Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hamburger46

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen hamburger46 » Cum Eyl 23, 2016 2:13 pm

Merhaba Arkadaslar,

ben Gottingen Universitesi yuksek lisansi icin kabul adim. Derslerim 17 ekimde baslayacak. Vize basvurumu da 20 temmuzda yapmistim. Ailem Hamburg\'ta yasiyor, babam garantor olmustu. Normalde garantor belgesi yetmiyor mu degerlendirme icin? Ankara benim basvurumu Hamburg yabancilar dairesine yollamis, onlar da bir iki hafta once (neredeyse basvurumdan 2 ay sonra) babamdan sanki aile birlesimi icin gibi bir suru belge istemisler. Oysa ben Hamburg\'ta bile yasamayacagim, Gottingen\'e yollayin diye soylemistim Ankara\'ya. Babam belgeleri birkac gun once Hamburg yabancilar dairesine yolladi ancak yapilan islem cok sacma geldi. Daha once Almanya\'da da yasadigim ve birkac defa aile birlesimi/geri donus vizesi icin red aldigimdan mi boyle yapiyorlar? Bu gidisle vizem ya yetisemeyecek veya biz senin yuksek lisans yapacagina inanmiyoruz ya da detayli incelemede babanin gelirini yetersiz gorduk diyerek bir iki cumle ile red edecekler gibi geliyor. Ankaraya dilekce yollayip, Gottingen\'de kalacagim yerin kira sozlesmesini ve dekontlarini da yolladim hem mail hem faks ile ancak hicbir cevap yok. Bir onerisi olan var mi?

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Cum Eyl 23, 2016 4:31 pm

Arkadaslar bugun sabah 7:30 da konsolosluga gittim. Bir kagit imzaladim tam olarak cevirisini yapmadilar fakat Almanya ile ilgili durumlar icin sozlesme niteliginde bir kagit. Islem 10 dk surdu. Sonra pasaportu verdiler cok sukur bugun tarihi itibariyle 6 aylik vizem basliyor. Bundan sonrasi artik hayirlisiyla ucak bileti ve Almanya\'ya gidis...
Bekleyen butun arkadaslarin hayirlisiyla vizelerinin gelmesi dilegiyle...

Kullanıcı avatarı
welly275

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eyl 23, 2016 8:13 pm

[quote]Dasein tarafindan yazilan metin:

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

Dasein, baska baslikta iletisime gec dedim ama zaten gecmissin. o lanet olay bende de oldu ve salak konsolosluk yuzunden nerdeyse okul kaydini kaciriyodum. yabancilar subesi bana da dedi biz gonderdik hatta schweigefrist denen 3 hafta ve 2 is gunu olan sure doldu aslinda vizeyi vermeleri lazim, eger lazim olursa bu numaradan bize ulassinlar. kusura bakmasinlar da dedikleri dogru olsa da baslarindan atiyolar cunku konsolosluk hicbir zaman senden alacagi numarayi aramaz ki beni dinlemediler bile zamaninda konsoloslukta. bunu cozebilecegin yer yine yabancilar subesi. konsolosluk hala ayak diretiyosa yabancilar subesinden faxla cevabi ekrar bildirmelerini rica edin, ve arguman olarak kayit suresinin yaklasmasini kullanabilirsin ki fazla zaman kalmamistir[/quote]

Tesekkur ederim cevabin icin, Almanyadaki kuzenime durumu anlattim, tekrardan iletisime gececek.Anlamadigim konsolosluk neden bu kadar surede yollamadigi ?[/quote]

bana gelen mailde bizim tarafimizdan kaynaklanan bir sorundan dolayi demisti konsolosluk. sorun falan yok aslinda, islerini duzgun yapamadiklari icin kaynaklaniyo. organizasyon eksikligi benim fikrimce. Dosyaya islenmeden bi yerde kayboluyo.

Alp06

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Alp06 » Cum Eyl 23, 2016 8:27 pm

Uck sana bir sorum olcak sartli kabul belgen varmiydi acaba ve ilk defami lisans egitimi alcaksin.... Ben almanya goethe enstutisinde kaydimi yaptirdim 6 aylik .fakat sartli kabul tarihleri sinavin aciklanma tarihinden onceye denk geldi.bundan dolayi bn ordayken kabul almaya caliscam...6 aylik yaptirdim kaydi vize verilirse bunu uzaticam.kabul olmamasi bana sikinti cikarir mi bana vize gorusmesinde ..almanyada bende lisans egitimi alcam gidersem.

