Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sifir Almanca ile Sartli Kabul Hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Mesaj gönderen erennnsahin » Çrş Eki 26, 2016 1:54 pm

Oncelikle herkese merhabalar. 1 ay kadar bir suredir bu guzel forumu takip ediyor almanyada egitim ile bilgi aliyorum. Aklima takilan birkac soruyu sizlere iletmek istiyorum. Forumda daha onceden konusulmus ve cevaplanmissa simdiden beni mazur gorun. Sorularimdan once birkac ufak bilgi vermek istiyorum;

Ingilizce seviyem B2 ve Almanca seviyem gunluk terimler ve kendini tanitma cumleleriyle sinirli. Lisans diploma notum 3,10

Almanya’ya Makine Muhendisligi alaninda Master icin gitmeyi dusunuyorum. Niyetim pek cogunuzun izledigi yol olan Almanca bir dil belgem olmadan sifir almanca ile kabul veren bir okuldan sartli kabul alarak Almanyanin baska bir eyaletinde dil kursunda kendimi gelistirip asil istedigim okullara basvurmak. Almanyada sifir almanca ile sartli kabul veren birkac okul buldum. (RU Bochum , TU Clausthal, TU Dortmund , HS Jena , Paderborn , Uni Wuppertal , Siegen )

Sorularima gelecek olursam :

? - Bu okullara basvuru yaparken, internet sitelerinde sartli kabul basvurusu gibi ayri bir bolum mu oluyor yoksa ben dil belgem haric tum belgelerimle normal bir sekilde basvuru yapiyorum onlar bana dil belgesi haric diger belgelerim tam ve kabul edilebilir durumda oldugu icin sartli kabulmu veriyor.

? – Herhangi bir okuldan sifir almanca ile sartli kabul aldigimi varsayalim. Herhangi bir almanca dil sertifikamin olmamasi vize gorusmesinde onume bir engel olarak cikarmi. Biliyorum bu soru cevabi cok degisken olabilir ama fikirlerinizi duymak istiyorum. ( Cevaplarini etkileyebilecegini dusunerek Erasmus ve Work and Travel gibi yurtdisi programlarina katildigimi, yesil pasaportumun oldugunu ve 2 kere 1 er aylik surelerle yazlari Almanyada bulundugumu belirtmek isterim )

Umarim gerekli cevaplari bu baslik altinda buluruz ve diger arkadaslarimizda bu basliktan faydalanirlar…

Saygilarimla

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Çrş Eki 26, 2016 2:59 pm

inan almanca a1 almak hic zor degil notuna bakilirsa basarili bir ogrencisin eger bi tabanin varsa 2 aya cok rahat a1 alirsin. bence sifir almanca ile sartli kabul veren unilere basvur ama o surede a1 i al . yoksa vizede basvuru yaparken karsi tarafa seni zorlama firsati vermis olursun.

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Mesaj gönderen erennnsahin » Çrş Eki 26, 2016 3:04 pm

[quote]yilmazsln tarafindan yazilan metin:

inan almanca a1 almak hic zor degil notuna bakilirsa basarili bir ogrencisin eger bi tabanin varsa 2 aya cok rahat a1 alirsin. bence sifir almanca ile sartli kabul veren unilere basvur ama o surede a1 i al . yoksa vizede basvuru yaparken karsi tarafa seni zorlama firsati vermis olursun.[/quote]

Tavsiyeniz icin cok tesekkurler. Degerlendirecegim

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Çrş Eki 26, 2016 10:59 pm

egitim dili ingilizce olan bir bolume basvuracak olmama ragmen once toefl belgesi alip vize gorusmesine de en az A1 belgesi ile basvurmaya calisacagim acikcasi.

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Mesaj gönderen erennnsahin » Prş Eki 27, 2016 10:21 am

[quote]Denizz tarafindan yazilan metin:

egitim dili ingilizce olan bir bolume basvuracak olmama ragmen once toefl belgesi alip vize gorusmesine de en az A1 belgesi ile basvurmaya calisacagim acikcasi.[/quote]

A1 alinabilir ama acikcasi sertifika sinavinin fiyatlari pahali. Sadece sinava girip sertifika vermek icin 450 TL istiyorlar. Bu sertifikayi almak icin daha uygun fiyat veren bir kurum biliyormusunuz acaba ?

