Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sartli kabul(dil belgesini gec gonderme)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
retro

Mesaj gönderen retro » Cum Kas 18, 2016 5:55 pm

Iyi gunler arkadaslar basta rwth aachen universtesi olmak uzere 4 adet universtenin makine muh. Lisansina basvuracagim. Kis donemi icin basvurmayi dusunuyorum. Son belge gonderme tarihi 15 temmuz. Ama o tarihte gondersem vize benim icin sikinti olacak. Subat- mart ayi gibi okullara dil belgesiz basvurmayi dusunuyorum ve hazirandaki testdafa girmeyi planliyorum. Hazirandaki testdaf temmuzun 15inden sonra aciklaniyor. Simdi bu sekilde sartli kabul alabilirmiyim?

sayko

Mesaj gönderen sayko » Cum Kas 18, 2016 11:08 pm

Sartli kabul denilen sey zaten genelde hic dil bilmeden alinabilen bir sey. Aachen yerine dil bilmeden sartli kabul veren okullardan kabul alip, almanya\'da dili ogrenip sonra istedigin universiteye basvurabilirsin.

Testdaf veya dsh\'i verince zaten sartli degil, direkt kabul almis oluyorsun.

Dersen ki birkac ay sonra dili bildigimi kanitlayacagim fakat oncesinde kabulum hazir olsun, 1 ay neyse ama bence okullar birkac ay beklemez testdafi vermeni.

retro

Mesaj gönderen retro » Cmt Kas 19, 2016 8:36 am

Yani son basvuru tarihinden max. 1 ay sonra ellerine gecmis olur dil belgesi. Nisandaki testdafi gecersem zaten 15 temmuzdan once olur. Almancayi almanyada ogrenmek biraz sikintili kalacak yer hangi sehir vs ugrasmak istemiyorum. Burda goethe\'de c1.1 kuruna kadar gelip kendim ozel olarak tesdafa calisarak almancayi halletmeyi dusunuyorum.

sayko

Mesaj gönderen sayko » Cmt Kas 19, 2016 11:31 am

Subat mart\'ta basvurdugunda, nisan\'daki testdaf mayis gibi aciklansa, en az 2 ay sonra teslim etmis oluyorsun. Okullara mail atman lazim.

nepharyl

Mesaj gönderen nepharyl » Cmt Kas 19, 2016 7:56 pm

Merhaba,
dil bilmeden sartli kabul veren universiteler demissiniz. Bolum orada mevcut olmadigi takdirde de alma durumumuz var mi? Sonucta o universitede devam etmeme durumu var - DSHyi orada vermemiz orada okumak zorunda olmadigimiz anlamina geliyor bildigim kadariyla - degil mi?

retro

Mesaj gönderen retro » Cmt Kas 19, 2016 8:16 pm

[quote]nepharyl tarafindan yazilan metin:

Merhaba,
dil bilmeden sartli kabul veren universiteler demissiniz. Bolum orada mevcut olmadigi takdirde de alma durumumuz var mi? Sonucta o universitede devam etmeme durumu var - DSHyi orada vermemiz orada okumak zorunda olmadigimiz anlamina geliyor bildigim kadariyla - degil mi?[/quote]

Sorunuzu tam anlayamadim ama ben dsh\'ya girmeyecegim. Okullara normal basvuru belgelerini gonderecegim. Gelecek olan sartli kabul belgesi ile vize alacagim. Sonrasinda testdaf belgesini gec gonderecegim.

nepharyl

Mesaj gönderen nepharyl » Cmt Kas 19, 2016 8:57 pm

[quote]sayko tarafindan yazilan metin:

Sartli kabul denilen sey zaten genelde hic dil bilmeden alinabilen bir sey. Aachen yerine dil bilmeden sartli kabul veren okullardan kabul alip, almanya\'da dili ogrenip sonra istedigin universiteye basvurabilirsin.

Testdaf veya dsh\'i verince zaten sartli degil, direkt kabul almis oluyorsun.

Dersen ki birkac ay sonra dili bildigimi kanitlayacagim fakat oncesinde kabulum hazir olsun, 1 ay neyse ama bence okullar birkac ay beklemez testdafi vermeni.[/quote]

Ben bu mesaj icin yazmistim :) Yine de tesekkurler cevap icin.

sayko

Mesaj gönderen sayko » Cmt Kas 19, 2016 10:32 pm

[quote]nepharyl tarafindan yazilan metin:

Merhaba,
dil bilmeden sartli kabul veren universiteler demissiniz. Bolum orada mevcut olmadigi takdirde de alma durumumuz var mi? Sonucta o universitede devam etmeme durumu var - DSHyi orada vermemiz orada okumak zorunda olmadigimiz anlamina geliyor bildigim kadariyla - degil mi?[/quote]

Merhaba. Bolum orada yoksa yakin bir bolumden kabul alabilirsin. Bu soyledigim ve burada verdigim cevaplar da yuksek lisans icin. Arkadas sartli kabul deyince yuksek lisans anlamisim kusura bakmasin o da. Algida secicilik :)
Lisans icin nasil olur bilmiyorum ama muhtemelen aynidir. Yine de arkadaslar cevaplarsa iyi olur.

O universiteden kabul aldiysan orada okumak zorunda degilsin. Baska bi sehirde dil kursuna gidebilirsin bile hatta. Orada okumak zorunda degilsin evet. Dsh\'i verip istedigin okula basvuru yapip gitme sansin var.

nepharyl

Mesaj gönderen nepharyl » Pzr Kas 20, 2016 1:21 am

Cok tesekkur ederim tatmin edici cevaplar icin :) Aachen\'de yok saniyorum ama olmadi yalnizca kendi bolumum yerine yakin olan hepsine basvuru yapayim bolum konusunda. Cok cok tesekkurler.

sayko

Re: Sartli kabul(dil belgesini gec gonderme)

Mesaj gönderen sayko » Pzt Kas 21, 2016 2:57 pm

nepharyl yazdı:Cok tesekkur ederim tatmin edici cevaplar icin :) Aachen\'de yok saniyorum ama olmadi yalnizca kendi bolumum yerine yakin olan hepsine basvuru yapayim bolum konusunda. Cok cok tesekkurler.
Rica ederim :) aachen dil bilmeden kabul vermiyor , her bolum icin de herhalde boyledir. Dil bilmeden kabul veren universitelere basvurmani ve dil sinavini gectikten sonra aachen'a basvurmani tavsiye ederim.

Bazi kabul verme olasiligi yuksek uniler ise sunlar: Phillips Marburg, TU Clausthal, Wuppertal, Ruhr Bochum, Siegen, Giesen, Konstantz.

Clausthal, Ruhr ve Marburg'tan kabul aldim hic dil bilmeden.