Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mukuki

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen mukuki » Cum Eki 14, 2016 1:02 pm

Sartli kabul icin islemler 1 aya kadar surebiliyo. B1 sertifikan varsa isler daha da kolay olur sen alabildigin sertifikalari almaya calis. Motivasyon mektubunda niyetini iyice belirt herseyi detayli olarak. Fakat benimkisi ulusal vizeydi senin ki schengen mi?

Babilon44

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Babilon44 » Cum Eki 14, 2016 3:48 pm

[quote]mukuki tarafindan yazilan metin:

Sartli kabul icin islemler 1 aya kadar surebiliyo. B1 sertifikan varsa isler daha da kolay olur sen alabildigin sertifikalari almaya calis. Motivasyon mektubunda niyetini iyice belirt herseyi detayli olarak. Fakat benimkisi ulusal vizeydi senin ki schengen mi?[/quote]
hayir ulusan ve ogrenci vizesi olarak her seyimi ayarladim
zafere giden yolda cekilen cile kutsaldir

yamiyumi

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen yamiyumi » Cmt Eki 15, 2016 12:23 pm

Arkadaslar konsolosluktan ve almanyadan soylenen \'schweigefrist\' yani Almanya\'dan onay bekleme surem bugun doluyor. Sizce pazartesi cikar mi? Daha beklemem gerekecek mi?5 eylulde basvurdum:( artik uyuyamiyorum stresten panik halindeyim lutfen yardim edin

yamiyumi

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen yamiyumi » Cmt Eki 15, 2016 12:26 pm

[quote]Nur19 tarafindan yazilan metin:

[quote]burak0992 tarafindan yazilan metin:

[quote]Mkyc01 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhaba bugun istanbulda vize gorusmem vardi cok pozitif gitmistim zaten genel olarak cok pozitif biriyim ve gorevli gorusmeye baslar baslamaz bana neden 100 € getirdin diye resmen bagirdi parayi gosterdi ben bunu nasil bozucam?!?!? Diye bagirip parayi resmen masaya firlatti. Bide ilk kisisiniz neden 100€ getirdiniz resmen sorumsuzluk falan diye atar yapmaya basladi benim modum tamamen dustu hic cevap veremedim. Atarli yuksek sesli insanlardan nefret ediyorum abimin karisiyla 2 yildir konusmuyorum oyle diyim.. kadin boyle yapinca soka ugradim. her verdigim cevabi tersledi zaten dilim tutuldu dogru duzgun cevap da veremedim. Sartli kabulum a2 sertifikam var bu kadina kalirsa kesin red yerim ama bu kadinin vize surecinde bir etkisi olmadigini umuyorum dogru muyum? Bide sonuc sizce nasil olur hic boyle bisey yasayan var mi?[/quote]

Gecmis olsun kotu olmus Almanca sorularla karsilastin mi ? Beni de belge onayinda terslemislerdi cadde numarini nasil bilmezsin diye[/quote]

Keske soru sorsaydi cevabini verirdim turkce konusamiyorum yani o kadar modum dustu aglamamk icin kendimi zor tuttum resmen. bana o halde almanca konus dedi soru cevap seklinde olmadi. Bende biraz konustum sonra tikandim. Ingilizce niye almanyaya gitmek istedigini anlat dedi ben de bikac kez yutkundum aglamamak icin falan ha gayret cikicak falan diye bagirdi. Hic diyalog gibi olmadi yani sanki ben orda bi suc islemisim gibi her seye ters cevap verdi.[/quote]

Neden Ingilizce anlatmani istedi ki Ingilizce sertifika da goturmustun ?[/quote]

Yok lisede hazirlik okudugumu gordu hazirlik okumussun ingilizcen nasil dedi ben de iyi dedim o yuzden sanirim[/quote]
Biraz argo olacak ama kadinin hastalikli donemine mi gelmissin napmissin. Keske sende disini gosterseydin uygun bir dille. Verilen belgelerde bozuk para getirin vs demiyorlar,bana bagiramazsiniz diye. Ama arkadaslarinda dedigi gibi sahsi bir seyden red verilirse sana kesinlikle itiraz et. Hatta dava acacagini soyle davranislarinizdan oturu diye.[/quote]

Evet cok haklisiniz keske tersleseydim ben sustukca daha cok ezdi resmen:/ Hicbir seyden memnun olmadi bu bolumu kac okulda daha okuyabilirdin diye sordu 3-4 okul soyledim hala baska baska diyip durdu ve hep kafasini sallayip olumsuz seyler yazdi.Bazi insanlar neden bukadar kotu gercekten anlamiyorum:/Zaten suan evde B1 calisiyorum 2 haftaya bitirip goetheden sertifika alirim red verirlerse onu da gotururum.peki bu dediginiz seyleri randevuda yuzlerine mi soylemeliyim red itiraz dilekcesine mi yazmaliyim?[/quote]

