lisans ama kabul yollamadılar daha çünkü benim notlarım araştırılıyor zaten kabul vermek istemeseler bu kadar bekletmezlerdedim notlarım yüksek dedim daha zaten o okula baya mesaj yolladım ama beklemem gerektiğini yazmışlardı.) siegenin mesaj mail eklerini sunmuştum hanım efendi tamam dedi zaten dedim ruhr dil kursundan başarılı bir şekilde sınavları geçildiğinde istediğimiz üniversitede okuma imkanımız oluyor dedim evet dedi bayan işte sonra akraban varmı ? nerede kalacaksın ? bilindik sorular fazla sıkmadı yani sonra almanca seviyesini sordu bende Bornova Anadolu lisesinde emekli bir hocadan birebir almanca dersi aldım dedim Almanya da gittiğimde kendimi iyi bir şekilde ifade edebilirim dedim hanım efendi kafasıyla teyit etti zaten iyi geçti kötü birşey yoktu sonra kargo poşetindeki adrese pasaportunuz gelecek bana 60 euro verdiğime dair belge ve numara yazıyor burdan bakabilirsiniz dedi bende danke :) tschüss dedim oda tschüss dedi böyle geçti.

-Buğün konsolosluk beni aradı ve belgelerinize baktım gine nerde kalacaksınız kalacağınız yer ve uzaklığı nedir vizedeki cevapların aynısını söyledim hanım efendi kabul belgeniz yok dedi bu şekilde müracaat edemem dedi bende ruhr söyledim kabul var dil kursundan sonra okul kabül veriyor dedim ve siegendeki mail eklerinde beklemem gerektiğini yazmışlar evet baktım o zaman bekleyeceksiniz ne zaman kabul verirseniz o zaman müracaat gerçekleşir dedi (bu siegen uzarsa peki başka üniversitenden alırsam sorun olur mu ? bildiğiniz hızlı ve 0 almanca ile veren okulları varmı ben baktım ama TU Clas. var ama arkadaşlar o üniden kabül alanlar varsa bana mesaj veya bilgilendirebilir mi gerekli belgeler nedir onun haricindeki üniler yardımınız için teşekkür ediyorum.
''Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala ucup gidiyor ve bugün gülümseyen bu çiçek yarın ölüyor olabilir.''

Carpediem

burcakk

Mesaj gönderen burcakk » Prş Ara 01, 2016 11:04 pm

ersin35 yazdı:Öncelikle emeği gecen ve yardımlarını esirgemeyen sayın DEUTSCHSTUDENT üyeleri ve Adminleri sonsuz teşekkür ediyorum :D (Malum sitenin restore olmasından dolayı vize anımı biraz geç yazıyorum.)

17.11.2016 tarihinde İzmir Almanya Konsolosluğunda vize randevum vardı, randevu saatim 9:00 da bende orda 8:45 gibi oradaydım zaten alım başlamamıştı bi 10 dakika bekleyince havada soğuk zaten izmir konsolosluğunda bekleme yeri açık olduğundan allahtan sıkı giyindim neyse :) İçeriye alımlar başlayında önce kapıda isimler okundu sonra sıraya geçtik ve tek tek itinalı biçimde alındık içeriye konsolosluğun içi tiklim tiklim suriyeli vardı. Benden önce 2 hanımefendi vardı birsiyle konuştum oda makine mühendisliği için vize randevusuna gelmişti baya konuştuk şaka filan neyse sonra sıra bana gelince memurun yanına gidip belgelerimi sıraya koymaya başladı (istenilen belgelerde 2 vesikalık isteniliyor bengine garanti olsun diye 8 adet vardı ama adam 3 adet aldı. ) sonra 2 fotokopi + orijinal belgelerim ve bana 12 nolu sıra numarası verildi bende bekledim. (İçerde alman karı koca birde yeni doğan bebek çok şirindi gülüştük :) sanırım türkiye ye gelmişlerdi suriyeliler baya ses yapıyordu çocuk filan alman bayan sanırım almanca güvenlige birşey sordu tam anlayamadım ama ordaki güvenlik almanca olarak merak etmeyin Almanya da göreceksiniz suriyelileri dedi beni gülme tuttu.) ve sesin gelmesiyle 12 numarayı gördüm görüşmeye gittim karşımda nazik ve iyimser bir hanım efendi vardı. Ne için gelmiştiniz bende almanyada lisans eğitimimi tamamlamak için gelmiştim, kendimden bahsettim hanım efendi dinledi konuşurken kesin ve net + gözlerinin içine bakarak konuştum.Hep çocukluğumdan beri makinelere düşkünlüğüm çok severek istediğim bir meslek 2014 yılında Anadolu ve Teknik lisesinden 80 ortalama ile mezun oldum lise staj hocalarımın tavsiyesi üzerine bir alman fabrikasi olan maurer söhnede staj yaptım (çalışma ve motivasyon yazılarıda aldım.) belgelerime bakabilirsiniz dedim staj yerinde bir alman mühendis tavsiyesi üzerine almanyada mühendislik okursan senin için faydalı olur hem okuyup geldiğinde burda daha iyi bir şekilde çalışabilirsin iyi teknik ve donanımlı bir şekilde mühendis olursun sonra türkiye de yanı bu fabrikada daha iyiy departmanlarda çalışabilirsin dedi aynen bunu söyledim bayan ya öylemi iyi dedi sonra üniversite eğitimimi dokuz eylül üni ön lisans 3.13 ort ile mezün oldum burada üni staj mi güralp vinç te AR&GE departmanında çalıştım dedim burdada mühendislerin yanın da ve onların tavsiyesi ile baya bilgiler edindiğimi söyledim karşımdaki hanım efendi baya tatmin oldu sonra üniversitede başarılı bir öğrenci olduğum için okul beni kişisel gelişim seminerine yolladı bununla ilgili sertifika var bakabilirsiniz hem lise hemde üniversite gördüğüm derslerle ilğili konuştum peki neden ruhr üni ve siegen üni (ruhr dil kursu için siegen ise lisans ama kabul yollamadılar daha çünkü benim notlarım araştırılıyor zaten kabul vermek istemeseler bu kadar bekletmezlerdedim notlarım yüksek dedim daha zaten o okula baya mesaj yolladım ama beklemem gerektiğini yazmışlardı.) siegenin mesaj mail eklerini sunmuştum hanım efendi tamam dedi zaten dedim ruhr dil kursundan başarılı bir şekilde sınavları geçildiğinde istediğimiz üniversitede okuma imkanımız oluyor dedim evet dedi bayan işte sonra akraban varmı ? nerede kalacaksın ? bilindik sorular fazla sıkmadı yani sonra almanca seviyesini sordu bende Bornova Anadolu lisesinde emekli bir hocadan birebir almanca dersi aldım dedim Almanya da gittiğimde kendimi iyi bir şekilde ifade edebilirim dedim hanım efendi kafasıyla teyit etti zaten iyi geçti kötü birşey yoktu sonra kargo poşetindeki adrese pasaportunuz gelecek bana 60 euro verdiğime dair belge ve numara yazıyor burdan bakabilirsiniz dedi bende danke :) tschüss dedim oda tschüss dedi böyle geçti.

