Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Dasein

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Dasein » Pzt Eki 03, 2016 1:42 pm

[quote]sosyolog tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhaba

ben vize basvurusunu 50gun oldu yapali.ve hala sonuc alamadim bu ayin eylul 20neden lisans tamamlama olarak yazi istediler .Goturup teslim ettim.Daha sonra ogrendigimde almanyada yabancilar dairesinde eylul 21karara cikmis ve istanbul konsolosluga bildirmisler karari konsolosluga faks cekiyorum telefonla ariyorum.ama ulasamiyorum.Ne tavsiye edersiniz.[/quote]

Merhaba sosyolog, benim kararin 9 eylul e cikmasina ragmen halen bekliyorum.Konsolosluga defalarca mesaj atmama ragmen surekli inatla ayni cevabi veriyorlar, ustelik sonucu Munih yabancilar polisi tekrar faksladi ve bana bilgiyi mail olarak attilar.Bu mail i konsolosluga forwardlamama ragmen yine ayni mesaji attilar : " Islemleriniz henuz sonuclanmamistir vs" Yani dolayisiyla neden bekletildigi hakkinda en ufak bir fikrim yok.Beklemekten baska bir sey yok gelmiyor elden.
''Arzularinin yanginlari icinde yurur insan''

William Blake

sosyolog

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen sosyolog » Pzt Eki 03, 2016 5:37 pm

[quote]henrymorgan tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar 4 aylik cabanin sonucunda vizemi almis bulunuyorum. Tam dogum gunumde vize vermisler. Resmen dogum gunu hediyesi oldu. Izmir konsoloslugu yasattigi stres yordu ama kismetse 2 gune gidiyorum almanyaya.detayli olarak bu sureci yazicam ama vizenin remarks kisminda yazanlar ne anlama geliyor cevaplarsaniz cok sevinirim.

Studienvorbereitender sprachkurs in paderborn erwerbstatigkeit gem 16 abs 3 aufentgh. Aufenthaltsanzeige nach einreise
Abh:stv gelsenkirchen Meinel[/quote]

merhaba hery morgen vize surecin neden bukadar uzun surdugune dair .herhangi bir bilgi verildimi konsoslosluktan.

obamaupton

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen obamaupton » Sal Eki 04, 2016 1:37 pm

[quote]Dasein tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhaba

ben vize basvurusunu 50gun oldu yapali.ve hala sonuc alamadim bu ayin eylul 20neden lisans tamamlama olarak yazi istediler .Goturup teslim ettim.Daha sonra ogrendigimde almanyada yabancilar dairesinde eylul 21karara cikmis ve istanbul konsolosluga bildirmisler karari konsolosluga faks cekiyorum telefonla ariyorum.ama ulasamiyorum.Ne tavsiye edersiniz.[/quote]

Merhaba sosyolog, benim kararin 9 eylul e cikmasina ragmen halen bekliyorum.Konsolosluga defalarca mesaj atmama ragmen surekli inatla ayni cevabi veriyorlar, ustelik sonucu Munih yabancilar polisi tekrar faksladi ve bana bilgiyi mail olarak attilar.Bu mail i konsolosluga forwardlamama ragmen yine ayni mesaji attilar : " Islemleriniz henuz sonuclanmamistir vs" Yani dolayisiyla neden bekletildigi hakkinda en ufak bir fikrim yok.Beklemekten baska bir sey yok gelmiyor elden.[/quote]

Selam arkadaslar,

siz de direk uni icin mi basvurdunuz yoksa dil kursu mu? Ben 05.09 da basvurdum ve 05.10 icin istedim vizeyi, fakat hala bir cevap yok. Bana da islemleriniz devam ediyor ve biraz daha beklemeniz gerekmektedir dendi. Dil kursuysa sorun degil o kadar, fakat uni icin deadline var. Bu tarihleri kacirdiktan sonra vize vermelerinin bir anlami kalmiyor. Islemleri hizlandirmak icin de yapilabilecek pek birsey yok gorunuse gore. Direk konsolosluga gidip gorusmeyi dusunuyorum eger bu hafta da bir cevap gelmezse. Islemleri hizlandirmak icin yapabilecegim bir tek o var cunku. Yoksa kayit tarihlerini kaciracagim.

