Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 3 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Cum Ağu 28, 2009 5:46 pm

ups le ugrasiyrm su saat oldu hala getirmediler,sinir oldum beklemekten ya sorma

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Cum Ağu 28, 2009 5:56 pm

ve mutlu son arkdaslar vizem cikmis darisi bekleyenlerin basina hakkaten insan cok seviniyormus yaa dilerim butun bekleyenlerde ayni sevinci tadar

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Cum Ağu 28, 2009 6:02 pm

hayirlisi olsun darisi basimiza.

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cum Ağu 28, 2009 6:15 pm

hayirli olsun dostum, bekledigine degdi bak...sana simdiden almanya\'da basarilar dilerim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Eyl 02, 2009 4:19 pm

deryasiegen arkadasimizin vize gorusmesi bu basliga tasinmistir..

[quote]deryasiegen tarafindan yazilan metin:
merhaba arkadaslar,
bugun benim de vize gorusmem vardi.sizlerle paylasmak istedim.belki yardimci olur gitmeyen arkadaslara.
oncelikle istanbul konsoloslugunun kapisina gittim ve biometrik resmin boyutlara uymadigini soylediler.fazla buyuk olmus.zaten tahmin etmistim.orada yakindaki bir yerden cektirmeye gittik mecburen.zaten kapida pusu kurmuslar,agzindan biometrik lafi duyduklari gibi tuhaf takim elbiseli adamlar sizi yonlendiriyorlar.o kisilerin dedikleri yere gittik.20 tl dediler.halbuki ben 7.5 tl ya cektirmistim.(gerci beceremediler ama)baska yere daha soralim dedik.tecrubeliyiz erasmustan.o zaman da resim kucuk olmustu:))telastan basmistik parayi.bu sefer telas yapmadan baska yere de sorduk.orada herkese 20den yapiyorlardi,ama pazarlik sonucu ben 12.5tan cektirdim.
evraklarimi dizen memur erasmusla giderken de benimle ilgilenen memurdu.ama bugun ters gunundeydi sanirim biraz ters davrandi.evraklarimi dizdikten sonra iceri girdim.gorevli sert gorunuslu Turk bir bayandi.ilk sorusu garantorun neyin oluyor oldu.ben de kardes torunlariyiz dedim.yani uzak akraba dedi.ben de aslinda fazla uzak degil dedim.ses tonunu sertlestirerek hanfendi sonucta 1. dereceden akraba degil dimi dedi.ben de caresiz evet dedim:)
ben siegendeki dil kursuna parayi yatirmadim,cunku maillesmelerim sonucu almanyaya geldikten sonra kurs ucretini alacaklarini ogrendim.ve bu islemler icin kayit tarihi 25 agustos-10 ekim yaziyordu kabulumde.
bu sefer gorevli, sizin kursunuz zaten coktan baslamis dedi sert sert.ben de hanimefendi o kayit tarihi ,kursum 11 ekimde basliyor dedim.bakarsaniz asagida yaziyor dedim.himmm dedi gecti.
sonra sizin universiteden kabul mektubunuz yok dedi.ben de hayir orada var dedim ve gosterdim.bunlarin ikisi de dil kursu kabulu dedi.sonra dikkatle tekrar inceledi ve himmm dedi kenara koydu.
ben bir de garantor belgesine ek olarak tapu,kira kontratlari vs goturmustum.bunlari niye getiriyosun,ben bunlarin icinden nasil cikicam simdi,ayy basima agrilar girdi falan yapti:))bir de ucak biletimi almistim ben onceden belki faydasi olur,bana acirlar da vizemi o tarihe kadar cikarirlar diye onu da koydum.26 eylulde mi gidiyorsun dedi,ben de insallah dedim.
bu arada IKS frimaindaki bayan bana anne babay ait ikametgah,vukuatlu nufus ornegi,transkript fln bunlarin hicbirini soylememisti ama ben yine de goturmustum.hepsini aldilar.
sonra 30 euro aliyim dedi,ben sasirdim ama caktirmadim:)sonra ayy pardon 60 euro dedi,kafam karisti bu kadar gereksiz evrak getirirsen fln yapti.ben de\'\'ben de sevinmistim dedim\'\'
sonra ciktim, olay budur.gecen seneki bayan almandi ve cok ilgilenmisti.anlamiyorum ya bizim insanimiz bunu yapiyor elin almani nasil davraniyor.insan gercekten uzuluyor.[/quote]

