Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum - Uni

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
atakan06

Oturum - Uni

Mesaj gönderen atakan06 » Sal Eyl 06, 2016 6:24 pm

1 yillik oturum izni suresince ( Dil Kursu) testDaF i gecip universiteye baslamak isteyenler tekrardan oturum icin tr\'de mi basvurmak zorunda yoksa Almanya dan oturum uzatilabiliyor mu ?

Mkyc01

Oturum - Uni

Mesaj gönderen Mkyc01 » Sal Eyl 06, 2016 6:36 pm

Dil kursu vizesi alirsan donmelisin ama universiteye kabulle vize alirsan 2 yillik sinavi gecme hakkin var ve Almanyada uzatabilirsin diye biliyorum

uurrccnn

Oturum - Uni

Mesaj gönderen uurrccnn » Sal Eyl 06, 2016 6:49 pm

Dil kursu vizesiyle gelirsen eger tr\'ye donmen gerekiyor. Eger uni adayi vizesiyle gelirsen tr\'ye donmen gerekmez ama soyle bir durum var. Dil kursu vizesi ve uni adayi vizesi icin baslangicta 3 aylik bir vize aliyorsun. Buraya geldiginde oturum uzatman gerekiyor. Ben uni adayi vizesiyle geldim.konsoloslugun Bilgi formlarinda max. 9 ay diyor. Oturum almaya gittigimde memur sagolsun 2 yillik oturum verdi. Bu arada sartli kabul ya da kabulum yok henuz.

findmyway

Oturum - Uni

Mesaj gönderen findmyway » Sal Eyl 06, 2016 7:52 pm

[quote]uurrccnn tarafindan yazilan metin:

Dil kursu vizesiyle gelirsen eger tr\'ye donmen gerekiyor. Eger uni adayi vizesiyle gelirsen tr\'ye donmen gerekmez ama soyle bir durum var. Dil kursu vizesi ve uni adayi vizesi icin baslangicta 3 aylik bir vize aliyorsun. Buraya geldiginde oturum uzatman gerekiyor. Ben uni adayi vizesiyle geldim.konsoloslugun Bilgi formlarinda max. 9 ay diyor. Oturum almaya gittigimde memur sagolsun 2 yillik oturum verdi. Bu arada sartli kabul ya da kabulum yok henuz.[/quote]

Biraz acar misin rica etsem? Universite adayi vizesi tam olarak nasil oluyor? Yani sadece dil kursuna kaydolmus olmak yetiyor mu?

Faruk06

Oturum - Uni

Mesaj gönderen Faruk06 » Sal Eyl 06, 2016 8:16 pm

[quote]findmyway tarafindan yazilan metin:

Dil kursu vizesiyle gelirsen eger tr\'ye donmen gerekiyor. Eger uni adayi vizesiyle gelirsen tr\'ye donmen gerekmez ama soyle bir durum var. Dil kursu vizesi ve uni adayi vizesi icin baslangicta 3 aylik bir vize aliyorsun. Buraya geldiginde oturum uzatman gerekiyor. Ben uni adayi vizesiyle geldim.konsoloslugun Bilgi formlarinda max. 9 ay diyor. Oturum almaya gittigimde memur sagolsun 2 yillik oturum verdi. Bu arada sartli kabul ya da kabulum yok henuz.[/quote]

Biraz acar misin rica etsem? Universite adayi vizesi tam olarak nasil oluyor? Yani sadece dil kursuna kaydolmus olmak yetiyor mu?[/quote]

Evet bende ayni sekilde geldim. sartli kabul veya kabul gerekmiyor sadece dil kursuna kayit yaptirip onlardan aldiginiz belge ile basvurmaniz yeterli oluyor. ama sartli kabul felanda alirsaniz tabi daha cok goz boyarsiniz diyelim :)
Lutfen Ozel Mesaj Gondermeyiniz..
Sorularinizi Forumda Baslik Acarak Sorunuz..

