Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ahsenbusen

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ahsenbusen » Cmt Eyl 10, 2016 6:15 pm

[quote]duisburger tarafindan yazilan metin:

Uck, vize basvurusunda neler ortaya dokuyorlar, neler gorduk bir bilsen. Garantor ne demek? Gelecek olan ogrencinin aslinda maddi harcamalarindan sorunlu olan kisi. Simdi bu arkadas yanlis isim soylemekle aslinda garantorunun kim oldugunu bilmedigini gostermis oldu. Belki insanlik hali, surekli tanidimiz insanlarin da isimlerini yanlis telafuz edebiliriz. Yanlis telafuz seklinde de degerlendirilir. Daha yeni bir uyesin, bu tur konularda fazla bir tecruben olmayabilir.[/quote]

Benim konusmalarda felan hicbir sikintim yok almanca guzel konustum ama sadece garantorumun soyadini eksik soyledim. Mesela soyle eksik soyledim garantorumun soyadini :mehmetogluysa soyadi ben sadece oglu kismini soyledim mehmet kismini soyleyemedim

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Pzr Eyl 11, 2016 9:33 pm

[quote]duisburger tarafindan yazilan metin:

Uck, vize basvurusunda neler ortaya dokuyorlar, neler gorduk bir bilsen. Garantor ne demek? Gelecek olan ogrencinin aslinda maddi harcamalarindan sorunlu olan kisi. Simdi bu arkadas yanlis isim soylemekle aslinda garantorunun kim oldugunu bilmedigini gostermis oldu. Belki insanlik hali, surekli tanidimiz insanlarin da isimlerini yanlis telafuz edebiliriz. Yanlis telafuz seklinde de degerlendirilir. Daha yeni bir uyesin, bu tur konularda fazla bir tecruben olmayabilir.[/quote]

Hakli olabilirsiniz, ama dedigim gibi konsoloslukta hersey ortaya dokulebiliyor dogrudur fakat ben yine de bunun icin red vereceklerini dusunmuyorum. Butun basvuruyu bunun icin reddedemezler.

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Pzr Eyl 11, 2016 9:41 pm

[quote]zineda tarafindan yazilan metin:

Merhabalar,

Bugun ben de master egitimim icin gerekli olan vize gorusmesine Izmir\'de girdim. Randevum sabah 9\'da idi, ilk iceri giren bendim. Belgelerim gorevliler tarafindan kontrol edildikten sonra, konsolosluktaki memur ile gorusmeye basladim.

Belgelerim eksiksizdi ve spesifik sorular sorulmadi. Gorevli memur belgelerimi duzenlerken bolumumun dilini, kalacagim yeri, ne zaman mezun oldugumu, hangi tarihte Almanya\'da olmam gerektigini sordu. Bolumumun dilinin Ingilizce olmasina ragmen, basvurumu guclendirmesi icin Almanca sertifikami da belgelerimin arasina ilistirmistim. Kendimi ifade edebilecek kadar Almanca biliyor olmami olumlu olarak degerlendirdi. Genel anlamiyla epey sessiz bir gorusmeydi.

Bilgilerimi sisteme girdikten sonra, kendi adina herhangi bir problem gozukmedigini ve belgeleri yabancilar ofisine iletecegini soyleyerek vizemin (aksi bir durum soz konusu olmaz ise) 3-4 hafta icerisinde tarafima ulasacagini iletti.

Herkese bol sanslar diliyorum.[/quote]

Merhaba arkadaslar,

Daha once de bahsettigim uzere, vize gorusmesine 22 Agustos\'ta Izmir\'de girmistim. Bugun 5 siralarinda, yurtici kargodan pasaportumun yola ciktigini ve tahmini teslimat gununun 16 Eylul olduguna dair bir mesaj aldim.

Bekleyen arkadaslara belki tahmini bir sure verebilir. Pasaportu alir almaz, vize kabulu ya da reddini de burada yeniden yazacagim.

Herkese bol sanslar,[/quote]

An itibari ile 6 aylik vizemi almis bulunmaktayim. Bekleyen herkese bol sanslar diliyorum.[/quote]

Hadi hayirli olsun, sevindim senin adina...
Ben de 16 Agustos\'ta girdim vizeye, daha gelen yok kargo sorgulama yaptim daha kargoya verilmemis. Hayirlisiyla bekleyen butun arkadaslarin vizesi gelir insallah.

obamaupton

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen obamaupton » Pzr Eyl 11, 2016 10:54 pm

Merhaba arkadaslar,

bayram tatili alman baskonsoloslugunu etkileyecek mi? Bir bilginiz var mi?

