Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Basvuru Formu ( Resimli Anlatim)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş May 14, 2009 11:30 pm

Kullanabilirsin..

cengaver_s89

Mesaj gönderen cengaver_s89 » Çrş Ağu 19, 2009 11:49 am

http://www.ankara.diplo.de/Vertretung/a ... =Daten.pdf
ben ankaradan basvuru yapacagim. bu basvuru formu biraz acayip geldi. :) bunu doldursam sorun olmaz degil mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ağu 19, 2009 7:33 pm

Konsolosluktan aldiysan neden sorun olsun ki =)

cengaver_s89

Mesaj gönderen cengaver_s89 » Pzt Ağu 24, 2009 5:22 pm

FuNdeRSchatteN konsoloslugun siteinde okudum http://www.istanbul.diplo.de/Vertretung ... er__S.html buraya tiklayin (Uyari: o, u gibi sesli harfler oe, ue olarak yazilirlar. Ornek: Omer - Oemer olarak yazilir) diye yaziyor. anlamadigim mesele Turkiye yazarken Turkei yaziyorlar.ama isimlerde u-o yok. bunlarda kafa iyi anlsilan.

simdi yazmasak iyi olur degil mi? benim soyisimde u var. :)
ben baska bise soracaktim ama unuttum neyse aklima gelince sorarim.

cengaver_s89

Mesaj gönderen cengaver_s89 » Pzt Ağu 24, 2009 5:59 pm

17. soruda ikametini degisecekmisin diyor.
ben kursun adresini kalacak yer yazdim ama orda kalmayacagim ve ikametimi degisecegim degiseceksen neresi diye sormus soruda. hic bir fikrim yok nerede klacagim hakkinda. o yuzden ja yazssam 17 soru icin bir problem olur mu? nein yazincada aciklama yapmadan gecsem olur mu.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ağu 25, 2009 1:06 am

[quote]cengaver_s89 tarafindan yazilan metin:
FuNdeRSchatteN konsoloslugun siteinde okudum http://www.istanbul.diplo.de/Vertretung ... er__S.html buraya tiklayin (Uyari: o, u gibi sesli harfler oe, ue olarak yazilirlar. Ornek: Omer - Oemer olarak yazilir) diye yaziyor. anlamadigim mesele Turkiye yazarken Turkei yaziyorlar.ama isimlerde u-o yok. bunlarda kafa iyi anlsilan.

simdi yazmasak iyi olur degil mi? benim soyisimde u var. :)
ben baska bise soracaktim ama unuttum neyse aklima gelince sorarim.[/quote]

Turkce herseyi Turkce doldur...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ağu 25, 2009 1:12 am

[quote]cengaver_s89 tarafindan yazilan metin:
17. soruda ikametini degisecekmisin diyor.
ben kursun adresini kalacak yer yazdim ama orda kalmayacagim ve ikametimi degisecegim degiseceksen neresi diye sormus soruda. hic bir fikrim yok nerede klacagim hakkinda. o yuzden ja yazssam 17 soru icin bir problem olur mu? nein yazincada aciklama yapmadan gecsem olur mu.[/quote]

Oraya aciklama yapma,formda gordugun gibi yap derim.Istersen yazabilirsin ,daha sonra gorevli bunun icin sorular sorar ve aciklamani yaparsin sende..

beviolinist

Mesaj gönderen beviolinist » Çrş Eyl 02, 2009 6:02 pm

tesekkurler..

memo

Mesaj gönderen memo » Çrş Ara 02, 2009 9:05 pm

Arkadaslar burda ben adres kismina amcamin evini mi yazayim yoksa yurt ayarlicak gibi birseymi?

foresttmm

Mesaj gönderen foresttmm » Prş Ara 03, 2009 1:08 am

bana kalirsa memo bir adres belirt derim cunku onlar icin onemli olan bir adresin ayarlanmis olmasi.daha saglam olur yani. randevudaki kisiye ya yurt ayarlamassa tarzindaki suphelere yonlendirme derim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ara 03, 2009 4:44 am

[quote]memo tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar burda ben adres kismina amcamin evini mi yazayim yoksa yurt ayarlicak gibi birseymi?[/quote]

Universiteden kabulun varsa oranin adresini yaz..Eger dikkatini cekmez ise soracaktir bu durumda da universitenin yurdunda kalacagim yazismalarim hala devam ediyor de.

memo

Mesaj gönderen memo » Prş Ara 03, 2009 10:56 pm

tamam tamam adresi amcamin evini gosterdim. Ayrica gorusmeyi de atlattik ama eve geldigimde aramislar evi 95-2000 arasinda almanyada idim onun icin havaalanindan giris cikis belgesi ek olarak istendi. Yarin sabah erkenden gidip onu yetistirmem lazim.

