Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ULUSAL VIZE BASVURU FORMU ILGINIZE TESEKKUR EDIYORUM

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ersin35

Mesaj gönderen ersin35 » Prş Eki 27, 2016 7:07 pm

Merhaba arkadaslar lutfen yardiminiza ihtiyacim var;:bye

Ulusal vize basvuru formunda

1. Nummer des reisedokuments Seyahat Belgesinin Numarasi ?
-Arkadasalar bu kisimlara ne yazilacak

1.a. Ausstellungsdatum Verilis tarihi
?

1.b. Gultig bis Gecerlilik tarihi
?

1.c. Ausgestellt durch Veren makam
?

1.d. Aufenthaltstitel oder gleichwertiges dokument nr. Ikamet belgesi veya esdeger belge no:
Bu kisim ikamet belgesi veya es deger belge no diyor anlayamadim acikcasi ?

1.e. Gultig bis zum gecerlilik tarihi
?

10. Referenzen in der bundesrepublik deutschland (z.B. Arbeitgeber, Studienanstalt, Verwandte)
Almanya federal cumhuriyeti’ndeki referanslar (orn: isveren, ogretim kurumu, akraba)
Bu kisima benim dil kursumun adresinimi yazayim yoksa siegen den halen bir sey gelmedi attiklari mail ocak ayina kadar bekleyin diyorlar siegen nini adresinimi ? veya abi var onunu adresini en iyi hangisi iyi olur ?

11. erlernter und (sofern abweichend) ausgeubter baruf egitimini aldiginiz ve icra ettiginiz meslek
Arkadaslar ben bu kisima schuler yaziyorum ogrenci dogrumu yada ben orda dil kursu sonrada okul icin baska bir sey yazilmalimi diye soruyorum mesala benim makine muhendisligi maschinenbau yazilmalimi yada en uygunu hangisi olur ?

12. Beabsichtigte dauer des aufenthalts in der bundesrepublik deutschland almanya’da kalmak istediginiz sure
Von tarihinden
Bis tarihine kadar

Bukisimlar dil kursu suresinimi anlayamadim ?

13.Aus welchen mitteln wird der lebensunterhalt bastritten? Geciminizi nasil saglayacaksiniz?
Bu kisim benim bloke hesap var onumu yazayim yoksa ailem tarafindanmi ? en uygun almanca hangisi olur ?

Birde arkadasar arka sayfalarda 3 adet bizim imzalamamiz gereken kisimlar var bu kisimlari bloke hesapta oldugu gibi karsidaki bayanin gozu onundemi atiyoruz ve beride eger tarihi doldurdugumuz tarihmi yoksa vize randevusu tarihimi yardiminiz icin tesekkur ediyorum.
''Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala ucup gidiyor ve bugün gülümseyen bu çiçek yarın ölüyor olabilir.''

Carpediem

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Prş Eki 27, 2016 7:19 pm

1 a b c d pasaportta yaziyo ilk sayfasi.

D bos birak

10 bos birak

11 bos birak

12 2016 2022 yaz

13 sperrkonto

Vize randevusu tarihi

ersin35

Mesaj gönderen ersin35 » Prş Eki 27, 2016 7:45 pm

[quote]Nur19 tarafindan yazilan metin:

1 a b c d pasaportta yaziyo ilk sayfasi.

D bos birak

10 bos birak

11 bos birak

12 2016 2022 yaz

13 sperrkonto

Vize randevusu tarihi[/quote]

Merhaba Nur19;

simdi ben 1. sorda dediginiz gibi D ve E sikalarini yazmadim dediginiz gibi yaptim

10.cu sorda bir adres yazilmasi gerekmiyormu tabi siz daha iyi bilirsiniz ama dedigim gibi dil vaya yukaridaki yazimdada belirtigim gibi adresler var ?

11.ci kisim ise ogrenci oldugumu bellirmelimmi ?

12.ci kisim neden 2016 ve 2022 sorumu mazur gorun

13.cu burda dediginiz gibi bloke hesap yani sperrkonto

ve son kisim 3 imza yerine imza + vize basvuru tarihini yazdim
tesekkurler hmmm
''Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala ucup gidiyor ve bugün gülümseyen bu çiçek yarın ölüyor olabilir.''

Carpediem

ersin35

Mesaj gönderen ersin35 » Prş Eki 27, 2016 7:50 pm

Birde nur hanim ilk sayfada sag kiismda -Reserviert fur amtliche Eintragungen (Resmi kayitlara mahsus alam) var bu kisim kafama takildi buraya herhangibi birsey yaziyormuyuz ?

Carpediem

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Prş Eki 27, 2016 7:53 pm

Resmi kayitlara mahsus alan adi ustunde ona bisey yazmioz

ersin35

Mesaj gönderen ersin35 » Prş Eki 27, 2016 7:57 pm

[quote]Nur19 tarafindan yazilan metin:

Resmi kayitlara mahsus alan adi ustunde ona bisey yazmioz[/quote]

Tamam resmî kayitlara mahsus alan kisimida bos biraktim saolun ama su yukarida sordugum soruyada yanit alirsam tam rahatlayacam iyi gunler.😃

Carpediem

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Prş Eki 27, 2016 8:00 pm

Hangi soru

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Prş Eki 27, 2016 8:03 pm

Orda kadin dolduruyo zaten bos yerleri referans kismina kafalarina gore bisi yazdiriyolar ya sartli kabul aldigin okul ya garantor ya dilkursu

11. Kisima ben studentin yazdim ama bazilari bos birakmis gerekirse kadin orda yazar

O tarihler de universitenin veya masterin bitis suresi. Ocakta gideceksen 01/2017 10/2023 falan yaz