Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
zineda

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen zineda » Prş Ağu 25, 2016 8:09 pm

[quote]tthero tarafindan yazilan metin:

[quote]zineda tarafindan yazilan metin:

Merhabalar,

Bugun ben de master egitimim icin gerekli olan vize gorusmesine Izmir\'de girdim. Randevum sabah 9\'da idi, ilk iceri giren bendim. Belgelerim gorevliler tarafindan kontrol edildikten sonra, konsolosluktaki memur ile gorusmeye basladim.

Belgelerim eksiksizdi ve spesifik sorular sorulmadi. Gorevli memur belgelerimi duzenlerken bolumumun dilini, kalacagim yeri, ne zaman mezun oldugumu, hangi tarihte Almanya\'da olmam gerektigini sordu. Bolumumun dilinin Ingilizce olmasina ragmen, basvurumu guclendirmesi icin Almanca sertifikami da belgelerimin arasina ilistirmistim. Kendimi ifade edebilecek kadar Almanca biliyor olmami olumlu olarak degerlendirdi. Genel anlamiyla epey sessiz bir gorusmeydi.

Bilgilerimi sisteme girdikten sonra, kendi adina herhangi bir problem gozukmedigini ve belgeleri yabancilar ofisine iletecegini soyleyerek vizemin (aksi bir durum soz konusu olmaz ise) 3-4 hafta icerisinde tarafima ulasacagini iletti.

Kac numarada gorustun?
Herkese bol sanslar diliyorum.[/quote][/quote]

Merhaba,

Yanilmiyorsam 2 numarada gorusmustum.

Size de bol sanslar,

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Prş Ağu 25, 2016 8:11 pm

2 numarada ki memur nasil birisiydi ?

zineda

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen zineda » Prş Ağu 25, 2016 9:44 pm

[quote]uck tarafindan yazilan metin:

2 numarada ki memur nasil birisiydi ?[/quote]

2 numaradaki memur, hukuk bolumunun hemen yanindaki bolme idi. O bolme 1 numara da olabilir, emin degilim. Memur da orta yasli bir kadindi. Gayet sakin, anlayisli, daha once sordugu sorulari birkac kez yineleyen bir tutumu vardi. Daha once de bahsettigim uzere beni soru yagmuruna bogmadi, sadece temel sorulari yoneltti. Sorularinin cevaplari da zaten teslim ettigim belgelerde yer aliyordu.

cetay42

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen cetay42 » Cum Ağu 26, 2016 10:30 am

Merhabalar,

Master egitimi icin vize basvurumu 29 Temmuz\'da yaptim. Bolumumun egitimi tamamen Ingilizce oldugu icin ekstra olarak IELTS sinav sonucumu da goturmustum, onu da aldilar. Gerekli belgelerde yazmiyordu ama yine de goturmustum ben. Garantor ile basvurdum. Gorustugum gorevli 3-4 hafta surer isleminiz dedi.

Sonuc olarak bugun konsolosluktan aradilar, vizeniz onaylandi fakat eksik bir imza var dediler. Pazartesiye randevu verdiler, gidip imzami atip pasaportumu alacagim. Telefondaki kadina tekrar tekrar sordum "onaylandi yani sevinebilirim degil mi" diye. :D

Pazartesi gidip alacagim vizemi, tum vize bekleyenler bi an once geri donus alir umarim. :)

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Cum Ağu 26, 2016 11:05 am

[quote]cetay42 tarafindan yazilan metin:

Merhabalar,

Master egitimi icin vize basvurumu 29 Temmuz\'da yaptim. Bolumumun egitimi tamamen Ingilizce oldugu icin ekstra olarak IELTS sinav sonucumu da goturmustum, onu da aldilar. Gerekli belgelerde yazmiyordu ama yine de goturmustum ben. Garantor ile basvurdum. Gorustugum gorevli 3-4 hafta surer isleminiz dedi.

