Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada universitenin dil kursuna kabul icin..

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
nisan

Mesaj gönderen nisan » Çrş Eyl 07, 2016 12:19 pm

Testdaftan 4 3 4 3 aldim. Universiteler beni hazirlik kursuna alirken aldigim nota gore belli bir seviyeden baslatirlar mi ornegin B2? Bilginiz var mi? Tesekkur ederim.

mervect

Mesaj gönderen mervect » Çrş Eyl 07, 2016 2:08 pm

Cogu dil kursu Einstufungstest yapar; bi nevi seviye tespit sinavi. Sinavin sonucu senin dil seviyeni belirler. mesela B1 cikarsa o seviyeden itibaren Almanca ogrenmeye baslarsin.

JOHNSNOW

Mesaj gönderen JOHNSNOW » Çrş Eyl 07, 2016 8:44 pm

benm kurs kaydimi bugun yaptim ama bana kursumu ypan kisi bana a2 seviyesine yazilmam gerektigini soyledi ve a1 turkiyede alamam gerektigini soyledi.bnm mantgim almiyo bunu nasil a bir yapmam lazim sonucta orada baslamayacak miyim kursa bide sifirdan baslayacagim ne gerek var buna ,herkesin bulundugu ilde srtifika kazandiracak seviyede egitim verilmiyo ,sonucta buyuk sehirlere gitmemk lazim ben bunn mantigini cozemedim dil kursu icin bu kadar vize zorlugu cikar mi yardim !!!!!

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Çrş Eyl 07, 2016 11:37 pm

Cikabilir. bazi universitelerin a1 hazirlik kursu olmayabiliyor sanirim benim basvurdugum zamanda RWTH da a1 vermiyordu a2den basliyordu kurslari ama benim a1 im vardi oyuzden sikinti yasamadim.
Aslina bakarsan seninde A1i Turkiyede yapman yararina olur en azindan bir temelle gitsen hem orada rahat olursun hemde vize basvurusunda senin icin bir + olur.
Lutfen Ozel Mesaj Gondermeyiniz..
Sorularinizi Forumda Baslik Acarak Sorunuz..

nisan

Mesaj gönderen nisan » Prş Eyl 08, 2016 1:46 pm

kursun seviye belirlemesi olur diyorsunuz yani. Tesekkur ederim :)

JOHNSNOW

Mesaj gönderen JOHNSNOW » Prş Eyl 08, 2016 4:18 pm

anladim burada yptigimiz her belge bize arti yonde etki yapiyo tesekkurler