Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Icin Gerekli Almanca

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Ağu 23, 2016 9:17 pm

Arkadaslar merhaba ben de gitmek icin gerekli evraklari toparlamaya basladim. Yalniz soyle bir sey var. Almancam neredeyse hic yok. Sadece adimi , sayilari , gunleri ,nasilsin iyi misin , prima gibi bu sekilde cok cok baslangic seviyesi kadar biliyorum. Vize basvurusunda vize gunluklerinde okudugum kadariyla biraz Almanca bilmek gerekiyormus.

Sorum su illa bir belgem olmali mi A1 seviyesini gosteren ?
Evde kendim vizeye kadar biraz daha calissam yeterli olur mu nasilsa orada hazirlik okuyacagim. Yani kisaca vize icin ne kadar Almanca bilmeliyim veyahut vizelerde sorulan belli basli sorular varsa onlara calisip gitsem olur mu ?

Simdiden tesekkurler

BirFacitas

Mesaj gönderen BirFacitas » Sal Ağu 23, 2016 9:37 pm

Dil bilmen Almanya ya olan ilgini gosterir ve buyuk etkendir.en azindan bence A1 olmali
Sizi birer kivilcim olarak gonderiyorum,alevler olarak geri donmelisiniz!
Mustafa Kemal ATATURK

uurrccnn

Mesaj gönderen uurrccnn » Sal Ağu 23, 2016 11:35 pm

Vize de goethe a1.1 katilim belgesi sundum. Kursa katildigim icin 3 tane soru sordu. Adin ne, hobilerin nelerdir, hangi kursa katildin? Tam olarak dogru cevaplamadim ama vizem cikti. Arkadasin da dedigi gibi almanya\'ya ilgini gosterir. En azindan belgeleyemesende vize gorusmesinde a1.1 seviyesinde oldugumu dusunuyorum evde elimden geldigince calistimdersin. En kotu bana sorduklari sorulari sana da sorarlar.

mustifiz

Mesaj gönderen mustifiz » Çrş Ağu 24, 2016 12:09 am

ben sifir almanca ile vize aldim .motivasyon mektubunda almanya ya gelis amacani ayrtinli yazarsan iyi olur.

Rheinland

Mesaj gönderen Rheinland » Çrş Ağu 24, 2016 10:59 am

Merhaba,
Almanca Zertifikasi olmaniz zorunda degil. Ama olursa iyi olur. Ve eger yapmisken A2 ye kadar yapip belgeleri sunmak daima positivdir sizin icin. Ama A1 a kadar ogrenmis isenizde belgeleyin yani Goethe den Zertifikat alin ve basvuru dosyasiyla verin. Sunu da belirteyimki 0 almanca vise alanlarin sayisi da az degil. Sadece vise alma esnasin cok sakin edepli kibar ve Almanya hayrani oldugunuzu gostermelisiniz. Daha devamli sorulariniz icin bize ulasmaniz geri yazmaniz yeterli.

Saygilarimla!

Fatih Deniz

Rheinland Privatschule

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Ağu 24, 2016 1:39 pm

Tesekkur ederim cevaplariniz icin