Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
burak0992

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen burak0992 » Pzt Eyl 26, 2016 11:59 am

[quote]Vrlakkus tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar deutchstudent dan egitim danismanligi almaya basladim Gurkan Beyle konustuk ocak ayi gibi gidersin dedi suan turkiyede 3 aylik dil egitimi alacagim a1 ve a1.2 seviyelerine erisebiliyorum 3 ayda sizce vize icin yeterlimidir ? Veya almanyaya gittigimde en azindan marketten ekmek veya su alabilecekmiyim :)[/quote]
Oncelikle siteye hos geldin. Ogrenecegin seviye vize ve ilk gelis icin yeterli. Ama tavsiyem a1 gordukten sonra mutlaka sertifika al. Vizede onu gosterirsin.
Be different,make a difference...

Vrlakkus

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Vrlakkus » Pzt Eyl 26, 2016 1:59 pm

gothe dil okulundan egitim alacagim sertifika veriyolar bu arada hosbuldum :) Site cok hosuma gitti ortamda cok iyi herkes birbirine yardim etmeye calisiyo cok iyi olmus bu site

burak0992

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen burak0992 » Pzt Eyl 26, 2016 7:57 pm

gothe dil okulundan egitim alacagim sertifika veriyolar bu arada hosbuldum :) Site cok hosuma gitti ortamda cok iyi herkes birbirine yardim etmeye calisiyo cok iyi olmus bu site[/quote]
O sertifika olayini iyice arastir derim. Cunku goethenin sertifikasini alman icin Goethede sinava girmen lazim. :)

batuhanalkn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen batuhanalkn » Pzt Eyl 26, 2016 9:01 pm

goethe ye gidene sertifika degil katilim belgesi veriyorlar ikisi cok baska seyler

arinc

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen arinc » Pzt Eyl 26, 2016 9:27 pm

[quote]batuhanalkn tarafindan yazilan metin:

goethe ye gidene sertifika degil katilim belgesi veriyorlar ikisi cok baska seyler[/quote]
Peki katilim sertifikasi alsak isimizi gormez mi illa sertifika mi almamiz gerek

batuhanalkn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen batuhanalkn » Pzt Eyl 26, 2016 11:41 pm

o konu hakkinda bir sey diyemem ama sertifika olmasi daha iyi zaten a1 i bitirdiyseniz serifikayi da alirsiniz

arinc

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen arinc » Pzt Eyl 26, 2016 11:48 pm

o konu hakkinda bir sey diyemem ama sertifika olmasi daha iyi zaten a1 i bitirdiyseniz serifikayi da alirsiniz[/quote]
Ben sinavina giricemde gecememekten korkuyorum acikcasi ondan dolayi sormak istedim

Ethem

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Ethem » Prş Eyl 29, 2016 1:39 pm

[quote]arinc tarafindan yazilan metin:

goethe ye gidene sertifika degil katilim belgesi veriyorlar ikisi cok baska seyler[/quote]
Peki katilim sertifikasi alsak isimizi gormez mi illa sertifika mi almamiz gerek[/quote]

Onemli olan sertifika. Goethe size katilim belgesini veriyor ve atiyorum A1\'i basariyla bitirdiginizi soyluyor. Ve bu belge sadece kendi kurumu icerisinde gecerli oluyor. Sertifika sinavi ise daha cok sinavina girdiginiz dili bildiginizi gosteren, uluslararasi gecerliligi olan belge. Zaten Goethe\'nin kendi yaptigi sinav ile bu sertifikanin sinavi cok ama cok farkli. Sertifika sinavi daha komplike.
...

Alp06

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Alp06 » Cmt Eki 01, 2016 8:00 pm

Arkadaslar vize gorusmesine gittiktn sonra bana pasaport takibi numarasi vermediler(yanimda tl yoktu kapida odeme seklinde yapildi) ...nasil takip etcem pasaportumu ve hangi siteden?Ankaradan basvurdum..

Vrlakkus

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Vrlakkus » Cmt Eki 01, 2016 8:07 pm

Burak abi zaten sinava giricem a1 egitimi aldiktan sonra tek sikintim sertifikayi vize gorusmesine gitmeden alabilcekmiyim acaba

burak0992

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen burak0992 » Cmt Eki 01, 2016 10:15 pm

[quote]Adana97 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar vize gorusmesine gittiktn sonra bana pasaport takibi numarasi vermediler(yanimda tl yoktu kapida odeme seklinde yapildi) ...nasil takip etcem pasaportumu ve hangi siteden?Ankaradan basvurdum..[/quote]
Banada aynisi olmustu. Takip numarasi gorusme sirasinda 60 euro karsiliginda verilen kagitta yaziyor. Zaten pasaportun Turkiye\'ye donmeden takip numarasi bir ise yaramiyor cok uzerinde durma.

burak0992

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen burak0992 » Cmt Eki 01, 2016 10:17 pm

Burak abi zaten sinava giricem a1 egitimi aldiktan sonra tek sikintim sertifikayi vize gorusmesine gitmeden alabilcekmiyim acaba[/quote]
Goethe Ankara\'da A1 sinavi haftanin her gunu oluyordu sanirim. Ama oncesinde randevu alman lazim. Tavsiyem A1 sertifikasini almadan gorusmeye gitme.

