Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 16

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Denizz

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Denizz » Prş Kas 17, 2016 10:00 pm

ikinize de hayirli olsun. sevindim adiniza. umarim bende yazarim bir gun buraya boyle :)

Deniz2051

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Deniz2051 » Prş Kas 17, 2016 11:33 pm

Hayirli olsun arkadaslar, darisi biz bekleyenlerin basina :)

sayko

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen sayko » Prş Kas 17, 2016 11:34 pm

[quote]Alp06 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar bugun akrabalarim yabancilar polisine gidip vizemle ilgili bilgi almislar ..Vizem onaylanmis..bekleme sureci cok gicikti..vizem basvurudan 25 gun sonra onaylanmis..sadece konsolosluk kapali oldugu icin bana daha ulasmamis..gercekten almam mucize oldu..[/quote]

Hayirli olsun. Konsolosluk hangisi ve neden kapaliymis?

Alp06

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Alp06 » Cum Kas 18, 2016 12:10 am

[quote]sayko tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar bugun akrabalarim yabancilar polisine gidip vizemle ilgili bilgi almislar ..Vizem onaylanmis..bekleme sureci cok gicikti..vizem basvurudan 25 gun sonra onaylanmis..sadece konsolosluk kapali oldugu icin bana daha ulasmamis..gercekten almam mucize oldu..[/quote]

Hayirli olsun. Konsolosluk hangisi ve neden kapaliymis?[/quote]

Ankara konsoloslugu ...sayfasindada yaziyor tadilat varmis ... gecen hafta ve bu hafta kapaliydi..gorusme filan kabul etmiyodu viz bolumu...haftaya aciliyor vize bolumu..

maploping

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen maploping » Cum Kas 18, 2016 9:19 am

Alman niye mucize oldu, beklemiyor muydun almayi?

Babilon44

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Babilon44 » Cum Kas 18, 2016 2:38 pm

Arkadaslar bugun akrabalarim yabancilar polisine gidip vizemle ilgili bilgi almislar ..Vizem onaylanmis..bekleme sureci cok gicikti..vizem basvurudan 25 gun sonra onaylanmis..sadece konsolosluk kapali oldugu icin bana daha ulasmamis..gercekten almam mucize oldu..[/quote]hayirli olsun kardesim bol sans sende cok bekledin
zafere giden yolda cekilen cile kutsaldir

Alp06

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Alp06 » Cum Kas 18, 2016 2:44 pm

[quote]Babilon44 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar bugun akrabalarim yabancilar polisine gidip vizemle ilgili bilgi almislar ..Vizem onaylanmis..bekleme sureci cok gicikti..vizem basvurudan 25 gun sonra onaylanmis..sadece konsolosluk kapali oldugu icin bana daha ulasmamis..gercekten almam mucize oldu..[/quote]hayirli olsun kardesim bol sans sende cok bekledin[/quote]

Tesekkur ederim... gercekten cok bekledim haberi ....karar verilmis baya onceden sadece bu tadilat mevzularindan dolayi pasaport elime ulasamadi...bide almanyadaki yabancilar polisi demiski konsoloslukta 1 kisi bu isle ilgileniyor ondan size ulasmasi gecikmistir demis...zaten ocaga ertelemistim kursu..haftaya gelir pasaport galiba..

batuhanalkn

Re: Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen batuhanalkn » Sal Kas 22, 2016 11:03 am

6 ci haftanin basinda vizem geldi cile bitti sonunda
Bekleyen arkadaslar umarim biran once vizenize kavusursunuz.

Deniz2051

Mesaj gönderen Deniz2051 » Sal Kas 22, 2016 1:51 pm

batuhanalkn yazdı:6 ci haftanin basinda vizem geldi cile bitti sonunda
Hayırlı olsun öncelikle! Görüşmen nasıl geçmişti, hangi konsolosluk ve hangi üni? :D

Alp06

Mesaj gönderen Alp06 » Sal Kas 22, 2016 2:11 pm

batuhanalkn yazdı:6 ci haftanin basinda vizem geldi cile bitti sonunda
Hayırlı olsun vizen.. ne zaman eline geldi pasaport..

batuhanalkn

Mesaj gönderen batuhanalkn » Sal Kas 22, 2016 2:57 pm

17 Ekimde Istanbul da girmistim görüsmeye , görüsme normal gecti.
Bu sabah aldim vizeyi

Alp06

Mesaj gönderen Alp06 » Sal Kas 22, 2016 3:05 pm

batuhanalkn yazdı:17 Ekimde Istanbul da girmistim görüsmeye , görüsme normal gecti.
Bu sabah aldim vizeyi
Benim vize onaylanmis almanyada ama daha pasaport elime geçmedi ...bende mail attım konsolosluğa bekliyecem artık

sayko

Mesaj gönderen sayko » Sal Kas 22, 2016 7:54 pm

Ups sorgulamada boyle bir pasaport bulunamadı tarzi bir hata aliyorum. Pasaport turkiye'ye gelmedigi icin mi yoksa bende mi bi sıkıntı var?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Kas 22, 2016 8:39 pm

pasaport bi yere gitmiyo. kargoya teslim edilmedigi icin bulunamiyodur.