-Buğün konsolosluk beni aradı ve belgelerinize baktım gine nerde kalacaksınız kalacağınız yer ve uzaklığı nedir vizedeki cevapların aynısını söyledim hanım efendi kabul belgeniz yok dedi bu şekilde müracaat edemem dedi bende ruhr söyledim kabul var dil kursundan sonra okul kabül veriyor dedim ve siegendeki mail eklerinde beklemem gerektiğini yazmışlar evet baktım o zaman bekleyeceksiniz ne zaman kabul verirseniz o zaman müracaat gerçekleşir dedi (bu siegen uzarsa peki başka üniversitenden alırsam sorun olur mu ? bildiğiniz hızlı ve 0 almanca ile veren okulları varmı ben baktım ama TU Clas. var ama arkadaşlar o üniden kabül alanlar varsa bana mesaj veya bilgilendirebilir mi gerekli belgeler nedir onun haricindeki üniler yardımınız için teşekkür ediyorum.

Almanca sertifikaniz var miydi?

ersin35

Mesaj gönderen ersin35 » Prş Ara 01, 2016 11:36 pm

yok orda belirttiğim gibi.
''Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala ucup gidiyor ve bugün gülümseyen bu çiçek yarın ölüyor olabilir.''

Carpediem

Smail.erkan

Mesaj gönderen Smail.erkan » Cum Ara 02, 2016 4:10 pm

Arkadaslar merhaba,
Ben İsmail, mekatronik mühendisiyim.vize basvurusunda bulunacagım sizlere danışmak istedim ne önerebilirsiniz bi bakalım. Hem Paderborndan Hemde T.U Clautshaldan şartlı kabul aldım Goetheden a1 kursu aldim ve a2.1 e basalayabilir sertifikam var.İngilizcede ise Amerikan kültürden b2 sertifikam var mayis ayinda aldigim.Bloke hesap basvurusu yaptım.Başvuruda iki kabulüde kullanayim diyorum a2 ye de kendim calisiyorum ama sertifikaya yetisemem gibi geliyor araligin 15-20 sinde randevum olur tahminen. Almanyada kursa kaydolacagim Clautshalda 6 Martta basliyor. Bu şekilde bilgilerim ne ekliyebilirim daha başka nasıl hazirlanabilirim mesajlarinizi ve yorumlarinizi bekliyorum iyi günler dilerim.

ersin35

Mesaj gönderen ersin35 » Cum Ara 02, 2016 4:20 pm

Smail.erkan yazdı:Arkadaslar merhaba,
Ben İsmail, mekatronik mühendisiyim.vize basvurusunda bulunacagım sizlere danışmak istedim ne önerebilirsiniz bi bakalım. Hem Paderborndan Hemde T.U Clautshaldan şartlı kabul aldım Goetheden a1 kursu aldim ve a2.1 e basalayabilir sertifikam var.İngilizcede ise Amerikan kültürden b2 sertifikam var mayis ayinda aldigim.Bloke hesap basvurusu yaptım.Başvuruda iki kabulüde kullanayim diyorum a2 ye de kendim calisiyorum ama sertifikaya yetisemem gibi geliyor araligin 15-20 sinde randevum olur tahminen. Almanyada kursa kaydolacagim Clautshalda 6 Martta basliyor. Bu şekilde bilgilerim ne ekliyebilirim daha başka nasıl hazirlanabilirim mesajlarinizi ve yorumlarinizi bekliyorum iyi günler dilerim.
Merhaba erkan sen bu iki okuldan nasıl kabul aldın sunduğun belgeler ve gerekli belgeler nelerdi ? bence bu şekilde müracaat yapsanda problem olacagını sanmıyorum çünkü almanca ve ingilizce sertifikanda varmış bence böyle başvur bol sans :)

Carpediem

Kilitli