Sonuc olarak bugun konsolosluktan aradilar, vizeniz onaylandi fakat eksik bir imza var dediler. Pazartesiye randevu verdiler, gidip imzami atip pasaportumu alacagim. Telefondaki kadina tekrar tekrar sordum "onaylandi yani sevinebilirim degil mi" diye. :D

Pazartesi gidip alacagim vizemi, tum vize bekleyenler bi an once geri donus alir umarim. :)[/quote]

Insallah, sevindim senin adina. Hayirlisiyla git insallah.
Bizde bekleme arefesindeyiz insallah, bizim vizelerimiz de gelir hayirlisiyla.

tthero

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen tthero » Cum Eyl 02, 2016 3:39 pm

11 eylulden itibaren 6 aylik vizem geldi , darisi ugrasanlarin hayal edenlerin basina
Basvuru 01 agustos
Sonuc 02 eylul
Izmir konsoloslugu

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Cum Eyl 02, 2016 6:57 pm

11 eylulden itibaren 6 aylik vizem geldi , darisi ugrasanlarin hayal edenlerin basina
Basvuru 01 agustos
Sonuc 02 eylul
Izmir konsoloslugu[/quote]

sevindim, hayirli olsun... Aklima takilan neden 6 aylik vize geldi ?

tthero

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen tthero » Cum Eyl 02, 2016 10:45 pm

Basvuru 01 agustos
Sonuc 02 eylul

sevindim, hayirli olsun... Aklima takilan neden 6 aylik vize geldi ?[/quote]
Artik 6 aylik veriliyor

JOHNSNOW

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen JOHNSNOW » Cmt Eyl 03, 2016 12:23 am

ben suan vizeye bavuru yapama asamasindayim bayramdan sonra ankarya gelip islerimi halletmeyi dusunuyorum.amacim yogunlastirilmis dil kursuna katilmak ama daha demin dedigim gibi herhangi bi bilgim yok bana yardimci olabilirmisinizve elimde olan seyler sunlar
28.11.2016 dil kursu kayiti
pasapor 2 yillik
kalacagim yerle ilgili bi ongorusme sadece mail olarak
diplomlarim ve bunlar gerekli mi almanca tercume etmem lazim mi
is bankasinda normal hesap(doviz) ve ziraat bankasi tl hesabi
ucak rezervasyonu yapmadim bu konusmanin sonundaki yonlendirme ile yapacagim seyahat sigortasida buna dahil
ailem benm masraflarimi karsilamayacak kendi durumum elverisli ve boyle gitmek istiyorum acaba ailemin varlik bilgileri lazim olur mu?
durumdanda gordugunux gibi acele vizze danismanligina ihtiyacim var lutfen yardim acele3:D3:D

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Cmt Eyl 03, 2016 12:27 am

Basvuru 01 agustos
Sonuc 02 eylul

Artik 6 aylik veriliyor[/quote]

Bilgim yoktu. Neden peki 6 aylik veriyorlar. Ben dil egitimi icin gidecegim ilk once sonra lisans egitimi...

Dil okulum a1 den c1 e kadar bir sene suruyor. Neden 6 aylik vize veriliyor?

mustifiz

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen mustifiz » Cmt Eyl 03, 2016 12:31 am

Basvuru 01 agustos
Sonuc 02 eylul

Bilgim yoktu. Neden peki 6 aylik veriyorlar. Ben dil egitimi icin gidecegim ilk once sonra lisans egitimi...

Dil okulum a1 den c1 e kadar bir sene suruyor. Neden 6 aylik vize veriliyor?[/quote]
Almanya ya gelince o vizeyi uzattiriyorsunuz yabanci polis burosunda.

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Cmt Eyl 03, 2016 12:39 am

[quote]mustifiz tarafindan yazilan metin:

Basvuru 01 agustos
Sonuc 02 eylul

Dil okulum a1 den c1 e kadar bir sene suruyor. Neden 6 aylik vize veriliyor?[/quote]
Almanya ya gelince o vizeyi uzattiriyorsunuz yabanci polis burosunda.[/quote]

Anladim, peki sorun oluyor mu uzatma isleri. Vize bitmeden gidince hemen uzatabilme durumun var mi?

mustifiz

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen mustifiz » Cmt Eyl 03, 2016 1:02 am

simdi 6 aylik verdiseler sen son iki ay gidip istenilen belgeleri verip islemini yaptirirsan iyi olur cunku oturum karti 5 8 hafta icinde eline ulasir.son 6 8 haftani bu is icin zaman ayirirsan iyi olur ama isin cikti vizen bitmeye yakin belgeleri verdin zaten polis sistemde oturum ile bilgi giriyor vizen bitse bile senin icin problem olmaz .ayni benim durum gibi simdi.cunku sen vizen bitmeden islemlere baslamis bulunuyorsun paniklemene gerek yok.

