Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Acerencan

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Acerencan » Prş Eki 06, 2016 7:52 pm

Vizeye goetheden aldigim kurs katilim belgesi yeterli olur mu yoksa dil sinavina gireyim mi yine de ?

obamaupton

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen obamaupton » Prş Eki 06, 2016 7:56 pm

[quote]uck tarafindan yazilan metin:

[quote]obamaupton tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar vizemde soyle bir yazi var ne anlama geliyor ? Bilen arkadas varsa aciklayabilir mi?

"Beschaftigung nur gem. ß16 ABS.3 aufenthg aufenthaltsdauer entspricht gultigkeit"[/quote]

calisma hakkinla ilgili kanun maddesini belirtmisler. 120 tam 240 yarim gun[/quote]

calisma hakkim var demek mi oluyor yani[/quote]

\'\'Die Aufenthaltserlaubnis berechtigt zur Ausubung einer Beschaeftigung, die insgesamt 120 Tage oder 240 halbe Tage im Jahr nicht uberschreiten darf, sowie zur Ausubung studentischer Nebentaetigkeiten. Dies gilt nicht waehrend des Aufenthalts zu studienvorbereitenden Maßnahmen im ersten Jahr des Aufenthalts, ausgenommen in der Ferienzeit, und bei einem Aufenthalt nach Absatz 1a. \'\'

Madde bu. Ne vizesi verdiklerini bilmiyorum sana. Ama madde kabaca diyor ki gelen yabanci 120 tam 240 yarim gun calisabilir. Eger egitime hazirlik asamasindaysan (burada kastedilen dil kursu ve studienkolleg oluyor sanirim) calismana izin yok ilk yil icin. Sadece tatil gunlerinde calisabilecegin yaziyor. Tatil gunleri ile neyin kastedildigini de arastirmak lazim. Bir yil dolduktan sonra ama calisabilirsin dil kursu veya studienkolleg devam etse bile.

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Prş Eki 06, 2016 7:59 pm

Arkadaslar vizemde soyle bir yazi var ne anlama geliyor ? Bilen arkadas varsa aciklayabilir mi?

"Beschaftigung nur gem. ß16 ABS.3 aufenthg aufenthaltsdauer entspricht gultigkeit"[/quote]

calisma hakkinla ilgili kanun maddesini belirtmisler. 120 tam 240 yarim gun[/quote]

\'\'Die Aufenthaltserlaubnis berechtigt zur Ausubung einer Beschaeftigung, die insgesamt 120 Tage oder 240 halbe Tage im Jahr nicht uberschreiten darf, sowie zur Ausubung studentischer Nebentaetigkeiten. Dies gilt nicht waehrend des Aufenthalts zu studienvorbereitenden Maßnahmen im ersten Jahr des Aufenthalts, ausgenommen in der Ferienzeit, und bei einem Aufenthalt nach Absatz 1a. \'\'

Madde bu. Ne vizesi verdiklerini bilmiyorum sana. Ama madde kabaca diyor ki gelen yabanci 120 tam 240 yarim gun calisabilir. Eger egitime hazirlik asamasindaysan (burada kastedilen dil kursu ve studienkolleg oluyor sanirim) calismana izin yok ilk yil icin. Sadece tatil gunlerinde calisabilecegin yaziyor. Tatil gunleri ile neyin kastedildigini de arastirmak lazim. Bir yil dolduktan sonra ama calisabilirsin dil kursu veya studienkolleg devam etse bile.[/quote]

Anmerkungen: Sprachkurs/Studium olarak yaziyor.

Ilk sene dil kursuna gidecegim sonra universite egitimine baslayacagim nasipse.

obamaupton

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen obamaupton » Prş Eki 06, 2016 8:51 pm

Madde bu. Ne vizesi verdiklerini bilmiyorum sana. Ama madde kabaca diyor ki gelen yabanci 120 tam 240 yarim gun calisabilir. Eger egitime hazirlik asamasindaysan (burada kastedilen dil kursu ve studienkolleg oluyor sanirim) calismana izin yok ilk yil icin. Sadece tatil gunlerinde calisabilecegin yaziyor. Tatil gunleri ile neyin kastedildigini de arastirmak lazim. Bir yil dolduktan sonra ama calisabilirsin dil kursu veya studienkolleg devam etse bile.[/quote]

Ilk sene dil kursuna gidecegim sonra universite egitimine baslayacagim nasipse.[/quote]

evet o zaman sadece tatil gunlerinde calisman yasal ilk sene icin.

orhunsb93

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen orhunsb93 » Prş Eki 06, 2016 10:53 pm

Allahini seven soylesin hic cevrenizde vizesini 1 gunde veya 5 gunde alan var mi uykularim kacti artik veya en erken kac gunde aldiniz.

