Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turkiyede Bilgisayar Muhendisligi Okusam Almanyada Master Gerekli mi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
resatsnmzz

Mesaj gönderen resatsnmzz » Sal Ağu 23, 2016 10:22 pm

Merhaba arkadaslar ben Turkiyede Bilgisayar Muhendisligi okusam Almanyada Direk Calisabilir miyim ? yoksa Master mi yapmam gerek ? Ayrica direk master yapabilir miyim yoksa beni 5. semester dan falan mi baslatirlar ? simdiden cok tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Ağu 23, 2016 10:24 pm

is bulabilmen bagli calismaya gelmen.

turkiyede lisans bitirmeden mastera baslayamazsin. lisansi bitirdiginde direk masterdan baslarsin. eger 210 kredin yoksa lisans tamamlama yaptirirlar bir donem

resatsnmzz

Mesaj gönderen resatsnmzz » Sal Ağu 23, 2016 11:06 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

is bulabilmen bagli calismaya gelmen.

turkiyede lisans bitirmeden mastera baslayamazsin. lisansi bitirdiginde direk masterdan baslarsin. eger 210 kredin yoksa lisans tamamlama yaptirirlar bir donem[/quote]

Cok tesekkurler almanyaya en mantikli nasil gelebilirim sizce? Informatik alaninda egitim almayi dusunuyorum. Sizce turkiyede bilgisayar muhendisligi bitirip master icin mi geleyim yoksa lisansa da Almanyadan mi baslayalim? Ayrica burada yitirdigimiz universitenin onemi var mi denklik acisindan?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Ağu 23, 2016 11:15 pm

turkiyedeki universitenin onemi yok. almanyada egitim kolay degil, ben lisans informatikteyim ve turkiyede calistigindan daha fazla ders calisman gerekiyo. gerisi sana kalmis, ister lisansa gel ister mastera sen bilirsin-

resatsnmzz

Mesaj gönderen resatsnmzz » Sal Ağu 23, 2016 11:53 pm

turkiyedeki universitenin onemi yok. almanyada egitim kolay degil, ben lisans informatikteyim ve turkiyede calistigindan daha fazla ders calisman gerekiyo. gerisi sana kalmis, ister lisansa gel ister mastera sen bilirsin-[/quote]

Tesekkur ederim.

resatsnmzz

Mesaj gönderen resatsnmzz » Çrş Ağu 24, 2016 12:33 am

turkiyedeki universitenin onemi yok. almanyada egitim kolay degil, ben lisans informatikteyim ve turkiyede calistigindan daha fazla ders calisman gerekiyo. gerisi sana kalmis, ister lisansa gel ister mastera sen bilirsin-[/quote]

Biraz fazla soru sordum farkindayim ama siz master yapmayi dusunuyor musunuz? Ayrica hangi universitedesiniz

resatsnmzz

Mesaj gönderen resatsnmzz » Çrş Ağu 24, 2016 10:57 pm

[quote]resatsnmzz tarafindan yazilan metin:

Biraz fazla soru sordum farkindayim ama siz master yapmayi dusunuyor musunuz? Ayrica hangi universitedesiniz[/quote]
Hocam orada misiniz ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Ağu 24, 2016 11:38 pm

evet dusunuyorum ama fernstuduim(acik ogretim) olarak calisirken. Hochschule Rosenheimdayim.

resatsnmzz

Mesaj gönderen resatsnmzz » Prş Ağu 25, 2016 12:12 am

evet dusunuyorum ama fernstuduim(acik ogretim) olarak calisirken. Hochschule Rosenheimdayim.[/quote]
Anladim hocam siz hangi liseyi bitirmistiniz? Lys de kac yaptiniz? Tekrar cok tesekkur ederim

Studentcan

Mesaj gönderen Studentcan » Prş Ağu 25, 2016 12:52 am

Turkiye\'de almis oldugunuz egitimle Almanya\'da calisabilirsiniz. Bilgisayar muhendisligi bildigim kadariyla Informatik(Bachelor) \'a denk geliyor. Master yapmaniz gerekmiyor denklik icin.:)

kirenli

Mesaj gönderen kirenli » Prş Ağu 25, 2016 12:43 pm

Iyi gunler,
Rankings nedir makalesinde almanyada bircok firmanin doktorasini tamamlamis kisileri istedigi yaziyordu.lisans mezunlarinin is bulmasinin cok zor oldugu belirtilmis makalede.Kaldiki sen turkiyede lisansi bitirip almanyada calismak istiyosun.Bu bence is bulma ihtimalini daha fazla dusurur.Ben de senin gibi lisansi burada mi orada mi yapsam diye arada kalmistim.ve sonunda almanyada lisans yapmaya karar verdim.peki neden almanyada lisans:
1-en kotu ihtimalde dusunursek sen almanyada mastera baslamak istediginde 1 donem dersleri vermeye 2 donem de almancayi ogrenmeye ayircaksin.almancayi ogrenmek en kotu 1,5 yil surer ama biz univrsitede almancayi gelistirdigini varsayalim. 4 yil da lisansa gidecek.toplamda 5,5 yil kaybetceksin.almanyada lisans 3 yil surecek.en kotu 1,5 yilda almancayi hallettigini varsayarsak 4,5 yil kaybetceksin.1 yil karda olacaksin bu durumda.
2-almanyada dunyanin en iyi firmalarinda staj imkanina sahip olacaksin.
3-turkiyede hicbir universitenin veremedigi kaliteli bir egitim almis olacaksin
4-lisansi almanyada bitirmen cv ne buyuk bir katki saglayacak
5-aldigin diploma tum dunyada gecerli bir diploma olacak.
6-almanyaya erkenden alismis olacaksin.

