Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ingilizce Bolum icin Almanca Sart mi?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Sal Eki 11, 2016 11:29 pm

Merhaba TU Dortmund\'un Ingilizce egitim veren bir bolumune master egitimi icin basvuracagim. Universiteden kabul almam halinde ogrenci vizesi icin yinede Almanca bilmeyi sart koyarlar mi? Yani yabancilar subeye evraklarim ulastiginda Almanca belgem olmasa direk ret mi verirler?
Su an Almanca calisiyorum ama Ingilizce\'ye de biraz agirlik vermek istiyorum. Hem vize gorusmesine kadar A1, bir ihtimalde A2 almis olurum.

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Sal Eki 11, 2016 11:55 pm

Hayir benim arkadasim 0 almancayla rwth da okuyor

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Çrş Eki 12, 2016 3:10 pm

Tesekkur ederim bu guzel haber icin. Bir kac kisi yada yonetimden biri daha yazar umarim, emin olmak adina.

cemec

Mesaj gönderen cemec » Prş Eki 13, 2016 1:42 pm

Universitelerin admission requirement kisminda yazar zaten o. Kimi ingilizce bolumler icin IELTS\'in yaninda A1 yada A2 seviyesinde Almanca\'da istenebiliyor. TU Dortmund da hangi bolume basvuracagini soylersen daha cok yardimci olabilirim.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Prş Eki 13, 2016 9:34 pm

Automation and Robtics master\'a basvuracagim. Bolumun sayfasinda gecerli olur diyor ama yanlis anlamadiysam ayri bir sinavda yapilacagi yaziyor. Su an telden yaziyorum ilk firsatta yaziyi ve linki eklerim. Toefl dan 104 alan beraber calistigimiz bir arkadas 80i simdi girsen alirsin diyor ama ben hic toefl a girmedigim icin emin degilim.

Ayrica uni.den yana fazla sikintim yok dediginiz gibi sayfasinda yaziyor ama vizede killik yapipta almanca bildigine dair belge yok diyip ret verirler mi o kafami kurcaliyor.
Simdiden tesekkurler yanit icin.

cemec

Mesaj gönderen cemec » Cum Eki 14, 2016 6:07 pm

Ben ielts i tercih etmistim. Bolumum ingilizce oldugundan zaten temelim vardi 3 aylik bi calismayla 7.0 aldim. Eger bolum ingilizce ise zaten vizede soruyo bolumun almanca mi ingilizce mi diye eger ingilizceyse almanca herhangi birsey sormuyor, en azindan bana sormadi.Ayrica gidecegin bolumun Admission Criteria
kismini inceledim. Sadece ingilizce belgesi istiyorlar yani almanca herhangi birsey istemiyorlar. Eger boyleyse rahat olabilirsin. Vize gorusmesine ielts yada toefl skor belgenide gotur sorun olacagini sanmiyorum.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cmt Eki 15, 2016 2:43 am

Evet bolum dili Ingilizce ve Almanca belge istemiyor cok sukur. bende Ingilizce egitim veren bir bolumden mezunum. 2014 sonbahar yds den 71 almisim. Bir kac ay kassam 6.5+ alirim sanirim.
Sayenizde bende artik vizede sorun olacagini sanmiyorum. Tesekkurler. Yalniz emin olmak icin soruyorum vizeye de %100 Ingilizce egitim aldigimi belirten TR\'deki uni.den yazi alsam kabul ederler mi acaba?