Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kabulde Not Ortalamasinin Etkisi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
atakan61

Mesaj gönderen atakan61 » Pzr Eyl 18, 2016 9:13 pm

merhaba almanyada 2.siniftan devam etmek istiyorum kabulumde Turkiye\'de okudugum universite 1. sinifin notlari yani not ortalamam ne kadar etkili olur tesekkurler.

Mkyc01

Mesaj gönderen Mkyc01 » Pzr Eyl 18, 2016 9:35 pm

2. Sinifi bitirenler de %50 %50 aliniyor ama 1. yili bitirenlere sadece lys puanina bakiliyor diye biliyorum

sayko

Mesaj gönderen sayko » Pzt Eyl 19, 2016 1:22 am

Bazi universiteler Alman Sistemine gore en az 3 ortalama istiyorlar. Bu da bizim sistemimizde 2.65 - 2.7 civari demek.

Ben 2.62 ortalamayla 3 universiteden sartli kabul aldim. Ama sadece biri ortalama istiyordu. O da 3.07 yaptigi icin ortalamam kabul etti (Alman Sisteminde 1.0 en yuksek 4.0 en dusuk ortalamadir).

Ortalama hesaplama formulu de uni assist\'in bana soyledigi: (4- ortalama)/2=x ---> 3x +1 = Alman Sistemi ortalaman.

sayko

Mesaj gönderen sayko » Pzt Eyl 19, 2016 1:33 am

Bu arada bu bolu 2 en dusuk gecme notu kendi universitemde. Bu uniden uniye degisir, eger senin universitende en dusuk gecme notu (bizim unide DB\'ye denk geliyor, DD\'nin de notu 2 iken sanirim DB farkli degerlendiriliyor fakat kredileri ayni DD ile), yani transkriptte basarili gorunen minimum not (bizde DD basarisiz, DB basarili oldugundan en dusuk basari notu 2 olarak ele aliniyor) ne ise onu 4\'ten cikartman lazim:

Yani en dusuk basari notu 1.5 olsaydi,sonuc:
(4-ortalama)/(4-1.5)=x ---> Alman Ortlaman= 3x +1 olacakti.

atakan61

Mesaj gönderen atakan61 » Pzt Eyl 19, 2016 10:04 pm

[quote]sayko tarafindan yazilan metin:

Bu arada bu bolu 2 en dusuk gecme notu kendi universitemde. Bu uniden uniye degisir, eger senin universitende en dusuk gecme notu (bizim unide DB\'ye denk geliyor, DD\'nin de notu 2 iken sanirim DB farkli degerlendiriliyor fakat kredileri ayni DD ile), yani transkriptte basarili gorunen minimum not (bizde DD basarisiz, DB basarili oldugundan en dusuk basari notu 2 olarak ele aliniyor) ne ise onu 4\'ten cikartman lazim:

Yani en dusuk basari notu 1.5 olsaydi,sonuc:
(4-ortalama)/(4-1.5)=x ---> Alman Ortlaman= 3x +1 olacakti.[/quote]

himm tesekkurler dortmund unide var mi acaba arastirmam lazim