Dasein

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Dasein » Prş Eki 06, 2016 11:09 pm

[quote]orhunsb93 tarafindan yazilan metin:

Allahini seven soylesin hic cevrenizde vizesini 1 gunde veya 5 gunde alan var mi uykularim kacti artik veya en erken kac gunde aldiniz.[/quote]

Vizesini 1 gunde alan arkadasim var,fakat kendisi erasmus ogrencisiydi.5 gun icerisinde alan diger bir arkadasimin ise DAAD bursu mevcuttu.
''Arzularinin yanginlari icinde yurur insan''

William Blake

Captacn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Captacn » Prş Eki 06, 2016 11:17 pm

[quote]orhunsb93 tarafindan yazilan metin:

Allahini seven soylesin hic cevrenizde vizesini 1 gunde veya 5 gunde alan var mi uykularim kacti artik veya en erken kac gunde aldiniz.[/quote]
Ben 5. Gunde ret yedim. Haftasonu dahil.

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Prş Eki 06, 2016 11:33 pm

Ilk sene dil kursuna gidecegim sonra universite egitimine baslayacagim nasipse.[/quote]

evet o zaman sadece tatil gunlerinde calisman yasal ilk sene icin.[/quote]

Harclik cikartirim o zaman :))

simgesi

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen simgesi » Cum Eki 07, 2016 1:08 pm

Arkadaslar merhaba, facebook uzerinden paylastim ama alakasiz cok fazla mesaj aldigimdan burda tekrarliyorum. Master egitimi icin 7 Eylul\'de basvurdugum vizemi 5 Ekim\'de aldim sorunuz varsa yanitlayayim.

John

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen John » Cum Eki 07, 2016 1:52 pm

[quote]simgesi tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhaba, facebook uzerinden paylastim ama alakasiz cok fazla mesaj aldigimdan burda tekrarliyorum. Master egitimi icin 7 Eylul\'de basvurdugum vizemi 5 Ekim\'de aldim sorunuz varsa yanitlayayim.[/quote]

Allah yolunu acik etsin. Master egitimi icin Istanbul\'dan 6 Eylul\'de basvurdum. Yesil pasaportum oldugu ve daha once Almanya\'ya giris cikis yaptigim halde hala bekliyorum.

simgesi

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen simgesi » Cum Eki 07, 2016 2:09 pm

[quote]John tarafindan yazilan metin:

[quote]simgesi tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhaba, facebook uzerinden paylastim ama alakasiz cok fazla mesaj aldigimdan burda tekrarliyorum. Master egitimi icin 7 Eylul\'de basvurdugum vizemi 5 Ekim\'de aldim sorunuz varsa yanitlayayim.[/quote]

Allah yolunu acik etsin. Master egitimi icin Istanbul\'dan 6 Eylul\'de basvurdum. Yesil pasaportum oldugu ve daha once Almanya\'ya giris cikis yaptigim halde hala bekliyorum.[/quote]

Ben de daha once turizm amacli Hamburg\'da bulunmustum, daha once de yurt disinda egitim gordum belki onun etkisi vardir ancak gonderdiginiz eyalet yogunsa ondan gecikme yasamis olabilirsiniz. Umarim kisa surede gelir.

Kullanıcı avatarı
welly275

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eki 07, 2016 7:43 pm

erasmus icin bi islemden muaf oldugu icin birkac gun gibi kisa surede alinabiliyo. bu direk lisans veya master egitime gelmek isteyenlerde ki dil kursu da dahil, gecerli degil. en az 3 hafta ve 2 isgunu surebilir. Bunun yaninda 1 gunde doktoraya vize alip gelen de var ama o kisinin almanyadan bursu falan da vardi yani saglam bi basvuruydu.