Tskler tekrardan

snnstn

Mesaj gönderen snnstn » Prş Ara 24, 2009 12:14 pm

formu turkcemi dolduruyoruz almancami ?

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Prş Ara 24, 2009 12:15 pm

almanca

alish123

Mesaj gönderen alish123 » Çrş Şub 17, 2010 10:24 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Gene "Abschluss des Studium" yazabilirsin veya 4 yada 3 fark etmez ama 21. soruda ne yazdiysan onun aynisi yazmani tavsiye ederim..
Vize basvurusu esnasinda yurdla yazismam vardi,oda icin cevap bekliyordum ve bu yuzden bende uni\'nin adresini yazdim..Sordugunda da yurd\'da kalacagim dedim..
Akraba yazanlarda var ama ben sahsen riskli buluyorum..
Kurs adresini yazmani daha saglikli bence,sorduklarinda soylersin kursun ogrencileri icin yurdu var orada kalacagim,gittigim zaman anahtarlarimi alacagim vs...[/quote]

slmlar ben yarin vize gorusmesine gircem ama basvuru belgesiyle ilgili bi sorum olcak
ben pasaportumu ilk mugladan aldim ama enson afyondan uzattirdim, bu pasaportun verildigi yer kismina muglami yazmaliyim yoksa afyonmu, birde verildigi tarih kismina ilk mugladan aliken verdikleri tarihimi yazmaliyim
sididen tesekkurler

bmwozel

Mesaj gönderen bmwozel » Çrş Mar 24, 2010 12:01 am

bunda ustte almanca altta turkce yaziyor orjinalimi bu
bunlari almanca mi doldurucaz

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 24, 2010 3:16 am

[quote]alish123 tarafindan yazilan metin:
slmlar ben yarin vize gorusmesine gircem ama basvuru belgesiyle ilgili bi sorum olcak
ben pasaportumu ilk mugladan aldim ama enson afyondan uzattirdim, bu pasaportun verildigi yer kismina muglami yazmaliyim yoksa afyonmu, birde verildigi tarih kismina ilk mugladan aliken verdikleri tarihimi yazmaliyim
sididen tesekkurler[/quote]

Tabi ki ilk aldigin yer neresiyse oranin ismini ve ilk kez hangi tarihte pasaportunu aldiysan o tarihi yazmalisin...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 24, 2010 3:20 am

[quote]bmwozel tarafindan yazilan metin:
bunda ustte almanca altta turkce yaziyor orjinalimi bu
bunlari almanca mi doldurucaz[/quote]

Belgeler \'\'Orijinal \'\' metinlerin aynisi olup,bu basligin birinci sayfasinda goruldugu uzere doldurulmasi kafidir.

mcclaynn

Mesaj gönderen mcclaynn » Cum Haz 04, 2010 8:05 pm

Bende kismet olursa master icin almanyaya gidecem kabul geldi. Daad deki yetkiliyle konustuumda bana 1 yillik pasaport al almanyada uzatirsin orda harc bedelleri daha uygun dedi bende ona uydum su 10 yilliklarin cikmasini da bekliyorum bi yandan.simdi 1 yillik pasaporta 2 senelik vize istiyorum desem komik olacak (okul 2 sene suruyor). ne kadar sure icin vize istiyim

Onur

Mesaj gönderen Onur » Cmt Haz 05, 2010 4:06 am

[quote]mcclaynn tarafindan yazilan metin:
Bende kismet olursa master icin almanyaya gidecem kabul geldi. Daad deki yetkiliyle konustuumda bana 1 yillik pasaport al almanyada uzatirsin orda harc bedelleri daha uygun dedi bende ona uydum su 10 yilliklarin cikmasini da bekliyorum bi yandan.simdi 1 yillik pasaporta 2 senelik vize istiyorum desem komik olacak (okul 2 sene suruyor). ne kadar sure icin vize istiyim [/quote]
Zaten 3 aylik vize veriyorlar.Okul 2 sene surdugu icin 2 senelik vize almiyorsun. 3 aylik vizenle Almanya\'ya geleceksin.Almanyada yabancilar polisine gidip oturma izni alacaksin..