Benim de ayni sorular soruldu vize gorusmem tam iki sat surdu. Bu bolumun hangi okullarda oldugunu onlarin isimlerini ilk donem alcagim dersleri.. Ve inanilmaz tersti. Almancami begenmedi laf etti. O kDar kotu olmustum ki. Ama Benim 40 gune yakin oldu basvuru yapali ve hala red gelmedi bu saatten sonra gelmez dite dusunuyorum. Sen de kisisel algilama bu yeni bir duzenleme anladigim.. Sabir olcumu .. Bilmiyorum gerci hala red gelirse bana ne yaparim. Ama ciktigimda emin ol gunlerce agladim berbat Bi muameleydi

Nur19

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Nur19 » Cmt Eki 15, 2016 12:32 pm

[quote]yamiyumi tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhaba bugun istanbulda vize gorusmem vardi cok pozitif gitmistim zaten genel olarak cok pozitif biriyim ve gorevli gorusmeye baslar baslamaz bana neden 100 € getirdin diye resmen bagirdi parayi gosterdi ben bunu nasil bozucam?!?!? Diye bagirip parayi resmen masaya firlatti. Bide ilk kisisiniz neden 100€ getirdiniz resmen sorumsuzluk falan diye atar yapmaya basladi benim modum tamamen dustu hic cevap veremedim. Atarli yuksek sesli insanlardan nefret ediyorum abimin karisiyla 2 yildir konusmuyorum oyle diyim.. kadin boyle yapinca soka ugradim. her verdigim cevabi tersledi zaten dilim tutuldu dogru duzgun cevap da veremedim. Sartli kabulum a2 sertifikam var bu kadina kalirsa kesin red yerim ama bu kadinin vize surecinde bir etkisi olmadigini umuyorum dogru muyum? Bide sonuc sizce nasil olur hic boyle bisey yasayan var mi?[/quote]

Gecmis olsun kotu olmus Almanca sorularla karsilastin mi ? Beni de belge onayinda terslemislerdi cadde numarini nasil bilmezsin diye[/quote]

Keske soru sorsaydi cevabini verirdim turkce konusamiyorum yani o kadar modum dustu aglamamk icin kendimi zor tuttum resmen. bana o halde almanca konus dedi soru cevap seklinde olmadi. Bende biraz konustum sonra tikandim. Ingilizce niye almanyaya gitmek istedigini anlat dedi ben de bikac kez yutkundum aglamamak icin falan ha gayret cikicak falan diye bagirdi. Hic diyalog gibi olmadi yani sanki ben orda bi suc islemisim gibi her seye ters cevap verdi.[/quote]

Neden Ingilizce anlatmani istedi ki Ingilizce sertifika da goturmustun ?[/quote]

Yok lisede hazirlik okudugumu gordu hazirlik okumussun ingilizcen nasil dedi ben de iyi dedim o yuzden sanirim[/quote]
Biraz argo olacak ama kadinin hastalikli donemine mi gelmissin napmissin. Keske sende disini gosterseydin uygun bir dille. Verilen belgelerde bozuk para getirin vs demiyorlar,bana bagiramazsiniz diye. Ama arkadaslarinda dedigi gibi sahsi bir seyden red verilirse sana kesinlikle itiraz et. Hatta dava acacagini soyle davranislarinizdan oturu diye.[/quote]

Evet cok haklisiniz keske tersleseydim ben sustukca daha cok ezdi resmen:/ Hicbir seyden memnun olmadi bu bolumu kac okulda daha okuyabilirdin diye sordu 3-4 okul soyledim hala baska baska diyip durdu ve hep kafasini sallayip olumsuz seyler yazdi.Bazi insanlar neden bukadar kotu gercekten anlamiyorum:/Zaten suan evde B1 calisiyorum 2 haftaya bitirip goetheden sertifika alirim red verirlerse onu da gotururum.peki bu dediginiz seyleri randevuda yuzlerine mi soylemeliyim red itiraz dilekcesine mi yazmaliyim?[/quote]

Benim de ayni sorular soruldu vize gorusmem tam iki sat surdu. Bu bolumun hangi okullarda oldugunu onlarin isimlerini ilk donem alcagim dersleri.. Ve inanilmaz tersti. Almancami begenmedi laf etti. O kDar kotu olmustum ki. Ama Benim 40 gune yakin oldu basvuru yapali ve hala red gelmedi bu saatten sonra gelmez dite dusunuyorum. Sen de kisisel algilama bu yeni bir duzenleme anladigim.. Sabir olcumu .. Bilmiyorum gerci hala red gelirse bana ne yaparim. Ama ciktigimda emin ol gunlerce agladim berbat Bi muameleydi[/quote]

Senin almanca sertifikan varmiydi? B1 miydi? Istanbulda mi girdin bide? 40 gun aslinda uzun olmus yaa nasil beklicem ben o kadar:( Yabancilar polisinu falan aradin mi belgeleririnin nerde oldugunu biliyo musun? Bide hangi ile gideceksin. Aynen ole bende cok agladim :/ Suriyelilere cay kahve ikram etmedikleri kaldi resmen gozumun onunde iyice sinirlerim bozuldu:/

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Pzr Eki 16, 2016 3:47 am

[quote]yamiyumi tarafindan yazilan metin:

