Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT11 BELGESI

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
ardaduru

AT11 BELGESI

Mesaj gönderen ardaduru » Çrş Eki 05, 2016 12:53 pm

Selam arkadaslar,
Ben 2 bucuk yildir almanyadayim ,daha once ozel sigortadan yararlandim ,bu AT 11 belgesini yeni duydum ve babam bugun gidip aldi ama ustunde AT 11 falan yazmiyo ,saglik Provizyon aktivasyon mu oyle birsey yaziyor ,bu gecerli olur mu ? ve ben doktora gitmek istedigimde nasil oluyor bu sistemi bilen biri aciklayabilir mi lutfen ? Bir de daha once yatirdigim parayi alma imkanim var midir ?

Nur19

AT11 BELGESI

Mesaj gönderen Nur19 » Çrş Eki 05, 2016 1:32 pm

Evet daha onceden yatirdigin paralari alabiliyosun sigorta sirketinw gidip

ardaduru

AT11 BELGESI

Mesaj gönderen ardaduru » Çrş Eki 05, 2016 2:16 pm

peki hangi sigorta sirketine gitmem gerek ? yani bunu turkiyeden mi almanyadan mi alabiliyorum ?

Faruk06

AT11 BELGESI

Mesaj gönderen Faruk06 » Prş Eki 06, 2016 5:36 pm

AT11 icin genis bir konu basligi var gerekli bilgileri oradan ogrenebilirsiniz.
AT11 icin genelde AOK tercih ediliyor. ilk once AT11 i almalisiniz bunun icinde Bagkur un benden istediklerini yazacagim.
Ogrenci oldugunuza dair belge (immatrikulationsbescheinigung) Akademik takvim Universite Denklik tanima belgesi ve nufus cuzdani ile gidip basvuracaksin.
Ben daha yapmadim aradigimda boyle dediler. Sanirim Belgelerin cevirisi de olmasi gerekiyor.
Daha sonra AT11 belgesiyle de gidip AOK dan islemini yapacaksin.
Lutfen Ozel Mesaj Gondermeyiniz..
Sorularinizi Forumda Baslik Acarak Sorunuz..

ardaduru

AT11 BELGESI

Mesaj gönderen ardaduru » Cum Eki 07, 2016 6:11 pm

Cok tesekkur ederim , bu AT11 nasil bi kagit oluyo ,ustunde AT 11 yaziyo mu 😀 babama bi kagit vermisler yukarida da yazdigim gibi provizyon aktivasyon gibi biseyler yaziyo bu gecerli olur mu ? bir de universite denklik belgesini nerden alabilirim ? babamdam boyle seyler istememisler AT 11 i bilmiyoruz bu kagidi verebilirim demisler..

ardaduru

AT11 BELGESI

Mesaj gönderen ardaduru » Çrş Eki 12, 2016 10:17 am

Arkadaslar AT11 belgesiyle oturumunu uzatan var mi ? Ben bugun uzatmaya gittigimde kabul etmediler , alman sigortasi yapmak zorundasin dediler bana ,avukata gitmeyi dusunuyorum ,cunku ben AOK ya gittim kabulr ettiler ve bana doktora gitmem icin bi belge verdiler ,neden yabancilar subesi kabul etmiyor