Dasein

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Dasein » Sal Eki 04, 2016 1:46 pm

[quote]obamaupton tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhaba

Merhaba sosyolog, benim kararin 9 eylul e cikmasina ragmen halen bekliyorum.Konsolosluga defalarca mesaj atmama ragmen surekli inatla ayni cevabi veriyorlar, ustelik sonucu Munih yabancilar polisi tekrar faksladi ve bana bilgiyi mail olarak attilar.Bu mail i konsolosluga forwardlamama ragmen yine ayni mesaji attilar : " Islemleriniz henuz sonuclanmamistir vs" Yani dolayisiyla neden bekletildigi hakkinda en ufak bir fikrim yok.Beklemekten baska bir sey yok gelmiyor elden.[/quote]

Selam arkadaslar,

siz de direk uni icin mi basvurdunuz yoksa dil kursu mu? Ben 05.09 da basvurdum ve 05.10 icin istedim vizeyi, fakat hala bir cevap yok. Bana da islemleriniz devam ediyor ve biraz daha beklemeniz gerekmektedir dendi. Dil kursuysa sorun degil o kadar, fakat uni icin deadline var. Bu tarihleri kacirdiktan sonra vize vermelerinin bir anlami kalmiyor. Islemleri hizlandirmak icin de yapilabilecek pek birsey yok gorunuse gore. Direk konsolosluga gidip gorusmeyi dusunuyorum eger bu hafta da bir cevap gelmezse. Islemleri hizlandirmak icin yapabilecegim bir tek o var cunku. Yoksa kayit tarihlerini kaciracagim.[/quote]

Moralinizi bozmak icin soylemek istemiyorum ancak 11 Agustostan beri bekliyorum.Umarim en kisa surede sonucunuzu alirsiniz.

William Blake

hamburger46

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen hamburger46 » Sal Eki 04, 2016 2:27 pm

Arkadaslar merhaba

Selam arkadaslar,

siz de direk uni icin mi basvurdunuz yoksa dil kursu mu? Ben 05.09 da basvurdum ve 05.10 icin istedim vizeyi, fakat hala bir cevap yok. Bana da islemleriniz devam ediyor ve biraz daha beklemeniz gerekmektedir dendi. Dil kursuysa sorun degil o kadar, fakat uni icin deadline var. Bu tarihleri kacirdiktan sonra vize vermelerinin bir anlami kalmiyor. Islemleri hizlandirmak icin de yapilabilecek pek birsey yok gorunuse gore. Direk konsolosluga gidip gorusmeyi dusunuyorum eger bu hafta da bir cevap gelmezse. Islemleri hizlandirmak icin yapabilecegim bir tek o var cunku. Yoksa kayit tarihlerini kaciracagim.[/quote]

Moralinizi bozmak icin soylemek istemiyorum ancak 11 Agustostan beri bekliyorum.Umarim en kisa surede sonucunuzu alirsiniz.[/quote] Ben 20 Temmuz\'da gorusmeye gittim ve tum belgelerim tamamdi. Ustelik sartli kabul ve dil kursu vizesi de degil. 17 ekimde yuksek lisans derslerim baslayacak, hala bekliyorum. Testdaf, sponsor, kalacak yer falan hersey oldugu halde nerdeyse 80 gundur bekliyorum. 5 eylulde basvuran arkadas cok gec kalmis ama iki haftada vizesi cikanlara da sahit oldum. Insallah hepimiz de alabiliriz zamaninda.

alihan92

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen alihan92 » Sal Eki 04, 2016 3:17 pm

Ben de 11 agustostan beri bekliyorum. Basvurunu hangi konsolosluktan yapmistin hamburger46?

sosyolog

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen sosyolog » Sal Eki 04, 2016 4:12 pm

Arkadaslar merhaba

Selam arkadaslar,

dilkursu bu ayin 17de basliyor.sartli kabul vardi.

