Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada yuksek lisans

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Bayressam

Almanyada yuksek lisans

Mesaj gönderen Bayressam » Cmt Ağu 27, 2016 3:37 pm

Arkadaslar turkiyede iyi bir universitede psikolojik danismanlik okuyorum, klinik psikoloji ya da diger psikoloji turevli alt.dallarda yuksek lisansi icin nc, dil yeterliligi vs,.gerekli mi, ve askerlik tecil suresi iki yil.bu iki yili gecerse yl egitimi sikintiya duser mi, cevaplarsaniz sevinirm,

Bayressam

Almanyada yuksek lisans

Mesaj gönderen Bayressam » Cmt Ağu 27, 2016 3:49 pm

Yuksek lisans egitiminden sonra doktora egitimine gecmeden dusuk ihtimal gibi gorunse de universiteler bunyesinde calisma olanagi var mi

ahmet_akdmn

Almanyada yuksek lisans

Mesaj gönderen ahmet_akdmn » Cmt Ağu 27, 2016 4:10 pm

Arkadaslar yeni baslik acmayi bilemedim o yuzden buraya yaziyorum kusura bakmanyin lutfen yardimci olun. Benim hem LYS hem de diploma notum 1,06 burada 5953.oldum ve tip kazandim. Orada bir tip fakultesinde okumak istorum Berlinde cok arkadasim var ama sanirim oradaki uniler sartli kabul vermiyorlar. Benim bu not ile okuyabilecegim tip fakulteri var mi? Sartli kabul verenler. Ayrica sartli kabul almam, hazirligi bitirince ve gerekli sinavlari gecince direk sartli kabul veren unide lisans egitimine baslama hakkim oldugu anlamina mi geliyor lutfen yardimci olun:(

convivencia

Almanyada yuksek lisans

Mesaj gönderen convivencia » Cmt Ağu 27, 2016 4:11 pm

Klinik psikoloji, gelisim ve sosyal psikoloji gibi master programlari yuzde 95 oraninda Almanca ve okuldan okula degismekle birlikte Almancayi okulun bunyesinde ogrenmek uzere sartli kabul alinabiliyor. Bunun disinda bu programlar psikolji lisans diplomasini da ilk sart olarak istiyorlar. Pdr yakin bir bolum oldugu icin yuksek ihtimal kabul edilir fakat en nihayetinde bu durum okulun insiyatifindedir. Diger bir sart olarak da gelecek ogrencinin iyi bir akademik performansinin olmasi bekleniyor bazi okullar basvuru icin belirli bir ortalama baraji da koyabiliyor. Turkiye\'de \'iyi\' bir okulda okumanin da neredeyse hicbir onemi yok. Ingilizce master programlari ise oldukca kisitli ve genelde bilissel norobilissel psikoloji gibi alanlar ya da neuroscience gibi interdisipliner alanlar.
Askerlik konusu ise daha oncr bir yuksek lisans yapilmadiysa master egitimi boyunca yeniden tecil ettirebilmek mumkun diye biliyorum.
Basarilar

Dasein

Almanyada yuksek lisans

Mesaj gönderen Dasein » Cmt Ağu 27, 2016 5:06 pm

[quote]Bayressam tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar turkiyede iyi bir universitede psikolojik danismanlik okuyorum, klinik psikoloji ya da diger psikoloji turevli alt.dallarda yuksek lisansi icin nc, dil yeterliligi vs,.gerekli mi, ve askerlik tecil suresi iki yil.bu iki yili gecerse yl egitimi sikintiya duser mi, cevaplarsaniz sevinirm,[/quote]

Nc dedigin yani diger bir dille ortalaman onem teskil ediyor.Eger gidecegin bolum ingilizce ise ortalama B2 seviye dil yeterliligi gerek.Ancak bazi universiteler bunu belgelemen noktasinda bir sart kosmuyor.Diger taraftan yuksek lisansa gitmeden buradan askerlik subesinde tecilini yaptirip gitmen iyi olur.
''Arzularinin yanginlari icinde yurur insan''

William Blake