Dasein

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Dasein » Cum Eyl 23, 2016 8:38 pm

[quote]Dasein tarafindan yazilan metin:

Dasein, baska baslikta iletisime gec dedim ama zaten gecmissin. o lanet olay bende de oldu ve salak konsolosluk yuzunden nerdeyse okul kaydini kaciriyodum. yabancilar subesi bana da dedi biz gonderdik hatta schweigefrist denen 3 hafta ve 2 is gunu olan sure doldu aslinda vizeyi vermeleri lazim, eger lazim olursa bu numaradan bize ulassinlar. kusura bakmasinlar da dedikleri dogru olsa da baslarindan atiyolar cunku konsolosluk hicbir zaman senden alacagi numarayi aramaz ki beni dinlemediler bile zamaninda konsoloslukta. bunu cozebilecegin yer yine yabancilar subesi. konsolosluk hala ayak diretiyosa yabancilar subesinden faxla cevabi ekrar bildirmelerini rica edin, ve arguman olarak kayit suresinin yaklasmasini kullanabilirsin ki fazla zaman kalmamistir[/quote]

Tesekkur ederim cevabin icin, Almanyadaki kuzenime durumu anlattim, tekrardan iletisime gececek.Anlamadigim konsolosluk neden bu kadar surede yollamadigi ?[/quote]

bana gelen mailde bizim tarafimizdan kaynaklanan bir sorundan dolayi demisti konsolosluk. sorun falan yok aslinda, islerini duzgun yapamadiklari icin kaynaklaniyo. organizasyon eksikligi benim fikrimce. Dosyaya islenmeden bi yerde kayboluyo.[/quote]

Konsolosluga mail atmam bir seyleri hizlandirir mi sence?
''Arzularinin yanginlari icinde yurur insan''

William Blake

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Cum Eyl 23, 2016 8:59 pm

[quote]Adana97 tarafindan yazilan metin:

Uck sana bir sorum olcak sartli kabul belgen varmiydi acaba ve ilk defami lisans egitimi alcaksin.... Ben almanya goethe enstutisinde kaydimi yaptirdim 6 aylik .fakat sartli kabul tarihleri sinavin aciklanma tarihinden onceye denk geldi.bundan dolayi bn ordayken kabul almaya caliscam...6 aylik yaptirdim kaydi vize verilirse bunu uzaticam.kabul olmamasi bana sikinti cikarir mi bana vize gorusmesinde ..almanyada bende lisans egitimi alcam gidersem.[/quote]
Evet sartli kabulum vardi benim. Ben Turkiye\'de onlisans yapmistim. Lisans egitimi vizesi icin sartli kabul sart. Bence sen soyle yap dil egitimi icin vize al orada Dsh yada testdaf sinavina gir sonra zaten Turkiye\'ye geri doneceksin dil egitiminden sonra... Turkiye\'ye dondugun de uniden kabulunu al ve git. Vize de cok sorun olmaz o zaman. Zaten 6 aylik vize veriyorlar.
Yani siz bana gitmek icin vize verin dil egitimimi alip orda uniye basvurayim islerimi orda halledeyim dedigin zaman konsolosluk bu duruma cok sicak bakmiyor. Soyle plan kur ilk dil egitimi almak icin git sonra universite olayini hallet dil egitimi icin gittigin zaman orda zaten birseyler yaparsin.

Kullanıcı avatarı
welly275

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Eyl 24, 2016 12:16 am

Dasein, deneyebilirsin ama benim sahsi kanaatim yine ayni cevabi alirsin ki zamaninda benim aldigim buydu.
Tabi cevabi almanca mail atarsan alirsin ya gelmez ya da gec gelir

ilkekarci

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ilkekarci » Cmt Eyl 24, 2016 12:21 pm

Arkadaslar, Vize Basvuru Formunu bilgisayardan doldurma imkani vermiyor. Tukenmez veya pilot kalemle doldurabiliyoruz degil mi?
Birde bu sorulari turkce olarak cevaplayabiliyorum degil mi?

alihan92

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen alihan92 » Cmt Eyl 24, 2016 1:44 pm

[quote]ilkekarci tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar, Vize Basvuru Formunu bilgisayardan doldurma imkani vermiyor. Tukenmez veya pilot kalemle doldurabiliyoruz degil mi?
Birde bu sorulari turkce olarak cevaplayabiliyorum degil mi?[/quote]

Formu almanca dolduracaksin. Tukenmez pilot farketmez

retro

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen retro » Cmt Eyl 24, 2016 2:01 pm

arkadaslar turist vizesi icin otel rezervasyonu isteniyor. ayni sekilde pasaport poliside bazen bunu soruyor(mus). ben yaklasik 45 gunluk vize almayi dusunuyorum ama wg\'de kalmak istiyorum bu durumda vizeye ve pasaport polisine nasil bir belge sunabilirim

pixtur

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen pixtur » Cmt Eyl 24, 2016 2:33 pm