John

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen John » Cum Eki 07, 2016 8:34 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

erasmus icin bi islemden muaf oldugu icin birkac gun gibi kisa surede alinabiliyo. bu direk lisans veya master egitime gelmek isteyenlerde ki dil kursu da dahil, gecerli degil. en az 3 hafta ve 2 isgunu surebilir. Bunun yaninda 1 gunde doktoraya vize alip gelen de var ama o kisinin almanyadan bursu falan da vardi yani saglam bi basvuruydu.[/quote]

Kardes agzina saglik guzel aciklamissin. Yalniz ben yesili geri istedim onu da hala gondermediler. Bir de vize gorusmesindeki kadin bana ekimin ilk haftasi en gec eline ulasir dedi. Ona inandik ucak bileti aldik, o da yandi. Biraz canim sikkin, bari yesili gonderselerdi ucak biletim yanmazdi. Oturmadigim eve kira oduyorum, okulun harc parasini da odedim, bekliyoruz.

yamiyumi

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen yamiyumi » Pzr Eki 09, 2016 3:01 am

merhaba arkadaslar,
5 Eylul tarihinde Izmir\'den ulusal vize icin basvurdum. 21 yasindayim ve lisans icin berlinden kabulum var. burada da basarili egitimim vardi ve daha once 1 yil erasmus vizesi almistim almanyaya.
garantor belgem eksikti onu da maalesef tatiller sebebiyle 21 eylulde verebildim.
Vizem hala cikmadi en son Berlin\'deki universite prof u auslanderbehorde\'ye yazi yolladi islemlerim hizlansin diye ama konsolosluk 1 ay daha surer diyor ve oyle olursa ben okula cok cok gecikicem Sad sizce ne yapabilirim hizlansin diye?bir oneriniz var mi?? bir de bundan sonra red gelir mi

Kullanıcı avatarı
welly275

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Eki 09, 2016 1:21 pm

berlin yabancilar subesinden konsolosluga onayin gidip gitmedigini ogren. en uygunu almanca olarak telefonla aramak ya da mail gondermek.

cevap gitmisse konsoloslukla iletisime gec, gelmedi derlerse yabancilar subesinden tekrar gondermesini rica et.

Alp06

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Alp06 » Pzr Eki 09, 2016 8:06 pm

Arkadaslar evraklarimizin almanyada hangi polis subesine gittigini nasil ogrencez?

Kullanıcı avatarı
welly275

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Eki 09, 2016 8:10 pm

gitmek istedigin sehir icin yetkili yabancilar subesidir.

Alp06

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Alp06 » Pzr Eki 09, 2016 8:21 pm

Kalacagim yer recklinghausenda oranin yabancilar subesine gidecek ozaman...peki bura hakkinda bilgisi olan varmi..yogunluk cokmu bilen varsa yazabilirmi?

yamiyumi

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen yamiyumi » Pzr Eki 09, 2016 10:39 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

berlin yabancilar subesinden konsolosluga onayin gidip gitmedigini ogren. en uygunu almanca olarak telefonla aramak ya da mail gondermek.

cevap gitmisse konsoloslukla iletisime gec, gelmedi derlerse yabancilar subesinden tekrar gondermesini rica et.[/quote]
evet yaziyorum ama cok mesguller sanirim asla donmuyolar acmiyolar :(

Denizz

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Denizz » Pzr Eki 09, 2016 11:42 pm

Arkadaslar selam, vize alirken yas sorun olur mu sizce? benim yas 27 su an. seneye WiSe\'ye basvuracam. Yani Nisan - Mayis, 2017 gibi 28 yasinda vize gorusmesine girecek oluyorum. Sizce uni.den sartli kabul veya direk kabul alsak dahi yasin cok gecmis senin diyip vizeye red vermeleri mumkun mu?

Bu arada etkisi ne kadar bilmiyorum ama 09.2013\'te Berlin Fraunhofer\'de 1 bucuk ay staj yapmistim ve Almanya\'ya simdiye kadar yesil pasaportla 2-3 defa girisim var. Yesil pasaport neyse de ilki 3 aylik sonraki ise 1 yillik olmak uzere toplam 2 defa Almanya\'dan Schengen vizesi aldim.

Kilitli