sayko

Mesaj gönderen sayko » Çrş Kas 23, 2016 1:34 am

Oyle mi. Ben hep gidiyor diye anlamışım. Teşekkürler :)

ferze

Mesaj gönderen ferze » Cum Kas 25, 2016 2:37 pm

Merhabalar herkese.. ben geçen sene sadece dil kursuna yazılarak master yapacağımı söyleyip vizeye başvurdum ve red edildi. Itiraz dilekçeme 6 ay sonra yeniden red verildi. Gerekçe olarak da burada kursa gidebileceğimi ve hiçbir uni ile bağlantı olmaması gösterdi. Şimdi dün clausthal uniden şartlı kabul alıp tekrardan başvuru yaptım. Ankara tomerde A1/1 i kursuna gittim ve bütün belgeleri sundum. Görüştüğüm bayan çok nazik ve Güleryüzlü birisydi. Görüşme başlar başlamaz sürekli şakalarla ortamı yumuşattım diyebilirim. Kadın belgeleri inceleyip seyehat sağlık sigortası eksik dedi ve eksik belge işlemi yapacağını söyledi. Hatta bugün eksik belge tamamlama günü saat 4e kadar getirebilirsin dedi. Daha sonra senin almancanı bir ölcelim deyip önüme bir kağıt verdi ben hiçbirşey yapamayinca da bu nasıl A1 deyip güldü. Bende ben sadece A1/1 kursuna gittim temel bazı şeyler öğrendim ama kullanmadigim için bildiğimide unuttum dedim. Hatta kendimce espri yapıp vize verirseniz hızlıca öğrenebilirim dedim. Kadın güldü ve şimdi bazı sorular sorcam dedi ve klasik soruları sordu. Neden bu uni? Neden bu bölüm ? Sana ne faydası olur? Almanyada kalacakmisin? Garantorun kim? Baska akraban varmi? Vs. Hepsine gereken en iyi cevapları verdim ve kadının ikna olduğunu hissettim. Gözlerine baka baka konuştum. Çok net ve soğuk kanlı bir havada. Eksik belgemide hemen tamamlayıp saat 15.45 gibo fax yoluyla yolladım. Görüşme sonunda baska eksik olursa sana ulaşırız ben dosyanı amire vercem dedi. Vedalaşip görüşme bitti. Hikayem bu dostlar sizce durum nedir ? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Biraz uzun oldu ama :)

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Cmt Kas 26, 2016 12:30 am

ferze yazdı:Merhabalar herkese.. ben geçen sene sadece dil kursuna yazılarak master yapacağımı söyleyip vizeye başvurdum ve red edildi. Itiraz dilekçeme 6 ay sonra yeniden red verildi. Gerekçe olarak da burada kursa gidebileceğimi ve hiçbir uni ile bağlantı olmaması gösterdi. Şimdi dün clausthal uniden şartlı kabul alıp tekrardan başvuru yaptım. Ankara tomerde A1/1 i kursuna gittim ve bütün belgeleri sundum. Görüştüğüm bayan çok nazik ve Güleryüzlü birisydi. Görüşme başlar başlamaz sürekli şakalarla ortamı yumuşattım diyebilirim. Kadın belgeleri inceleyip seyehat sağlık sigortası eksik dedi ve eksik belge işlemi yapacağını söyledi. Hatta bugün eksik belge tamamlama günü saat 4e kadar getirebilirsin dedi. Daha sonra senin almancanı bir ölcelim deyip önüme bir kağıt verdi ben hiçbirşey yapamayinca da bu nasıl A1 deyip güldü. Bende ben sadece A1/1 kursuna gittim temel bazı şeyler öğrendim ama kullanmadigim için bildiğimide unuttum dedim. Hatta kendimce espri yapıp vize verirseniz hızlıca öğrenebilirim dedim. Kadın güldü ve şimdi bazı sorular sorcam dedi ve klasik soruları sordu. Neden bu uni? Neden bu bölüm ? Sana ne faydası olur? Almanyada kalacakmisin? Garantorun kim? Baska akraban varmi? Vs. Hepsine gereken en iyi cevapları verdim ve kadının ikna olduğunu hissettim. Gözlerine baka baka konuştum. Çok net ve soğuk kanlı bir havada. Eksik belgemide hemen tamamlayıp saat 15.45 gibo fax yoluyla yolladım. Görüşme sonunda baska eksik olursa sana ulaşırız ben dosyanı amire vercem dedi. Vedalaşip görüşme bitti. Hikayem bu dostlar sizce durum nedir ? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Biraz uzun oldu ama :)
Kusura bakma ama yine büyük ihtimalle red gelir. Nedeni ise sen 1 sene boyunca hiç almanca öğrenmemişsin ve 2 kere red yemişsin."Neden Almancanı geliştirmedin derler" haklı olarak. Almanca sorulara da cevap veremediysen çok çok zor ihtimal kabul gelmesi. Alınma ama görevliyle şakalaşmak hiç bir şey katmaz.
Be different,make a difference...

