Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

internet ohne mindestlaufzeit

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
bwl

Mesaj gönderen bwl » Cum Eyl 23, 2016 2:03 am

arkadaslar merhaba,

internet kullanim suresi ile ilgili bir anlasmanin yapilmadigi hangi internet firmasini onerebilirsiniz?

bir de, evde kabel var. bu kabel uzerinden internet baglanir mi kolayca? kabel baskasinin adina kayitli cunku (ev sahibinin). ben ise interneti o kabel uzerinden kendi uzerime actirabilir miyim? bu soru ile ilgili bilginiz varsa ve benle paylasabilirseniz memnun olurum.

kabel olunca modem parasi veriliyor herhalde yine degil mi? modem ucreti odemek durumunda kalmasam cok iyi olabilir cunku.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eyl 23, 2016 2:13 am

genelde 2 sene taahhutludur sozlesmeler ama bunun yaninda aylik fesih hakki olanlar da vardir ama firmalarin sayfasinda hemen bulamayabilirsin. bu durumda aylik ucret artar ve baglanti ucreti vs odersin, promosyonlardan yararlanamazsin.

bwl

Mesaj gönderen bwl » Cum Eyl 23, 2016 2:16 am

daha sonrasinda interneti kapatip kendi interneti olan bir yere gecebilirim diye istemiyorum aslinda bir sozlesme yapmak. simdiden bile yeni internet icin telefonanschluss vs. diyerek bir suru para istiyorlar. maalesef ucretler biraz daha artiyor, haklisiniz.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cum Eyl 23, 2016 2:23 am

Kabel dedigin olay unitymedia nin kabel Interneti ise hattin sozlesmesini ev sahibin sana devredebilir yada sozlesme onun uzerinden devam etsin sen ona aylik ode. Unitymedia modem icin para almiyor ama ilk acilis ucreti tabi bu seni pek etkilemeyecek dedigine gore halihazirda internet mevcut. Sozlesme daha once 12 aydi unitymedia ancak artik genelde 24 ay yapiyorlar fakat soyle bir durum var tasindigini yerde kabel hatti mevcut degilse tasindigina dair belgeyle birlikte kundigung yazip gonderiyorsun herhangi bir sorun cikarmadan sozlesmeni iptal ediyorlar.

bwl

Mesaj gönderen bwl » Cum Eyl 23, 2016 2:26 am

evde internet yok. ama kabel var. o kabel uzerinden ben internet actirabilir miyim demek istemistim. aslinda ev sahibi acsa ve ben ona odesem daha iyi olur ama bu zamana kadar actirmamis. simdi de pek kabul edecegini zannetmiyorum.

dediginiz gibi bir durum oldugunda iptal edebiliyor yani, tesekkurler ekstra bilgi icin.

"Kundigungsfrist zum 3 Monatsende" diyor baktigim sitelerin birinde. Burada, interneti kapatmak istedigim tarihten uc ay once kendilerine haber vermem gerektigini mi soyluyor.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cum Eyl 23, 2016 1:38 pm

kabel dan kastin nedir hala anlamis degilim... kabel demek kablo demek nasil bir kablo ? :D dsl icin telefon kablosumu yoksa kablo tv ve internet icin olan kablo mu? kundigungsfrist zum 3 monatsende dedigi de su oluyor atiyorum 24 ay sozlesmen var ve eylul ayinda bitiyor bu durumda senin sozlesme iptalini en gec hazirana kadar vermen gerekiyor aksi taktirde 1 yil daha otomatik uzatilir.

eger kabel tv yani kabel internet mevcut degilse 1und1 in sozlesme suresiz internet paketleri var sozlesmeyi iptal etmek istedigine dair mektubu gonderdikten 1 ay sonra kapatiliyor internetin. bu olay sadece 1und1 da var digerleri hep 24 ay sozlesmeli ve erkenden kapattirma gibi bir olay yok malesef. tarifeler icinburadan bakabilirsin. link benim referans linkim :)

bwl

Mesaj gönderen bwl » Cum Eyl 23, 2016 2:27 pm

tv kabel var ev sahibinin adina. o tv kabel uzerinden ben kendi adima internet actirabilir miyim diye sormak istemistim.

link icin tesekkurler, ben de sanirim 1&1 kullanacagim.

emerti

Mesaj gönderen emerti » Pzt Eki 17, 2016 7:54 pm

o2\'de var, Vertrag yok. Ilk 3 ay 14.99€, sonra 29.99€. Istediginde iptal edebiliyorsun, istersen 1 ay sonra, istersen 3 ay sonra.