resatsnmzz

Mesaj gönderen resatsnmzz » Prş Ağu 25, 2016 2:09 pm

[quote]kirenli tarafindan yazilan metin:

Iyi gunler,
Rankings nedir makalesinde almanyada bircok firmanin doktorasini tamamlamis kisileri istedigi yaziyordu.lisans mezunlarinin is bulmasinin cok zor oldugu belirtilmis makalede.Kaldiki sen turkiyede lisansi bitirip almanyada calismak istiyosun.Bu bence is bulma ihtimalini daha fazla dusurur.Ben de senin gibi lisansi burada mi orada mi yapsam diye arada kalmistim.ve sonunda almanyada lisans yapmaya karar verdim.peki neden almanyada lisans:
1-en kotu ihtimalde dusunursek sen almanyada mastera baslamak istediginde 1 donem dersleri vermeye 2 donem de almancayi ogrenmeye ayircaksin.almancayi ogrenmek en kotu 1,5 yil surer ama biz univrsitede almancayi gelistirdigini varsayalim. 4 yil da lisansa gidecek.toplamda 5,5 yil kaybetceksin.almanyada lisans 3 yil surecek.en kotu 1,5 yilda almancayi hallettigini varsayarsak 4,5 yil kaybetceksin.1 yil karda olacaksin bu durumda.
2-almanyada dunyanin en iyi firmalarinda staj imkanina sahip olacaksin.
3-turkiyede hicbir universitenin veremedigi kaliteli bir egitim almis olacaksin
4-lisansi almanyada bitirmen cv ne buyuk bir katki saglayacak
5-aldigin diploma tum dunyada gecerli bir diploma olacak.
6-almanyaya erkenden alismis olacaksin.[/quote]
Cok tesekkur ederim :) ancak cogu uni maalesef 3 yilda bitirilemiyor fh larda durum nasil bilen var mi?

kirenli

Mesaj gönderen kirenli » Prş Ağu 25, 2016 2:56 pm

resatsnmzz,
Evet, lisansi 3 yilda bitirmenin zor oldugunu soyluyor almanyada okuyanlar.ancak bu durum kisinin yeteneklerine,calisma prensiplerine,sectigi bolume ve universiteye vs gore degisir.ayrica yukarida yazdigim avantajlara karsilik bu kadar zorluk cekilmesi gayet normal bence.Bu zorlugu azaltmak acisindan asil onemli olan ise gercekten sevebilecegin bir bolum secmek.kendine yeterince guvenmiyorsan da cok zor denilen universitelerden uzak dur.Tabi bu yazdigim mesajlar seni gaza getirmesin.Iyi arastir,iyi dusun.Bu cok onemli bir karar.Sonra oralara gidipte pismanlik yasamani istemem.

resatsnmzz

Mesaj gönderen resatsnmzz » Prş Ağu 25, 2016 6:24 pm

[quote]kirenli tarafindan yazilan metin:

resatsnmzz,
Evet, lisansi 3 yilda bitirmenin zor oldugunu soyluyor almanyada okuyanlar.ancak bu durum kisinin yeteneklerine,calisma prensiplerine,sectigi bolume ve universiteye vs gore degisir.ayrica yukarida yazdigim avantajlara karsilik bu kadar zorluk cekilmesi gayet normal bence.Bu zorlugu azaltmak acisindan asil onemli olan ise gercekten sevebilecegin bir bolum secmek.kendine yeterince guvenmiyorsan da cok zor denilen universitelerden uzak dur.Tabi bu yazdigim mesajlar seni gaza getirmesin.Iyi arastir,iyi dusun.Bu cok onemli bir karar.Sonra oralara gidipte pismanlik yasamani istemem.[/quote]

Anladim sag ol dostum :)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Ağu 26, 2016 3:54 pm

[quote]resatsnmzz tarafindan yazilan metin:

evet dusunuyorum ama fernstuduim(acik ogretim) olarak calisirken. Hochschule Rosenheimdayim.[/quote]
Anladim hocam siz hangi liseyi bitirmistiniz? Lys de kac yaptiniz? Tekrar cok tesekkur ederim[/quote]

Anadolu liselerinin anadolu lisesi oldugu zamanda mezunum 2006da. ikinci lisansimi yapiyorum almanyada. kabulde NC yoktu olsa da turkiyedeki lisans notuma bakiliyodu.