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Eyl 02, 2009 4:25 pm

Gecmis olsun,biraz ters gunundeymis..26 Eylul cok yakin bir tarih degil mi ama bileti almissin ama umarim uzatma sansin vardir her ihtimale karsi ? :)

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Çrş Eyl 02, 2009 4:37 pm

tesekkur ederim,bilet cok ucuz diye onceden almistim,umarim yanmaz.riskli dedigin gibi.napalim,vize ciksin da:)

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Çrş Eyl 02, 2009 9:22 pm

hadi derya insallah en kisa zamanda alirsin vizeni 4 gozle bekliyoruz guzel haberlerini :) ne cins bi kadin cikmis sansina ya keske 30 Euro dediginde verip kacsaydin kosa kosa yanina kar kalirdi :))

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Prş Eyl 03, 2009 12:18 am

tesekkur ederim ali:)sen de vizenden haber ciktigi anda paylas bizimle.
bu arada sen vizen cikarsa nerde kalicaksin duisburgta?cunku arkadaslar henuz kalacak yer bulamamis da.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Eyl 03, 2009 12:49 am

Arkadaslar umarim sakadir 30 - 60 Euro meselesi...Eger bayan yanlis rakam soyleseydi,eminim siz dogru rakami verecektiniz..

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Prş Eyl 03, 2009 10:21 am

tabi ki saka:) su saatten sonra bedava dese bile 60 euroyu veririm,o kdr masraf yaptik 60 euro icin tehlikeye atmam vizeyi zaten.

cengaver_s89

Mesaj gönderen cengaver_s89 » Prş Eyl 03, 2009 2:14 pm

02.09.2009\'da Ankara\'dan vize gorsmesine gittim. 9.15\'de randevum vardi, beni 8.45 gibi iceri aldilar. Hemen UPS\'den zarfi alip iceri gectim. Fotokobide sirlattirdim. Ankara Baskonsoloslugunun sitesinde yazan evraklardan 1 tane bile fazla evrak almadilar. Yazayimda arkadaslarda faydalansin.
*2 Adet vize basvuru formu.
* Saglik sigortasi.
*OSYS sonuc belgesi.
*Taranscript.
*Universite kurs kabul belgesi.
*Passaport.
*3 adet dediler ama iki tane resim aldilar. (biometrik)
*Vukuatli nufus kayit ornegi. (dusunceler kismi oldugu zaman vukuatli oluyor.)
*Garantor belgesi.
*Anne, baba ikamatgah adresi.
Hepsinin Almanca tercumelerinin ve turkce asil evraklarin 2\'ser fotokobisi isteniyor.
Fotokbiden sonra sirami aldim ve beklemeye asladim. Burda talihsiz bir olay yasadim siram 523\'du 522 geldiginde kandimi hazirladim. Ancak ne olduysa bir anda panoya baktim ve numara 524 olmus. O dakikalar sanki hayatimdan kirpilmis gibiydi cok dalmisim neye daldigimi bile bilmiyorum. 523 gectimi dedim yanimdakilere evet dediler, hatta cagidik dediler. Sonra gorevli memura sordum gecirmissin dedi ve yani numara verdi yani numaram bir oncekiyle benzerlik gosteriyordu 532 oldu durup duruken onume 9 kisi almils oldum. Neyse her is de bir hayir var dedik ve beklemeye koyulduk.
Sirami bu sefer gecirmedim. Ve siram geldiginde yukraida saydigim evraklari gorevli memura uzattim. Sonra memur basvuru fomumun ustune bir seyler yazmaya basladi. Formumu karalarken (ne ozene bozene yazmistim kariya bak resmen karaladi diye icimden geciriyorum.:)) dil bilgimi sordu Almanca\'da Ingilizcede az dedim. O sormadan ben ona Almanca adini, nerde oturdugunu felan sordum, o da takmadi beni zaten, notlarini aldi. Sonra bilgisayarina gecti ve cins sorularini sormaya basladi.Diyolog seklinde yazayim.
-Kac defa OSS\'ye girdin.
-2\'defa dedim.(burda ayri bir not duseyim ben lise ucte devamsizliktan sinifta kalmistim o yuzden acik ogretim lisesinden bitirdim okulu. aslinda ben 3 defa girdim OSS\'ye dedim oda mezun olduktan sonrasi icin sordu ben 2 dedim.)
-Azerbaycani kazandin gitmedin. dedi
- Hayir gittim, 1 yil orda hazirlik okudum. Hatta ogrenci belgemde yaznimda. dedim. (onceden hazirlikli gitmistim)
-O zaman onuda ver. dedi.
-Tabi.dedim hazirladim verdim. o ara benden vize ucretini aldi.
-Azerbaycan\'a gittin ordaki egitimi begenmedin sonra Almanya\'ya basvurdun Sana kim onerdi Almanya\'yi. dedi
-Kendim. dedim. Yani ben orda okumak istim. dedim. kafa salladi gecti.
-Orda nerede kalacan. dedi
-Okul yurdu ayarliyorum. dedim. bunuda kafa salladi gecti.
-Garantor kagidini gonderen kuzenin mi oluyor dedi.
-Evet babamin dayisinin oglu dedim.
-Babanin dayisinin oglu kuzenin olmuyorrrr. dedi. (yarim turkcesini belli etti bu arada :)) Soru olarak sormadi ama ben cevapladim.
-Ne yazabilirdik ki. diye Soru ses tonunda sordum. yine takmadi beni :)
-Tamam biz seni cegiracagiz disarda bekleyin.dedi.
-Sagolun. dedim.
Ciktim bekledim 1 saat sonra cagirdilar. Tamam Sinan bey (ismimide yazmis oldum.) burada isiniz bitti dedi.
Bende bitmistim zaten, bastim geldim eve.