Vrlakkus

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Vrlakkus » Cmt Eki 01, 2016 11:36 pm

Tesekkur ederim tavsiye icin abi oyle yapicam.

batuhanalkn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen batuhanalkn » Cmt Eki 01, 2016 11:41 pm

sertifika sinav puaninin cok onemi varmi ?
Ben 7 ekim de sinava giricem suana kadar 67 75 civarlarinda puan yaptim.
Gurkan bey yuksek puan almami soyledi ama calismama ragmen birseyler hep dikkatimden kaciyor.

Alp06

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Alp06 » Pzr Eki 02, 2016 12:19 am

[quote]burak0992 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar vize gorusmesine gittiktn sonra bana pasaport takibi numarasi vermediler(yanimda tl yoktu kapida odeme seklinde yapildi) ...nasil takip etcem pasaportumu ve hangi siteden?Ankaradan basvurdum..[/quote]
Banada aynisi olmustu. Takip numarasi gorusme sirasinda 60 euro karsiliginda verilen kagitta yaziyor. Zaten pasaportun Turkiye\'ye donmeden takip numarasi bir ise yaramiyor cok uzerinde durma.
[/quote]

Tesekkur ederim yardimci oldugun icin ..Bide bi sorum olcak vize gorusmem gayet olumlu gecti.dil kursu vizesi icin basvurmustum..Bunun yarari olur mu vize alma acisindan??

burak0992

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen burak0992 » Pzr Eki 02, 2016 1:13 am

[quote]Alp06 tarafindan yazilan metin:

[quote]burak0992 tarafindan yazilan metin:

[/quote]

Tesekkur ederim yardimci oldugun icin ..Bide bi sorum olcak vize gorusmem gayet olumlu gecti.dil kursu vizesi icin basvurmustum..Bunun yarari olur mu vize alma acisindan??[/quote]
Onu bilemeyecegim fakat forumda soylenen vize gorusmesi icin basvuranlarin sartli kabul ile (ogrenim vizesi) basvuranlardan daha az sansinin oldugu.

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Pzr Eki 02, 2016 9:33 pm

upsten verdikleri barkod kagitta kargo takip numarasi var. o takip numarasi ile upsten sorgulama yaptirirsan pasaportun kargoya verilmisse takip edebilirsin. eger kargoya verilmemisse pasaportun konsolosluktadir. Istedikleri bir sey olursa seninle iletisime gecerler zaten. Durumunu en azindan oyle anlayabilirsin

Alp06

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Alp06 » Pzr Eki 02, 2016 11:39 pm

[quote]uck tarafindan yazilan metin:

upsten verdikleri barkod kagitta kargo takip numarasi var. o takip numarasi ile upsten sorgulama yaptirirsan pasaportun kargoya verilmisse takip edebilirsin. eger kargoya verilmemisse pasaportun konsolosluktadir. Istedikleri bir sey olursa seninle iletisime gecerler zaten. Durumunu en azindan oyle anlayabilirsin[/quote]

Bana herhangi bir takip numarasi verilmedi ..sadece 60 euro odendigine dair kagit verildi..

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Pzt Eki 03, 2016 1:08 am

Konsolosluga girdiginde ilk yonlendirdikleri gorevli senden pasaport icin adres bilgilerini aliyor, kargo icin para falan aliyor yada yaptigin gibi kapida odeme falan yaptiriyor sonra Kargo poseti falan veriyor sonra. Hatirlarsin. Bunlari yapan gorevli (bayan olmasi lazim) kargo islemlerinden sonra barkod kagit veriyor. Eger verilmemisse sana ilk once ups musteri hizmetlerini ara durumu anlat sistemlerinde takip no gozukuyor mu alabilir misin bilmiyorum ordan bir sansini dene. Olmazsa konsolosluga gidip kargo takip kagidi vermediklerini soyle yeni bir kargo takip kagidi versinler sana. Gidemem diyorsan o zaman da ya kargoyu bekleyeceksin kapina geldiginde kargonu(pasaportunu) alirsin zaten yada konsolosluktan ihtiyac olursa aramalarini bekleyeceksin.

sosyolog

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen sosyolog » Pzt Eki 03, 2016 11:20 am

Arkadaslar merhaba

ben vize basvurusunu 50gun oldu yapali.ve hala sonuc alamadim bu ayin eylul 20neden lisans tamamlama olarak yazi istediler .Goturup teslim ettim.Daha sonra ogrendigimde almanyada yabancilar dairesinde eylul 21karara cikmis ve istanbul konsolosluga bildirmisler karari konsolosluga faks cekiyorum telefonla ariyorum.ama ulasamiyorum.Ne tavsiye edersiniz.

Kilitli