Benim de ayni sorular soruldu vize gorusmem tam iki sat surdu. Bu bolumun hangi okullarda oldugunu onlarin isimlerini ilk donem alcagim dersleri.. Ve inanilmaz tersti. Almancami begenmedi laf etti. O kDar kotu olmustum ki. Ama Benim 40 gune yakin oldu basvuru yapali ve hala red gelmedi bu saatten sonra gelmez dite dusunuyorum. Sen de kisisel algilama bu yeni bir duzenleme anladigim.. Sabir olcumu .. Bilmiyorum gerci hala red gelirse bana ne yaparim. Ama ciktigimda emin ol gunlerce agladim berbat Bi muameleydi[/quote]

Senin almanca sertifikan varmiydi? B1 miydi? Istanbulda mi girdin bide? 40 gun aslinda uzun olmus yaa nasil beklicem ben o kadar:( Yabancilar polisinu falan aradin mi belgeleririnin nerde oldugunu biliyo musun? Bide hangi ile gideceksin. Aynen ole bende cok agladim :/ Suriyelilere cay kahve ikram etmedikleri kaldi resmen gozumun onunde iyice sinirlerim bozuldu:/[/quote]

Suriye\'liler ile ayni yerden mi vizeye giriyorsunuz ? Ben vize gorusmesine gittigim vakit suriyeliler arka kapidan vize icin basvuruyorlardi, Turk vatandaslari da on kapinin oradan vize basvurusuna giriyorlardi.

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Pzr Eki 16, 2016 3:50 am

Almanya\'ya egitim icin vize alan arkadaslar, Almanya\'ya gittikten ilk uc gun icerisinde kurs yerinize gidin, kurs icin ordan kayit evraginizi alin, saglik sigortanizi yaptirin, garantor kullaniyorsaniz yabancilar subesine gidip ben geldim diyin mutlaka. Bilginize...

Nasipse sali gunu gidiyorum bende. Almanya\'ya gittikten sonra orda gorup edindigim tecrubeler ile yine burdan paylasmaya devam edecegim insallah. Saglicakla kalin.

arinc

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen arinc » Pzt Eki 17, 2016 10:56 pm

Arkadaslar merhaba, ben izmirden 7 aralik icin vize randevusu alabildim. Bu bana cok uzun bir sure geldi malum daha 51 gun var ve ben 3 ocakta dil okuluna baslayabilirsem cok iyi olur yani hic vakit kaybetmeden universiteye basliyabilirim. Ondan dolayi bunu herhangi bi sekilde geri alma imkanim var mi yani birileri iptal ediyor mu gorusmelerini bundan yararlanabilir miyim? Gerekirse Istanbuldan falanda basvurabilirim ama bu mumkun mu bilmiyorum baska sehirde ikamet ettigim icin vizede sorun olur mu? Malum vericekler mi oda belli degil tabi ki ama genede elimden geleni yapmak isterim. Simdiden cok tesekkur ederim.

sosyolog

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen sosyolog » Sal Eki 18, 2016 11:30 am

Arkadaslar 65 gundur .vize bekliyorum.uzun suredir vize bekliyen var mi?Bekleyen arkadaslar varsa kac gun oldugu yazarsa iyi olur. saygilar

alihan92

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen alihan92 » Sal Eki 18, 2016 6:06 pm

Merhaba arkadaslar, biraz once UPS\'den mesaj geldi. Gonderiniz konsolosluktan teslim alinmistir yarin teslim edilecek diye. 68 gundur vize bekliyorum fakat sorum prosedur ile ilgili.

Evraklarda ufak bir eksik oldugu icin vizem reddedilmisti ve itiraz sonucum onaylandigi icin evraklarim Almanya\'ya gonderildi. Forumda okudugum kadariyla itiraz sonucu vizesi onaylanan arkadaslar konsolosluktan araniyor ve gelin pasaportunuz alin deniyor. Bana direk ups\'den mesaj geldi. Ilk gorusmede aldigim ups poseti red ile kullanilmisti bu yuzden sonuc ne olursa olsun kargo yerine konsolosluktan ararlar diye tahmin ediyordum. Bu durumda vize reddedilmis denebilir mi?

Veya soyle sorayim, itiraz sonucu vize alanlar mutlaka konsolosluga gidip pasaportu ve vizeyi elden alir, bunun disinda (kargo) kesin reddir diye bir sey soz konusu mu?

Tesekkur ederim.

sosyolog

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen sosyolog » Sal Eki 18, 2016 6:24 pm

alihan 92 sonuc ne olursa olsun.burdan yazarsan sevinirim.bende vize bekliyorum herhalde 65 gundur vize bekleyen ben varimdir.

sosyolog

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen sosyolog » Sal Eki 18, 2016 6:24 pm

benim bu konuda bilgim yok bilgisi olan arkadaslar yazacaktir.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 18, 2016 6:45 pm

Yeni basliktan devam: (Vize Ani Defteri - 16)

http://deutschstudent.de/forum/viewthre ... pid=117382
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kilitli