Alp06

Mesaj gönderen Alp06 » Prş Eki 27, 2016 10:34 am

[quote]erennnsahin tarafindan yazilan metin:

egitim dili ingilizce olan bir bolume basvuracak olmama ragmen once toefl belgesi alip vize gorusmesine de en az A1 belgesi ile basvurmaya calisacagim acikcasi.[/quote]

A1 alinabilir ama acikcasi sertifika sinavinin fiyatlari pahali. Sadece sinava girip sertifika vermek icin 450 TL istiyorlar. Bu sertifikayi almak icin daha uygun fiyat veren bir kurum biliyormusunuz acaba ?[/quote]

Aynn bende adanada yasiyorum..kokdil 30 ekimde sinav varmis A1 icin 450 lira dedi ..

Mkyc01

Mesaj gönderen Mkyc01 » Prş Eki 27, 2016 11:40 am

[quote]Alp06 tarafindan yazilan metin:

A1 alinabilir ama acikcasi sertifika sinavinin fiyatlari pahali. Sadece sinava girip sertifika vermek icin 450 TL istiyorlar. Bu sertifikayi almak icin daha uygun fiyat veren bir kurum biliyormusunuz acaba ?[/quote]

Aynn bende adanada yasiyorum..kokdil 30 ekimde sinav varmis A1 icin 450 lira dedi ..[/quote]

Sertifika 450 TL yse 1 kur 2500 TL falandir :D
Aller Anfang ist schwer.

Alp06

Mesaj gönderen Alp06 » Prş Eki 27, 2016 12:21 pm

[quote]Mkyc01 tarafindan yazilan metin:

[quote]Alp06 tarafindan yazilan metin:

Aynn bende adanada yasiyorum..kokdil 30 ekimde sinav varmis A1 icin 450 lira dedi ..[/quote]

Sertifika 450 TL yse 1 kur 2500 TL falandir :D[/quote]

Ben ekimde fiyatini sordum 3.300 lira dedi sadece A1 kuruna 2 aylik :lol

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Prş Eki 27, 2016 12:42 pm

Bana sorarsaniz A1 icin ozel dil kurslarina binlerce lira dokmeyin. Goethe de bile A1 kuru 700+700 (yaklasik) oldugu icin. Goethenin kendi yaptigi sinav zaten 270 lira. Buna gore kiyaslamayi kendiniz yapin. Kokdil osd sertifikasi vermeye yetkiliymis sitesine girip bakmistim. Ben A1 i kendim calisip aldim, ortalama calisma temposuyla 1-1.5 ayda. Sonra Goethe\'den de sertifikayi aldim. Kisiden kisiye degismekle birlikte, sehrinizde uygun dil kursu yoksa ve saglam bir sekilde calisacaksaniz A1 kursa gitmeden de alinabilir. Kolay gelsin.

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Mesaj gönderen erennnsahin » Prş Eki 27, 2016 1:32 pm

Bende Adanada kokdille konustum ayni fiyati verdiler. Ne bileyim kurs falanda almiyacagim sadece sinava girip A1 sertifikasi almak istiyorum 450 TL fazla gibi geldi. Hele kurs fiyatlarindan bahsetmiyorum bile. Dil kurslari fiyat konusunda cildirmis durumdalar sonumuz hayrolsun ne diyeyim.

Mkyc01

Mesaj gönderen Mkyc01 » Prş Eki 27, 2016 1:53 pm

Onun yerine Goethe sertifika sinavina girmek daha mantikli bence 270 TL
Aller Anfang ist schwer.