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Prş Eyl 03, 2009 4:38 pm

hayirli olsun arkadaslar ins vizeleriniz cikar...

cengaver_s89

Mesaj gönderen cengaver_s89 » Prş Eyl 03, 2009 5:19 pm

sag ol. insallah cikar. Yurttan haber var mi?

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Prş Eyl 03, 2009 6:19 pm

evet arkadaslar sira bende yarin sabah 8 de vize randevum var okul kabul belgem dil kayit belgem onlisans diplomam lise diplomam eski oss kazandi ciktilarim askerlik tecil bloke hesap mail ciktim, sabika kaydim anne baba kardes ikametgah vukatli nufus vs..basvuru formum sitedeki gibi doldurdum 2 adet resimledim pasaportumu aldim,bugune kadar neyaptiysam belgeledim oss hazirlik dersane bile calisma hayatimi tam 1 yil.herseyden 2\'ser fotokobi iyi niyet mektubum ve altinda ilkokuldan bugune nerde okudum acikladim birde kalacak yer olarak yurtta kalicam dedim duisburg esen.yurt gorevlisinden bir mail istedim sirada olduguma ve sicam gelince bana bir oda ayarlancagina dair onunda ciktisini aldim,sizce varmi bi eksik aklima geldikce hizlica yazdim biraz karisik oldu ama idare edin.Yarin size hemen olanlari anlaticam.ben yanliz izmirde yasiyorum izmirde seyahat saglik sigortasini vizede istemiyor bilginize birde almanca tercume ettirmeye gerek yokmus...

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Prş Eyl 03, 2009 7:02 pm

nese edit buldm.

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Prş Eyl 03, 2009 8:12 pm

alper ayer hayirli olsun oncelikle ama dedigin gibi izmirdeki alman konsoloslugu belgelerin almanca tercumesini istiyor ve noter tarafindan tasdiklenmesi gerekiyormus konsoloskluga email attim ve cevabi aynen sudur: sayin ilgili mailiniz icin tesekkur ederiz. Belgelerin almanca \'ya cevirtilip noterden tastikli olmasi gerekmektedir. Bilgilerinize sunar iyi calismalar dileriz. Bilgi formuna bakiniz -- Saygilarimizla/ Best Regards/ Mit freundlichen Grußen Generalkonsulat der Bundesrepublik DeutschlandIZMIR Tel:+90/232-488 88 88Fax:+90/232-488 88 86

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Prş Eyl 03, 2009 9:04 pm

tamam bende randevu aldim konsolosluguda aradim 2side gerek yok dedi cevirtmeye gerek yok...

xstern

Mesaj gönderen xstern » Prş Eyl 03, 2009 9:32 pm

e peki simdi hangisi dogru? ama sanki telefonla yani birebir alinan cevap en dogrusudur her zaman icin..

diji

Mesaj gönderen diji » Prş Eyl 03, 2009 9:37 pm

hangisinin dogru oldugu yarin alper gorusmeye girdikten sonra ogrenicegiz :)

Kilitli