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Pzr Eyl 11, 2016 11:37 pm

[quote]obamaupton tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar,

bayram tatili alman baskonsoloslugunu etkileyecek mi? Bir bilginiz var mi?[/quote]

Konsolosluk calisiyor diye biliyorum. Bizim resmi bayramlarimiz Almanya ile bir alakasi olmadigi icin calisiyor sanirim

burak0992

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen burak0992 » Pzt Eyl 12, 2016 12:02 am

[quote]obamaupton tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar,

bayram tatili alman baskonsoloslugunu etkileyecek mi? Bir bilginiz var mi?[/quote]

http://www.tuerkei.diplo.de/Vertretung/ ... -2016.html
buradan bakabilirsin.
Be different,make a difference...

obamaupton

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen obamaupton » Pzt Eyl 12, 2016 12:12 am

tesekkurler link icin. 15 Eylul\'e kadar kapalilarmis.

sosyolog

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen sosyolog » Cum Eyl 16, 2016 9:31 pm

Uck vize geldimi? vizesi gelen varmi?

Dasein

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Dasein » Cum Eyl 16, 2016 9:36 pm

[quote]sosyolog tarafindan yazilan metin:

Uck vize geldimi? vizesi gelen varmi?[/quote]

11 agustostan beri bekliyorum , malesef haber yok.
''Arzularinin yanginlari icinde yurur insan''

William Blake

alihan92

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen alihan92 » Cum Eyl 16, 2016 10:24 pm

Benim de 36. gun daha gelmedi

Dasein

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Dasein » Cum Eyl 16, 2016 10:31 pm

[quote]alihan92 tarafindan yazilan metin:

Benim de 36. gun daha gelmedi[/quote]

Bu kadar gec gelecegini dusunmemistim :D

William Blake

alihan92

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen alihan92 » Cum Eyl 16, 2016 11:48 pm

[quote]Dasein tarafindan yazilan metin:

Bu kadar gec gelecegini dusunmemistim :D[/quote]

Rekor bekleme suresi ne kadar hatirlamiyorum ama ani defterindeki eski gonderilerden baya bir sure bekleyen arkadaslar oldugunu animsiyorum. Umarim pazartesi haber gelir :)

TUM_ERMAN

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen TUM_ERMAN » Cmt Eyl 17, 2016 1:16 am

[quote]Dasein tarafindan yazilan metin:

Bu kadar gec gelecegini dusunmemistim :D[/quote]

Rekor bekleme suresi ne kadar hatirlamiyorum ama ani defterindeki eski gonderilerden baya bir sure bekleyen arkadaslar oldugunu animsiyorum. Umarim pazartesi haber gelir :)[/quote]

18 Agustos benim de basvuru. Munih\'teymis belgeler. Bileti de aldim ama nolucak belli degil. Atamadik su stresi bi.

Kullanıcı avatarı
welly275

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Eyl 17, 2016 9:48 am

[quote]TUM_ERMAN tarafindan yazilan metin:

Merhaba. Munih yabancilar polisinin iletisim (telefon, e-mail, adres) bilgilerine nereden ulasabilirim?

Birkac site buldum ancak emin olamadim. Bilgisi olanlar paylasabilir mi acaba?[/quote]

TUM_ERMAN, yeni gordum. belki bulmussundur coktan ama bulamadiysan diye yaziyorum:

Tel.: 089 233-96010
Fax: 089 233-24760
E-Mail: studenten-ii3.kvr@muenchen.de

burasi direk ogrenci isleri bolumu olsa gerek. mail oyle ama telefon numarasindan emin degilim. calisma saatleri de su sekilde:

Montag 7.30 – 12 Uhr
Dienstag 8.30 – 12 Uhr und 14 – 18 Uhr
Mittwoch 7.30 - 12 Uhr
Donnerstag 8.30 – 15 Uhr
Freitag 7.30 – 12 Uhr

munihe gelirken ya da geldikten sonra haberim olsun. bi hosgeldin gorusmesi yapariz zaman olursa

Dasein

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Dasein » Cmt Eyl 17, 2016 10:43 am

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

Merhaba. Munih yabancilar polisinin iletisim (telefon, e-mail, adres) bilgilerine nereden ulasabilirim?

