Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vizede Transkriptin onemi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Berkay888

Mesaj gönderen Berkay888 » Çrş Kas 16, 2016 6:40 pm

Arkadaslar merhaba vize alirken transkriptin onemi ne derecedir (Okudugum yazilardan anladigim kadariyla en onemlisi motivasyan mektubu sonra dil sertifikasi.Buna gore onem sirasi olarak 3. sirada transkript geliyor diyebilirmiyiz? ) not ortalamasinin etkisi nedir ve asgari not ortalamasi ne olmalidir.(Mesela work and travel vizesinde 2 ortalama siniri var) Alttan ders alma durumumda vize almada etken midir? Baslik daha once acilmissa kusura bakmayin bulamadim daha yeniyimde :D Birde FAU-Erlangen universitesi hakkinda forumdan bilgi sahibi olmak istiyorum forumda ilgili bir link atacak varsa sevinirim.

sayko

Mesaj gönderen sayko » Çrş Kas 16, 2016 9:48 pm

Asgari bir not ortalamasi oldugunu sanmiyorum. Tabi ki 2,5\'tan asagi ortalamayla vize alan arkadaslarin yazmasi daha saglikli olacaktir bunu cevaplamak icin. Zaten bizim univrsitede 2.25den asagi mezun olunmuyordu sanirim. Not ortalamasinun cok onemli oldugunu dusunmuyorum.

Erlangen-> http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=14

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Prş Kas 17, 2016 6:19 pm

Merhaba, peki onur belgesini goturmeye gerek var mi? Ya da ortalama 3.00 un uzerinde ise illa da soruyorlar mi bu onur belgesini?

sayko

Mesaj gönderen sayko » Prş Kas 17, 2016 11:50 pm

Hic sanmiyorum ama onur belgen varsa gotur gitsin. Ama onu da cevirtmen gerekir Turkce ise (ingilizce ya da almanca\'ya)

Physiker-2

Mesaj gönderen Physiker-2 » Cum Kas 18, 2016 12:49 am

En onemli sey transkript, yani egitim gecmisi. Konsolosluk ogrencinin egitim gecmisine bakar once, sonra da gercekten Almanya da egitimlemi ilgileniyor yoksa baska birseylemi diye almanca sertifikasi olup olmadigina bakar.

psenoglu

Mesaj gönderen psenoglu » Cum Kas 18, 2016 4:45 pm

2.25 ile vize aldim

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cum Kas 18, 2016 5:32 pm

Vay arkadass :) hangi bolum? Master icindir zaten degil mi? Sence neyin etkisi oldu motivasyon mektubu mu? Bide uni.den nasil kabul aldin yahu senin nc yanlis hesaplamadiysam 3\'un bayagi uzerinde? :)

psenoglu

Mesaj gönderen psenoglu » Cum Kas 18, 2016 10:19 pm

evet master. hatta bircok yerden kabul aldim. valla bilmiyorum neye onem veriyorlar. bolum wirtschaftsinformatik.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Kas 19, 2016 1:25 pm

[quote]psenoglu tarafindan yazilan metin:

2.25 ile vize aldim[/quote]

Islemleri beraber yaptik, heryerden kabul almadik. NC frei olan universitelerden kabul aldiniz, olmayanlarin hepsinden red aldiniz. Vize icin de testdaf 3 belgenizin olmasi sayesinde vize aldiniz, sifir almanca ile vizeye girseydiniz cok yuksek ihtimal red yerdiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cmt Kas 19, 2016 7:07 pm

Tesekkurler Gurkan Bey bilgilendirme icin. Eminim ayni durumdakiler icin cok aydinlatici oldu. Sahsen ben 2.25 gibi dusuk ortalama ile uni kabul veya vize almanin imkansiz oldugunu dusunup, cevremede oyle soyluyordum.
Bu bilgiyi paylastiginiz icin gercekten cok tesekkurler. Herkes bu kadar yardimci olmuyor malesef.

nepharyl

Mesaj gönderen nepharyl » Cmt Kas 19, 2016 7:53 pm

Ayni durum lisans icin de gecerli mi? Yani halihazirda lisans ogrencisiysek ve lise mezuniyet notu, uni puani yuksek olsa bile transkript puani dusuk oldugunda kabul alma sansimiz duser mi?

psenoglu

Mesaj gönderen psenoglu » Cmt Kas 19, 2016 8:03 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

[quote]psenoglu tarafindan yazilan metin:

2.25 ile vize aldim[/quote]

Islemleri beraber yaptik, heryerden kabul almadik. NC frei olan universitelerden kabul aldiniz, olmayanlarin hepsinden red aldiniz. Vize icin de testdaf 3 belgenizin olmasi sayesinde vize aldiniz, sifir almanca ile vizeye girseydiniz cok yuksek ihtimal red yerdiniz.[/quote]

Heryerden kabul aldik demedim zaten ben. Ayrica suan bulundugum okul NC frei degildi. Ona ragmen kabul aldik. Testdaf 3 belgem oldugu icin vize aldim evet ama soru o degil basliktaki. Transkript onemli mi diye sorulmus. Bence transkript onemli degil. Dil belgesi onemli. En azindan son donemlerde gordugumuz kadariyla red yiyen herkes dilden oturu yiyor.

psenoglu

Mesaj gönderen psenoglu » Cmt Kas 19, 2016 8:04 pm

[quote]Denizz tarafindan yazilan metin:

Tesekkurler Gurkan Bey bilgilendirme icin. Eminim ayni durumdakiler icin cok aydinlatici oldu. Sahsen ben 2.25 gibi dusuk ortalama ile uni kabul veya vize almanin imkansiz oldugunu dusunup, cevremede oyle soyluyordum.
Bu bilgiyi paylastiginiz icin gercekten cok tesekkurler. Herkes bu kadar yardimci olmuyor malesef.[/quote]

2.25 ile yabanci ogrencilerin cok talep gosterdigi okullara ve bolumlere kabul alamazsiniz evet.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 20, 2016 3:31 am

3 sene once baskonsolosun kendisi de demisti once ogrencinin basari durumuna bakiyoruz diye:)
www.deutschstudent.com

psenoglu

Re: Vizede Transkriptin onemi

Mesaj gönderen psenoglu » Pzr Kas 20, 2016 11:01 pm

Physiker yazdı:3 sene once baskonsolosun kendisi de demisti once ogrencinin basari durumuna bakiyoruz diye:)
bence başkonsolosun ne dediği falan bir kenara vize anı defteri başlığında birine not durumundan ötürü vize red gelirse o zaman evet haklısınız dediğinizde.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Vizede Transkriptin onemi

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Kas 21, 2016 9:45 am

8 yildir cok gördüm. Konsoloslugun egitim icin gidildigine ikna edilmesi gerekiyor. Egitim gecmisinin de en önemli tespit noktasi transkriptir.

Vize red cevaplari genelde ilk olarak standart olarak gelir: Egitim icin gideceginizi samimi bulmadik, Türkiye de de kursa gidebilirsiniz. Sonrasinda itiraz dilekcesi verilince(Remonstrationsantrag), 5-6 sayfalik ayrintili bir yazi gelir ve o yazida en cok simdiye kadarki ögrencinin basari durumu üzerine durulur. Almanca sertifikasi vize icin olmazsa olmaz degil, sadece bonus tur.
www.deutschstudent.com