Captacn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Captacn » Sal Eki 04, 2016 6:54 pm

Merhaba arkadaslar. 29 eylulde Ankara Alman konsoloslugunda universite adayi vize gorusmesi yapmistim. Bugun(4 ekim) pasaportum kargoya verilmis. Vizem red mi edildi acaba veya bukadar kisa surede vize alan arkadas var mi? Dusuncelerinizi alabilir miyim?

alihan92

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen alihan92 » Sal Eki 04, 2016 7:01 pm

[quote]Captacn tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar. 29 eylulde Ankara Alman konsoloslugunda universite adayi vize gorusmesi yapmistim. Bugun(4 ekim) pasaportum kargoya verilmis. Vizem red mi edildi acaba veya bukadar kisa surede vize alan arkadas var mi? Dusuncelerinizi alabilir miyim?[/quote]

Malesef red gelme ihtimali yuksek

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Sal Eki 04, 2016 7:28 pm

Hersey tamamken neden bu kadar uzatiyorlar, uzuyor anlamak imkansiz. Almanya tamam demis burda ne gibi islem olabilir ki 80 gun bekletiliyor bir insan.

Dasein

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Dasein » Sal Eki 04, 2016 10:32 pm

Merhaba arkadaslar. 29 eylulde Ankara Alman konsoloslugunda universite adayi vize gorusmesi yapmistim. Bugun(4 ekim) pasaportum kargoya verilmis. Vizem red mi edildi acaba veya bukadar kisa surede vize alan arkadas var mi? Dusuncelerinizi alabilir miyim?[/quote]

Ne icin basvurmustunuz ? Ve bursunuz var miydi ?

William Blake

Captacn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Captacn » Sal Eki 04, 2016 11:08 pm

Universite adayi vizesi. Dil egitimi esnasinda uniler hakkinda yerinde bilgi edinmek icin.
Hayir bursum yok. taahhutname ile basvurdum. Taahhutnameyi kabul etmedi soyle bi bakip geri verdi. Almanyadan garantorun olmasi gerekli dedi ve gerekli evraklari sizden isteyecegiz deyip beni yolladi. Bugun de pasaportum kargolanmis.
Almanyada herhangi bir uniden kabul almadim. Tek baglantim dil okulu teyit yazisi.

burak0992

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen burak0992 » Sal Eki 04, 2016 11:59 pm

Universite adayi vizesi. Dil egitimi esnasinda uniler hakkinda yerinde bilgi edinmek icin.
Hayir bursum yok. taahhutname ile basvurdum. Taahhutnameyi kabul etmedi soyle bi bakip geri verdi. Almanyadan garantorun olmasi gerekli dedi ve gerekli evraklari sizden isteyecegiz deyip beni yolladi. Bugun de pasaportum kargolanmis.
Almanyada herhangi bir uniden kabul almadim. Tek baglantim dil okulu teyit yazisi.[/quote]
Captacn alinma fakat bu sartlarda sen kendine vize verir miydin? Yani hem bloke hesap ya da garantorun yok hem de universite kabulun yok. Bence bunlari halledip tekrardan basvuru yap. Cunku su durumda vizenin olumlu gelmesi mucize olur.
Be different,make a difference...