ferze

Mesaj gönderen ferze » Cmt Kas 26, 2016 12:54 am

Cevabın için teşekkür ederim burak. Söylediklerine alınmadım hatta haklısın. Şakalaşmak sadece beni rahatlattı söylemek istediklerimi rahatça söyledim. Yalnız bir sene boyunca almanca ogrenmeme kısmı net değil. Çünkü söyle ben almanyada dil kursuna gitmek için vizeye başvurdum(ki bu foruma bakmadan önce hiç vizeye nasıl başvuru yapılır bilmiyordum herkese teşekkürediyorum burda) 4gunde bana red geldi. Hemen itiraz ettim ama kapidaki adam bana türkçe dilekçe kabul ediyorlar dediği için Türkçe verdim. Bir ay sonra beni aradı almancasini ve üzerime ev tapu vs. Gibi şeyler varsa getir dedi. Babamin üstüne ev ve bankada bir miktar para gösterdim. 6 ay cevap bekledim ki kadın bana iki haftada belli olur demisti. Red cevabi gelince hemen on gün içinde kursa başladım ama universitenin 0 dan kursu olduğu için devam etmedim bende. Biliyorum durum kritik ama böyle ilerlemesinde kendi suçlarıda var.

Canerakbas1905

Mesaj gönderen Canerakbas1905 » Cmt Kas 26, 2016 1:30 am

Arkadaşlar bugün ankara konsolosluğunda vize görüşmesine girdim. 9.30da olan randevuma yaklasık 10.30-11.00 gibi girdim tam hatırlamıyorum sistemde bi arıza oldu diye bekledik baya bi hepimiz. 4 numaralı odaya girdim esmer bi bayan vardı , gayet güleryüzlü ve nazikti almancadan A1 sertifikam vardı ingilizceden B1 sertifikam vardı lisans için clausthaldan sartlı kabul almıstım. Hiçbir almanca veya ingilizce soru sormadı. Neden endüstri mühendisligi neden clausthal gibi soruları sordu. İlk başta garantör belgemde glaubhaft gemacht işaretli diye sıkıntı olabilir dedi sonra içeri gitti geldi, bende dedimki belgeyi kuzenime söylerim değiştirip nachgewiesen işaretleyebilir bir sıkıntı varsa dedim oda yok hayır amirim bir şey söylemedi dedi. Motivasyon yazımıda aldı içeri gitti büyük ihtimal amiri okudu cünkü yanımda okumadı motivasyon mektubumu. Almanyada geçimini nasıl saglayacaksın dedi. Bende garantörüm ve ailem saglayacak dedim. Üniversite sınavında kaç binincisin puanın kac dedi 360 dedim 70 bininciyim dedim. Akrabaların varmı felan dedi evet dedim teyzem ve dayım orda dedim . En sonda parmak izini alırken , orda bi peçete vardı makinenin üzerini temizleyebilirmisiniz okumuyor dedi. Bende üstün körü temizledim , oda dediki bak evde anneye yardım edilmedigi nasıl belli iyice temizle bakayım diplerini bucaklarını iyice temizle felan dedi güldü. Yeşil pasaportum vardı 2 kere daha önceden almanyaya giriş cıkısım vardı birisi 1 aylık birisi 3 aylık.Pasaportunuz lazım mı size gidene kadar dedi, bende hayır dedim 30 ocakta başlıyor kursum ozamana kadar vizem yetişirse vizemle giderim dedim. Oda daha çok var rahat yetişir felan dedi teşekkür ettim çıktım geldim. Görüşleriniz neler sizce olumlu mu olur olumsuz mu ?

ferze

Mesaj gönderen ferze » Cmt Kas 26, 2016 1:39 am

Caner bence senin durum çok büyük olasılıkla olur. Hem almanca hem ingilizce belgenin olması çok iyi. Benim durumu okumuşsundur vahim haldeyim.. bu arada senin Bachelor sanırım değil mi ?

Kilitli