Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize suresi 6 aya cikarildi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 17, 2016 9:45 am

Simdiye kadar egitim ve dil kursu vizesi basvurusunda konsolosluk, ogrenci adayinin vize basvurusunu kabul ettiginde ilk asamada 3 aylik vize veriyordu. Ogrenci daha sonra Almanya ya gelip oturum islemlerini Almanya da kayitli oldugu sehirde yabancilar dairesinde yaptirip 1 veya 2 yillik oturum aliyordu.

Son donemde bilhassa multeci olaylari Almanya daki bir cok yabancilar dairesinde oturum islemlerdeki surecin en az 4-6 aya cikmasina sebep oldu. Yabancilar dairesindeki bu asiri yogunluk sebebiyle artik ilk asamada basvurusu olumlu degerlendirilen ogrencilere bir cok sehir tarafindan 3 ay yerine 6 aylik vize veriliyor. Oturum islemleri yaklasik 4-6 hafta arasi suruyor. Oturum icin basvuru yapan ogrencilere bazi sehirlerde hatta 4-5 ay sonrasina randevu verebiliyorlardi. Tabi bu sure zarfinda 3 aylik vize alan ogrencilerin de vizesi haliyle bitiyordu. Ogrencilerin magdur olmamasi icin artik Almanya daki bir cok yabancilar dairesi vizeyi 6 aylik veriyorlar ve bu sekilde ogrenciler vizesi bitmeden oturumlarini uzatmis oluyorlar.

Bu durum vize basvurusunda tek bir degisiklige yol acacak: Basvuru oncesi yapilan seyehat saglik sigortarlari artik 3 aylik degil, 6 aylik yapilacak.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

amy11

Mesaj gönderen amy11 » Prş Ağu 18, 2016 12:43 pm

Yesil pasaportum var ve dil kursum 11 hafta hemen su anda bu dil kursumun bitiminde bir dil kursuna daha yazilarak 6 aylik vizeye basvurma sansim var mi acaba ?

Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 18, 2016 12:44 pm

soruyu anlayan varmi?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Ağu 18, 2016 5:41 pm

:)

6 Aylik dil kursu icin vizeye basvurabilirsin tabi, ama eger sorun dil kursu vizen bittiginde , yesil pasaport ile 3 ay daha orda kalip kalamayacagin ise , o zaman hayir.

guneys

Mesaj gönderen guneys » Pzr Eyl 18, 2016 5:51 pm

Ben de ilk asamada 6 aylik vize alanlardanim, ancak merak ettigim konu su;

C tipi vizede Schengen suresi maksimum 6 ay icinde 3 ay ile sinirlandirilmis(overstay). D tipi vizede Almanya disi icin boyle bir durum gecerli mi? Ben 2 aydir dil kursuna Viyana\'da gidiyorum. 3 ay dolunca Almanya\'ya gecmem gerekir mi, D tipi vizede bununla ilgili birsey ogrenemedim. Ya da 3 ay sureyi astigimda nasil bir yaptirimla karsi karsiya kalabilirim?

Bu konuda bilgisi fikri olan paylasabilirse cok sevinirim.

ferze

Re: Vize suresi 6 aya cikarildi

Mesaj gönderen ferze » Cum Kas 25, 2016 4:52 pm

Physiker yazdı:Simdiye kadar egitim ve dil kursu vizesi basvurusunda konsolosluk, ogrenci adayinin vize basvurusunu kabul ettiginde ilk asamada 3 aylik vize veriyordu. Ogrenci daha sonra Almanya ya gelip oturum islemlerini Almanya da kayitli oldugu sehirde yabancilar dairesinde yaptirip 1 veya 2 yillik oturum aliyordu.

Son donemde bilhassa multeci olaylari Almanya daki bir cok yabancilar dairesinde oturum islemlerdeki surecin en az 4-6 aya cikmasina sebep oldu. Yabancilar dairesindeki bu asiri yogunluk sebebiyle artik ilk asamada basvurusu olumlu degerlendirilen ogrencilere bir cok sehir tarafindan 3 ay yerine 6 aylik vize veriliyor. Oturum islemleri yaklasik 4-6 hafta arasi suruyor. Oturum icin basvuru yapan ogrencilere bazi sehirlerde hatta 4-5 ay sonrasina randevu verebiliyorlardi. Tabi bu sure zarfinda 3 aylik vize alan ogrencilerin de vizesi haliyle bitiyordu. Ogrencilerin magdur olmamasi icin artik Almanya daki bir cok yabancilar dairesi vizeyi 6 aylik veriyorlar ve bu sekilde ogrenciler vizesi bitmeden oturumlarini uzatmis oluyorlar.

Bu durum vize basvurusunda tek bir degisiklige yol acacak: Basvuru oncesi yapilan seyehat saglik sigortarlari artik 3 aylik degil, 6 aylik yapilacak.
Ben dün vize görüşmesinde ( eksik evrak olarak ) görüşmeden hemen sonra yaptırdım. Görüşme sırasında tarihini sordum ve kadın da bugünden başlatanlarda var dedi. Bende bir gün sonrasından itibaren başlatıp 6 aylık yaptırdım. Sorum şu : Vize eğer onaylanırsa ki diyelim 1 ay sonra cevap geldi. sorun olur mu sence ?