Kullanıcı avatarı
welly275

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Eki 05, 2016 12:43 am

okul kayit tarihi yaklasan arkadaslar konsolosluga almanca ya da ingilizce mail atarak iletisime gecsin. turkceler asil yetkililere ulasmayabilir ulassa da onlar tarafindan cevaplanmayabilir.

attiginiz mailde uzerine basa basa okulun son tarihinin yaklastigini belirtin. eger oncesinden yabancilar subesinden cevap beklendigine dair cevap aldiysaniz yabancilar subesinden cevabin tekrar gonderimesini saglayip ondan sonra konsoloslukla iletisime gecin.

obamaupton

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen obamaupton » Çrş Eki 05, 2016 12:53 am

ben de bu aksamustu yazdim bir email almanca olarak. Daha once boyle durumda kalanlar oldu mu? Yani vizesini kayit tarihleri gectikten sonra alan?

hamburger46

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen hamburger46 » Çrş Eki 05, 2016 1:24 am

[quote]alihan92 tarafindan yazilan metin:

Ben de 11 agustostan beri bekliyorum. Basvurunu hangi konsolosluktan yapmistin hamburger46?[/quote] Ankara\'dan basvuru yaptim. Ben daha once de 10 yildan fazla almanya\'da yasadim. Ailem hala orada, sponsorum da babam. Turkiye\'ye universite okumaya gelmistim, Almanya\'da gidememistim. Daha once aile birlesimi ve geri donus vizelerine basvurdum reddedildi. Belki de o yuzden uzadi benim islemler. Ancak simdi Gottingen Universitesinde Master yapacagim, babamin geliri de yeterli gorulmustu. Yine de ya taktiklarina takiyorlar ya da biraz sans isi.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Eki 05, 2016 11:35 am

Hamburger46, simdi okudum ilk yazdigin mesaji, Hamburg yabancilar subesi hep sorunlu, gecmis basvurularindan dolayida uzun surmesi anlasilabilir. Elinden geldigince Gottingene gidecegini onlara hatirlatmaya calis, cunku cok uzun sure gecmis basvurudan.

hamburger46

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen hamburger46 » Çrş Eki 05, 2016 1:58 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Hamburger46, simdi okudum ilk yazdigin mesaji, Hamburg yabancilar subesi hep sorunlu, gecmis basvurularindan dolayida uzun surmesi anlasilabilir. Elinden geldigince Gottingene gidecegini onlara hatirlatmaya calis, cunku cok uzun sure gecmis basvurudan.[/quote] ankaradan belgelerim ilk gottingene gitmis. ancak ailem hamburg\'ta diye gottingen hamburga yollamis kagitlarimi. tekrardan babamdan gelir gider, konut bilgileri vs istemisler sanki aile birlesimine basvurdum gibi. Babam da o belgeleri ve gottingendeki kira sozlesmemi yolladi. 28 Eylul\'de tekrar Gottingen\'e yollamis Hamburg belgelerimi, mail ile bilgi verdiler. Artik Gottingen de Ankara\'ya ne zaman cevap verirse. Bugun mail ve imzali faks yolladim Gottingen\'e 12 gun kaldi okuluma, basvurali nerdeyse 80 gun oldu yardimci olun lutfen diye.

Dasein

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Dasein » Çrş Eki 05, 2016 3:10 pm

Arkadaslar merhaba, az once konsolosluktan aradilar ve yarin bir belge imzaladiktan sonra pasaportunuz ve vizenizi alabilirsiniz dediler.Sonunda beklemelere degdi diyelim.Umarim diger arkadaslarinda en kisa zamanda cevaplari gelir.

William Blake

alihan92

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen alihan92 » Çrş Eki 05, 2016 5:52 pm

Arkadaslar merhaba, az once konsolosluktan aradilar ve yarin bir belge imzaladiktan sonra pasaportunuz ve vizenizi alabilirsiniz dediler.Sonunda beklemelere degdi diyelim.Umarim diger arkadaslarinda en kisa zamanda cevaplari gelir.[/quote]

Dasein hayirli olsun kardesim. Sonunda bekledigine degdi gercekten. Keske beni de arasalardi bugun de, ayni gun basvurup ayni gun vize aldigimiz icin cifte kutlama yapsaydik :)

Kilitli