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Cmt Eyl 03, 2016 2:33 pm

[quote]mustifiz tarafindan yazilan metin:

simdi 6 aylik verdiseler sen son iki ay gidip istenilen belgeleri verip islemini yaptirirsan iyi olur cunku oturum karti 5 8 hafta icinde eline ulasir.son 6 8 haftani bu is icin zaman ayirirsan iyi olur ama isin cikti vizen bitmeye yakin belgeleri verdin zaten polis sistemde oturum ile bilgi giriyor vizen bitse bile senin icin problem olmaz .ayni benim durum gibi simdi.cunku sen vizen bitmeden islemlere baslamis bulunuyorsun paniklemene gerek yok.[/quote]

Anladim, tesekkur ederim.

Selo35

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Selo35 » Pzr Eyl 04, 2016 11:21 am

Merhaba arakadaslar ben izmirde idatadan randevu aldim fakat cokgec bir tarihe verdi .24.10.2016 tarihinde verdi benim universite 17.10 tarihinde basliyo.

konsolosluga mail yazdim durumu, bana okuldan kabul kagidini ve idatan almis oldugum randevuyu istedi,

mail ve faks yolluyla gonderdim yaklasik olarak 5 gun oldu daha bir geri donus olmadi zaman da kislaliyor ne yapmami tavsiye edersiniz? boyle bir durum yasayip degistirenler oldumu
bu ay icinde ?

benim dusuncem sabahdan gidip bloke hesap icin giriyomus gibi yapip bu durumu hukuk
burosunda aciklamam. negativ bir etkisi olurmu ?

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Pzr Eyl 04, 2016 7:49 pm

Dil egitimi alcaksaniz kaydinizi erteletebilirsiniz.

Dasein

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Dasein » Pzr Eyl 04, 2016 8:54 pm

Arkadaslar ogrenci vizesi bekleyen var mi ? Gorusmem ayin 11 indeydi ancak henuz yanit alamadim.
''Arzularinin yanginlari icinde yurur insan''

William Blake

TUM_ERMAN

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen TUM_ERMAN » Pzr Eyl 04, 2016 8:59 pm

[quote]Dasein tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar ogrenci vizesi bekleyen var mi ? Gorusmem ayin 11 indeydi ancak henuz yanit alamadim.[/quote]

18 Agustos\'ta basvurdum. Ayni sekilde bekliyorum ben de. Mail de atip sordum ama donmediler tabiki. 1 ay surecek heralde boyle giderse.

Dasein

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Dasein » Pzr Eyl 04, 2016 9:01 pm

[quote]TUM_ERMAN tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar ogrenci vizesi bekleyen var mi ? Gorusmem ayin 11 indeydi ancak henuz yanit alamadim.[/quote]

18 Agustos\'ta basvurdum. Ayni sekilde bekliyorum ben de. Mail de atip sordum ama donmediler tabiki. 1 ay surecek heralde boyle giderse.[/quote]

Bayramin araya denk gelmesi kotu oldu.Umarim bu hafta gelir.
''Arzularinin yanginlari icinde yurur insan''

William Blake

TUM_ERMAN

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen TUM_ERMAN » Pzr Eyl 04, 2016 9:06 pm

[quote]TUM_ERMAN tarafindan yazilan metin:

18 Agustos\'ta basvurdum. Ayni sekilde bekliyorum ben de. Mail de atip sordum ama donmediler tabiki. 1 ay surecek heralde boyle giderse.[/quote]

Bayramin araya denk gelmesi kotu oldu.Umarim bu hafta gelir.[/quote]

Aynen ole. UPS\'ten de bir haber yok degil mi?(Ankara\'dan basvurdum bu arada.) Kargo takipten de ses yok.

Kilitli