Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Konsolosluk Onayı

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
candas01

Bloke Hesap Konsolosluk Onayı

Mesaj gönderen candas01 » Pzr Kas 27, 2016 5:04 pm

Merhabalar,

Duisburg-Essen Üniversitesi'nden master için kabul aldım.
Bloke hesap formunun konsolosluk onayı hakkında sormak istediğim bir kaç soru bulunmaktadır.

1) Konsolosluğa Deutsche Bank başvuru formu, pasaport, kabul mektubu fotokopisi haricinde götürmem gereken belge var mıdır?

2) Konsolosluk onay ücreti 20 Euro, kredi kartı ile ödenebilinir mi? Ya da 20 Euro götürmem şart mıdır?

3) Deutsche Bank başvuru formunda " Prepaid Envelope " dan bahsedilmektedir. Nasıl bir uygulamadır? Bilginiz var mı?

4) Pasaportun tasdikli bir fotokopisinden kasıt nedir?

5) İşlemi İzmir başkonsolosluğundan gerçekleştirmek istiyorum. Randevu almama gerek var mıdır?

Teşekkürler

cemec

Re: Bloke Hesap Konsolosluk Onayı

Mesaj gönderen cemec » Pzr Kas 27, 2016 5:33 pm

chupa hayırlı olsun la olm direk iş bankasından aç hesabı bence deutsche bank iyice zorlaşmış. Pasaportun fotokopisini konsoloslukta yada fahri konsolosluklarda tastikletebiliyosun, 20 euro götürmen şart bizim adanadakinde kart mart yoktu direk nakit aldılar

Deniz2051

Mesaj gönderen Deniz2051 » Pzr Kas 27, 2016 7:08 pm

Ben iş bankası için fahri konsoloslukta beleşe yaptım, bu 20 Euro yeni bir şey mi?

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Pzr Kas 27, 2016 8:07 pm

cemec yazdı:chupa hayırlı olsun la olm direk iş bankasından aç hesabı bence deutsche bank iyice zorlaşmış. Pasaportun fotokopisini konsoloslukta yada fahri konsolosluklarda tastikletebiliyosun, 20 euro götürmen şart bizim adanadakinde kart mart yoktu direk nakit aldılar
cemec selam, sen belgelerini adana fahri konsolosunda mı onaylattın? bende geçen cuma gittim ama yerinde yoktu. randevu falan mı almak lazım, birde ücretli mi ne kadar sürüyor, hangi işlemler yapılıyor?
sen cevap vermeden olumluymuş gibi yanıtın sıraladım peş peşe soruları :mrgreen:

candas01

Mesaj gönderen candas01 » Pzr Kas 27, 2016 9:25 pm

cemec yazdı:chupa hayırlı olsun la olm direk iş bankasından aç hesabı bence deutsche bank iyice zorlaşmış. Pasaportun fotokopisini konsoloslukta yada fahri konsolosluklarda tastikletebiliyosun, 20 euro götürmen şart bizim adanadakinde kart mart yoktu direk nakit aldılar
Sagolasın gardas. Simdi İzmir'deyim.
Yarın sabahtan konsolosluğa gideceğim.
Bir sıkıntı olmadan hallolur umarım.
Yarın nakit ayarlayayım da gideyim o zaman.
20 Euro haricinde ödeme var mıdır?

KraL

Mesaj gönderen KraL » Pzr Kas 27, 2016 10:25 pm

Slm Arkadaşlar,

Candas01 kardeş Bende deisburg- Essen Üniversitesine master kayıt yaptırmak istiyorum.. şu an yurtdışında yım.. son tarih ne zaman?kabul şartları neler.. ?önce dil için mi kayıt yaptırmak lazım? Ücretli mi? Bilgi paylaşırsan sevinirim?

cemec

Mesaj gönderen cemec » Pzr Kas 27, 2016 11:30 pm

Denizz yazdı: cemec selam, sen belgelerini adana fahri konsolosunda mı onaylattın? bende geçen cuma gittim ama yerinde yoktu. randevu falan mı almak lazım, birde ücretli mi ne kadar sürüyor, hangi işlemler yapılıyor?
sen cevap vermeden olumluymuş gibi yanıtın sıraladım peş peşe soruları :mrgreen:
yoo ben randevusuz gitmiştim ama dediğin gibi her zaman orda olmayabiliyo o yüzden önceden sekreterini ara sor konsolos ne zaman orda olacak diye sor, sonra git.

cemec

Mesaj gönderen cemec » Pzr Kas 27, 2016 11:32 pm

candas01 yazdı: Sagolasın gardas. Simdi İzmir'deyim.
Yarın sabahtan konsolosluğa gideceğim.
Bir sıkıntı olmadan hallolur umarım.
Yarın nakit ayarlayayım da gideyim o zaman.
20 Euro haricinde ödeme var mıdır?
knk başka bişeye gerek yok ama deutsche banktan açtıracaksan kabul belgesinide göndermen gerekiyo unutma. Abi işte yeni düzenlemeden sonra çoğu kişide sıkıntı oldu bide tam miktarı öğren en son artmıştı bloke hesap miktarı 8640 mı neydi

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Pzt Kas 28, 2016 8:11 pm

cemec yazdı: yoo ben randevusuz gitmiştim ama dediğin gibi her zaman orda olmayabiliyo o yüzden önceden sekreterini ara sor konsolos ne zaman orda olacak diye sor, sonra git.
anladım teşekkürler. peki hangi belgeleri onaylatabildin? bildiğim kadarı ile çevirileri noter onayı olmadan onaylamıyorlar. senden onaylar için ücret talep edildi mi? Birde toplamda ne kadar sürüyor, yani öğle arasında büyük ihtimalle işyerinden izin almadan gideceğim ama kaç dk sürdüğünü bilmediğim içinde emin değilim.

candas01

Mesaj gönderen candas01 » Çrş Kas 30, 2016 9:03 pm

Arkadaşlar,

Konsolosluk İş Bankasını kullanmamı önerdi.
Deutsche Bank ile ilgili problemler hala devam etmektedir.
Konsolosluğa gitmeden önce konsolosluk çalışanlarının fikrini almayı unutmayın.
İş bankası için gerekli olan belgeler, onaylı başvuru formu, onaylı pasaport fotokopisi ve kabul belgesidir.
Gerekli dökümanlara mail atarak ulaşabilirsiniz.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Çrş Kas 30, 2016 9:11 pm

candas selam, onaylı pasaport fotokopisi derken noter yada konsolosluk tarafından onaylı mı olması gerekiyor?

Ayrıca aşağıdaki başlıktaki sorum için sen hangi yolu izledin? Mümkünse aynı başlık altında yanıtlar mısın?
Teşekkürler.

http://community.deutschstudent.com/vie ... =10&t=9957

candas01

Mesaj gönderen candas01 » Cum Ara 09, 2016 6:16 pm

Pasaportunuzun fotokopisi noter tarafından onaylanıyor.
Banka kağıtlarını onaya götürdüğünüzde, pasaportunuzun fotokopisini de onaylıyorlar.
Ücreti 20 euro.