findmyway

Oturum - Uni

Mesaj gönderen findmyway » Sal Eyl 06, 2016 8:43 pm

Evet bende ayni sekilde geldim. sartli kabul veya kabul gerekmiyor sadece dil kursuna kayit yaptirip onlardan aldiginiz belge ile basvurmaniz yeterli oluyor. ama sartli kabul felanda alirsaniz tabi daha cok goz boyarsiniz diyelim :)[/quote]

Tesekkurler:)

uurrccnn

Oturum - Uni

Mesaj gönderen uurrccnn » Sal Eyl 06, 2016 10:14 pm

Yalniz uni adayinda sartli kabulun ya da kabulun yoksa mutlaka ve mutlaka herhangi birkac universite ile yazismalarinin mail ciktilarini vizede sun. Yoksa kabul etmiyorlar. Bu sekilde sadece dil kursu vizesi verbiliyoruz diyorlar. Ben bu yuzden 10 gun kaybettim sen kaybetme.

Faruk06

Oturum - Uni

Mesaj gönderen Faruk06 » Sal Eyl 06, 2016 10:27 pm

Yalniz uni adayinda sartli kabulun ya da kabulun yoksa mutlaka ve mutlaka herhangi birkac universite ile yazismalarinin mail ciktilarini vizede sun. Yoksa kabul etmiyorlar. Bu sekilde sadece dil kursu vizesi verbiliyoruz diyorlar. Ben bu yuzden 10 gun kaybettim sen kaybetme.[/quote]

o tamamen gorusulen memur ile alakali
benden oyle bir sey istemediler ve sikintisiz aldim
ama tabiki boyle seyler goz boyamak icin herzaman bir + dir
Lutfen Ozel Mesaj Gondermeyiniz..
Sorularinizi Forumda Baslik Acarak Sorunuz..

Ausländer1

Re: Oturum - Uni

Mesaj gönderen Ausländer1 » Pzr Oca 29, 2017 5:14 am

Sevgili uurrccnn ve Faruk06 beyler size sesleniyorum çünkü genelde herkes şartlı kabul almadan a2,b1 almadan başvurma derken siz a1 le ve şartlı kabul almadan öğrenci aday vizesi almışısınız ve da Berlin e başvurmuşsunuz. Tam da benim şu an yaşadıklarımı yaşamışsınız, sormuşsunuz hatta siz sormasaydınız şimdi o başlıkları ben açıyor olacaktım.Neredeyse tüm mesajlarınızı okudum (evet işsizim :)). Şimdi sorum şu özellikle herkesin dediği orda üni. okuyacağını ikna etme meselesinde memurun tavrı ve sizin tavrınız ne oldu,Berlin de hangi dil kursuna gittiniz ve memnun kaldınız mı ? Ben de başarabilirsem size Berlin de spezi sözüm olsun.

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Pzt Eki 16, 2017 1:58 pm

uurrccnn yazdı: Sal Eyl 06, 2016 6:49 pm Dil kursu vizesiyle gelirsen eger tr\'ye donmen gerekiyor. Eger uni adayi vizesiyle gelirsen tr\'ye donmen gerekmez ama soyle bir durum var. Dil kursu vizesi ve uni adayi vizesi icin baslangicta 3 aylik bir vize aliyorsun. Buraya geldiginde oturum uzatman gerekiyor. Ben uni adayi vizesiyle geldim.konsoloslugun Bilgi formlarinda max. 9 ay diyor. Oturum almaya gittigimde memur sagolsun 2 yillik oturum verdi. Bu arada sartli kabul ya da kabulum yok henuz.
hortlattım konuyu ama nasıl oldu da hiç bir şekilde kabul olmadan 2 yıl oturum verdi? Dil kursukaydınız kaç aylıktı?

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Prş Kas 09, 2017 9:53 am

ben de dil kursu vizemi uzattım burda memur bir senelik verdi, hatta öğrenci vizesine de çevrilebileceğini söyledi kabul alınca.
çok tatlı bir bayandı, bilmiyorum neye göre uzatıyorlar.