Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Berlin\'de islemler

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Ahmet-32

Berlin\'de islemler

Mesaj gönderen Ahmet-32 » Prş Eki 06, 2016 10:41 am

Merhaba
Su an Berlin\'de ozel bir dil kursunda Almanca kursuna gidiyorum ve misafir bir ailenin yaninda kaliyorum.(Gastfamilie)

Bankadan hesap actirmak istiyorum, fakat Wohnung Anmeldung gerekiyor diyorlar. Bunu nasil alabilirim?

Birde vizemi 7 aylik verdiler. Belediyeden gidip oturum karti tarzi birsey almam gerekiyor mu?

limonlubahce

Berlin\'de islemler

Mesaj gönderen limonlubahce » Prş Eki 06, 2016 11:48 am

Merhaba

Eve en yakin Burgeramt\'a gidip randevu alman gerekli. Randevu alirken yaninda kaldigin ailenin doldurmasi gereken bir form verecekler. Onu doldurup, pasaportunla birlikte randevu tarihinde gidiyorsun ve kayit oluyorsun. Oturum islemlerini ben de yaptirmadim henuz. Ama rathaus\'dan degil de yabancilar polisinden yapiliyormus. Randevu icin bizzat gitmek gerekiyormus. Oturum kartini da yabancilar polisiyle gorustukten sonra aliyorsun. Berlin icin simdilik bilgilerim bu kadar. Simdiden kolay gelsin.

Babilon44

Berlin\'de islemler

Mesaj gönderen Babilon44 » Prş Eki 06, 2016 12:31 pm

[quote]Ahmet-32 tarafindan yazilan metin:

Merhaba
Su an Berlin\'de ozel bir dil kursunda Almanca kursuna gidiyorum ve misafir bir ailenin yaninda kaliyorum.(Gastfamilie)

Bankadan hesap actirmak istiyorum, fakat Wohnung Anmeldung gerekiyor diyorlar. Bunu nasil alabilirim?

Birde vizemi 7 aylik verdiler. Belediyeden gidip oturum karti tarzi birsey almam gerekiyor mu?[/quote]gidis amacin master miydi? onceden belge yapmadin mi bloke hesap ve benzeri bisey neden gittin berline ve orada dil kursu aliyorsun?
zafere giden yolda cekilen cile kutsaldir

limonlubahce

Berlin\'de islemler

Mesaj gönderen limonlubahce » Prş Eki 06, 2016 3:32 pm

Tabiki master. Bloke hesap anmeldung kagidiyla aciliyor. Dil kursu icin buradayim, sonra master icin baska sehire gidecegim.

Babilon44

Berlin\'de islemler

Mesaj gönderen Babilon44 » Prş Eki 06, 2016 4:18 pm

[quote]limonlubahce tarafindan yazilan metin:

Tabiki master. Bloke hesap anmeldung kagidiyla aciliyor. Dil kursu icin buradayim, sonra master icin baska sehire gidecegim.[/quote]ayni yolun yolcusuyum fakat senin basvuru surecinde neler yaptin bana aciklayabilir misiniz?hangi belgeleri verdin ve ne kadarlik vizen cikti dostum?
zafere giden yolda cekilen cile kutsaldir