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Mesaj gönderen erennnsahin » Prş Eki 27, 2016 2:04 pm

[quote]Mkyc01 tarafindan yazilan metin:

Onun yerine Goethe sertifika sinavina girmek daha mantikli bence 270 TL[/quote]

Bencede oyle ama adandan bide ulasim masrafi var Izmir Ankara Istanbul da varmis sinav yerleri en yakin Ankara oldugunu dusunursek 100 lirada ulasim masrafi olsa yine 80 lira daha uyguna geliyor :) 80 lira icinde yol cekmeye degermi orasida mechul. Kafamda deli sorular... Tavsiyeler icin tesekkurler dostum :ap

peradakiel

Mesaj gönderen peradakiel » Prş Eki 27, 2016 3:52 pm

Bu arada goethenin sinavina girmeyi dusunuyorsan aralik ilkf hafta ona gore kendini ayarla ve sinavi gecememe durumunuda goz onunde bulundur !hem yol hem para ustune bide gecemezsen yikilma yani
👍

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Mesaj gönderen erennnsahin » Prş Eki 27, 2016 4:15 pm

[quote]Rcptnr tarafindan yazilan metin:

Bu arada goethenin sinavina girmeyi dusunuyorsan aralik ilkf hafta ona gore kendini ayarla ve sinavi gecememe durumunuda goz onunde bulundur !hem yol hem para ustune bide gecemezsen yikilma yani
👍[/quote]

:)) Bu ugurda daha cok yikilacagiz gibi ama du bakalim. Tesekkurler dostum

ersin35

Mesaj gönderen ersin35 » Prş Eki 27, 2016 5:22 pm

👍[/quote]

:)) Bu ugurda daha cok yikilacagiz gibi ama du bakalim. Tesekkurler dostum[/quote]

merhaba eren ;

lisans mezunusun sanirim bunlari yapan adam zaten isngilizce gordun tamam almanca zor hak veriyorum ama calisirisan bence basarabilirsin umudunu kaybetme derim basarilar.:D

peradakiel

Mesaj gönderen peradakiel » Prş Eki 27, 2016 6:11 pm

[quote]ersin35 tarafindan yazilan metin:

👍[/quote]

:)) Bu ugurda daha cok yikilacagiz gibi ama du bakalim. Tesekkurler dostum[/quote]

merhaba eren ;

lisans mezunusun sanirim bunlari yapan adam zaten isngilizce gordun tamam almanca zor hak veriyorum ama calisirisan bence basarabilirsin umudunu kaybetme derim basarilar.:D[/quote]
Tabiki daha isin basinda vazgecip yilmak olmaz ama bu yolda maddi manevi bazi fedakarliklar yapmakta sart

ersin35

Mesaj gönderen ersin35 » Prş Eki 27, 2016 6:27 pm

Aynen oyle
''Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala ucup gidiyor ve bugün gülümseyen bu çiçek yarın ölüyor olabilir.''

Carpediem

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Mesaj gönderen erennnsahin » Prş Eki 27, 2016 10:25 pm

Haklisin arkadaslar bu ugurda yilmak yok :)
Hedeflerinin pesinden kosan herkese ve bu ugurda yardimlarini bizden esirgemeyen forumdaki dostlarimiza selam olsun! :zoh

Acerencan

Mesaj gönderen Acerencan » Prş Eki 27, 2016 10:41 pm

inan almanca a1 almak hic zor degil notuna bakilirsa basarili bir ogrencisin eger bi tabanin varsa 2 aya cok rahat a1 alirsin. bence sifir almanca ile sartli kabul veren unilere basvur ama o surede a1 i al . yoksa vizede basvuru yaparken karsi tarafa seni zorlama firsati vermis olursun.[/quote]

Zorlama derken neyden bahsediyorsunuz? Gorusme sirasinda almacamizi olcmelerinden mi?

Alp06

Mesaj gönderen Alp06 » Cum Eki 28, 2016 12:56 am

[quote]Acerencan tarafindan yazilan metin:

Zorlama derken neyden bahsediyorsunuz? Gorusme sirasinda almacamizi olcmelerinden mi?[/quote]

Cani isterse yapar..isini garantiyevalma kisminda bi fikir bu..