Birkac site buldum ancak emin olamadim. Bilgisi olanlar paylasabilir mi acaba?[/quote]

TUM_ERMAN, yeni gordum. belki bulmussundur coktan ama bulamadiysan diye yaziyorum:

burasi direk ogrenci isleri bolumu olsa gerek. mail oyle ama telefon numarasindan emin degilim. calisma saatleri de su sekilde:

Montag 7.30 – 12 Uhr
Mittwoch 7.30 - 12 Uhr
Donnerstag 8.30 – 15 Uhr
Freitag 7.30 – 12 Uhr

munihe gelirken ya da geldikten sonra haberim olsun. bi hosgeldin gorusmesi yapariz zaman olursa[/quote]

Merhaba, ben de Munihte master okuyacagim onumuzdeki iki sene, yani umarim vize gelirse :) Bahsettiginiz mail e yakin zamanda mesaj yolladim ancak konsoloslukla irtibat kurmami soylediler.

William Blake

Kullanıcı avatarı
welly275

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Eyl 17, 2016 11:47 am

[quote]munihe gelirken ya da geldikten sonra haberim olsun. bi hosgeldin gorusmesi yapariz zaman olursa[/quote]

bu 2 cumle senin icin de gecerli o zaman Dasein

normal oyle demeleri. Basvurunun uzerinden 3 hafta ve 2 is gunu gecmeden zaten iletisime gecmeyin. normal sure bu(tatil gunleri haric). ondan sonra konsolosluga dadanin ne durumda diye. eger almanyadan cevap bekliyoruz derlerse, o zaman yabancilar subesini arayip sorun, maille degil telefonla. ama konsolosluga cevap gonderip gondermediklerini sorun, niyesini cevabin icerigini genelde soylemek istemezler ve soylemezler de ama sansiniz varsa cevabin olumlu ya da olumsuz oldugunu soylerler. isleme alinmadiysa dosyaniz henuz, yani gondermedilerse tamam demekten baska sansiniz yok, yogunluk olabilir.

bu demek degil ki her durumda oturup bekleyeceksiniz. henuz cevabi gondermemislerse ve eger kayit suresinin bitimine az kaldi, veya dil kursu dersleri basliyo veya ne bileyim gecerli bir sebep elinizde varsa bunu dile getirip daha sorulari detaylandirip islemin hizlandirilmasini isteyebilirsiniz ama telefonda mi kalir yoksa ilgili kisiye gider mi ondan supheliyim. bu durumda mail ile dile iletisim en optimali.

TUM_ERMAN

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen TUM_ERMAN » Cmt Eyl 17, 2016 2:39 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

Montag 7.30 – 12 Uhr
Mittwoch 7.30 - 12 Uhr
Donnerstag 8.30 – 15 Uhr
Freitag 7.30 – 12 Uhr

munihe gelirken ya da geldikten sonra haberim olsun. bi hosgeldin gorusmesi yapariz zaman olursa[/quote]

Eyvallah bilgi icin. Tabi haberlesiriz su vize bi hallolsun.

ahsenbusen

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ahsenbusen » Cmt Eyl 17, 2016 5:34 pm

Arkadaslar merhabalar, vize gorusmesinden sonra bir kagit verdiler , o kagitta vize surecini takip edebiliyormusuz , nasil ogrenebilirim basvuru durumumu( hani evraklar suan nerde gibi) simdiden tesekkurler.

alihan92

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen alihan92 » Cmt Eyl 17, 2016 5:44 pm

[quote]ahsenbusen tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhabalar, vize gorusmesinden sonra bir kagit verdiler , o kagitta vize surecini takip edebiliyormusuz , nasil ogrenebilirim basvuru durumumu( hani evraklar suan nerde gibi) simdiden tesekkurler.[/quote]

Kagitta 60 EUR verdigine dair bilgi yaziyor sadece. Oradan bir takip yapildigini sanmiyorum. En azindan bana verilen kagitta boyleydi.

ahsenbusen

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ahsenbusen » Cmt Eyl 17, 2016 5:58 pm

TUM_ERMAN kagitlarinin munihte oldugunu yazmis acaba o nasil ogrendi

Kilitli