[quote]retro tarafindan yazilan metin:

arkadaslar turist vizesi icin otel rezervasyonu isteniyor. ayni sekilde pasaport poliside bazen bunu soruyor(mus). ben yaklasik 45 gunluk vize almayi dusunuyorum ama wg\'de kalmak istiyorum bu durumda vizeye ve pasaport polisine nasil bir belge sunabilirim[/quote]

booking uzerinden ayni gun ucretsiz iptal etme imkani olan bir otele rezervasyon yapin. pasaport polisinden gectikten sonra sure dolmadan iptal edin.

retro

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen retro » Cmt Eyl 24, 2016 2:46 pm

[quote]pixtur tarafindan yazilan metin:

[quote]retro tarafindan yazilan metin:

arkadaslar turist vizesi icin otel rezervasyonu isteniyor. ayni sekilde pasaport poliside bazen bunu soruyor(mus). ben yaklasik 45 gunluk vize almayi dusunuyorum ama wg\'de kalmak istiyorum bu durumda vizeye ve pasaport polisine nasil bir belge sunabilirim[/quote]

booking uzerinden ayni gun ucretsiz iptal etme imkani olan bir otele rezervasyon yapin. pasaport polisinden gectikten sonra sure dolmadan iptal edin.[/quote]

ucuz bir hostelde 6-8 kisilik bir odaya rezervasyon yaptirsam (mesela 2 gunluk) ve gidip ilk iki gun orda kalsam olurmu? bu iki gunde de wg\'ye gecerim. yani sorum su ki 2 gunluk rezervasyon yaptirip 50 gunluk vize istesem goze batarmi

ilkekarci

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ilkekarci » Cmt Eyl 24, 2016 3:50 pm

Vize Basvuru Formundaki \'Almanya Federal Cumhuriyeti disindaki ikametiniz devam edecek mi?\' sorusuna ne demek gerekiyor? Hayir diyecegim herhalde degil mi? Almanya\'ya yuksek lisans icin gidecegim.

maploping

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen maploping » Cmt Eyl 24, 2016 5:06 pm

"Evet" diyeceksin.

ilkekarci

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ilkekarci » Pzr Eyl 25, 2016 1:05 am

Tesekkurler @maploping ve @alihan92

Troddos

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Troddos » Pzr Eyl 25, 2016 3:31 pm

Arkadaslar bu Ikametgah Belgesi veya esdeger belge Numarasi hangi belgede yaziyor ?

TUM_ERMAN

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen TUM_ERMAN » Pzr Eyl 25, 2016 5:50 pm

[quote]Troddos tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar bu Ikametgah Belgesi veya esdeger belge Numarasi hangi belgede yaziyor ?[/quote]

Bos birakiyorsun. Bir yerde yazmiyor.

Alp06

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Alp06 » Pzr Eyl 25, 2016 9:48 pm

[quote]TUM_ERMAN tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar bu Ikametgah Belgesi veya esdeger belge Numarasi hangi belgede yaziyor ?[/quote]

Bos birakiyorsun. Bir yerde yazmiyor.[/quote]

Ya ben bu konu icin idatayi aradim ..kadin bana garantorluk belgesinin ustunde kod var dedi onu yazcan dedi..

TUM_ERMAN

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen TUM_ERMAN » Pzr Eyl 25, 2016 10:33 pm

[quote]Adana97 tarafindan yazilan metin:

[quote]TUM_ERMAN tarafindan yazilan metin:

Bos birakiyorsun. Bir yerde yazmiyor.[/quote]

Ya ben bu konu icin idatayi aradim ..kadin bana garantorluk belgesinin ustunde kod var dedi onu yazcan dedi..[/quote]

Garantorluk oldugundan bahsetmemissin. Normal durumda bos birakiliyor. Senin durumunda o zaman i-DATA\'nin dedigini yapman dogru olacaktir.

Vrlakkus

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Vrlakkus » Pzt Eyl 26, 2016 1:46 am

Merhaba arkadaslar deutchstudent dan egitim danismanligi almaya basladim Gurkan Beyle konustuk ocak ayi gibi gidersin dedi suan turkiyede 3 aylik dil egitimi alacagim a1 ve a1.2 seviyelerine erisebiliyorum 3 ayda sizce vize icin yeterlimidir ? Veya almanyaya gittigimde en azindan marketten ekmek veya su alabilecekmiyim :)

Kilitli